Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra Olimpiyatları [2012]

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

BiTcH_oFBaT said:

Aluriel said:

BiTcH_oFBaT said:

böyle bir şey olmuş

geç mi kaldım öğrenmekten ama cidden facia yani durum. Herkes neden zamanın geri alındığını anlamamış. Yazık kıza yani cidden. oha ya. çok üzüldüm

"TRT Spor" said:

Amatör Ruhun Sisteme Yenik Düştüğü An!

Güney Koreli eskrimci Shin A Lam, dün 1 saniyeliğine de olsa Olimpiyat finalindeydi. 1 saniye diyoruz çünkü hakemler sayacın sıfırlanmasına rağmen mücadelenin bitmediğine kanaat getirdi ve süre tekrar 1 saniyeye ayarlandı. Alman rakibi, Britta Heidemann son bir hamle yaptı ve puanı alarak finale çıkan taraf oldu.

Shin olan biteni anlamaya çalışırken koçu hemen itiraz etti. İtirazın işleme konması için Güney Koreli’nin pisti terk etmemesi gerekiyordu. Pisti terk etmek, yenilgiyi kabul etmek anlamına geliyordu. 25 yaşındaki Shin yaklaşık 45 dakika pistte oturdu. Birazdan başlayacak üçüncülük ve final maçlarına aldırmadan oturdu. Seyiriciler de bir süre Shin’in hakkının yendiğini düşündü ve alkışlarla ona moral verdi.

Güney Koreliyi kalkmaya ikna etmek isteyen bir yetkiliyi seyirciler ıslık yağmuruna tuttu. Shin göz yaşlarına yenik düştü. O biliyordu ki az önce son Olimpiyat şampiyonunu devirmişti. Şimdi böyle olmaması gerekirdi.

Sonradan anlaşıldı ki Güney Kore’nin itiraz edebilmesi için para yatırması gerekiyordu. Kapitalizm, olimpiyat ruhunu da esir almıştı. Seyirciler iyice sinirlenmeye başladı. Ancak bir süre sonra Shin’in koçu geldi ve sporcusunu ikna ederek gözyaşları içinde pistten ayrıldılar.

Belki Olimpiyat takviminin final kısmına ismini yazdıramadı ama amatör ruhuyla birçok sporseverin kalbine ismini yazdırmayı başardı.

podyumdan inmemesi gerekiyormuş sanırım ya ondan bahsetmemişler hiç

45 dakika podyumda kaldı diyor ya

eski bir eskrimci olarak bu kadar izlediğim maç arasında beni en çok düşündürten maç oldu herhalde o kadının maçı. bu kadar ucuz demek lan her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi 4 salise ya. son kulactaki farktan dolayı kaybetti adam, sanssızlık. hala kelebekte en iyi bu adam.

ya biraderim, sen neden herkesin söylediğine alternatif yaratıyorsun? yarış yapıldı mı? yapıldı. kazanan phelps mi? hayır.
Budur...Ne savunuyon elin hilkat garibesi vücutlusunu?
tövbe tövbe yav :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi tek yarısla belli olsa en iyi. gerci evet bugun kazandı adam, su an en iyi ama devamını da gormek lazım tabi. phelps dediginiz adam oyle kolay harcanacak biri degil. 2001'den beri kelebekte hic altın kaptırmadı ve bi aksilik olmazsa tum zamanların olimpiyatlarda en cok madalya kazanan sporcusu olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bak güzel kardeşim, sporda ve hele yüzmede 2012-2001=11 sene çok hem de çok uzun zaman.
adam yeteri kadar sürmüş saltanatı, aha bu şampiyonada zaten görmüştür artık devrinin bitmek üzere olduğunu, en fazla 1-2 sene daha ama 1 olimpiyat daha değil. sen bakma derya büyükuncu'ya, o tam bir komedi zaten. yüzme federasyonumuzun ne kadar gereksiz bir federasyon olduğunun ispatıdır derya büyükuncu. ayrı konu,dağıtmayayım.
durum budur. üzme kendini, daha önemli kafaya takılacak mevzular var.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha adamın son olimpiyatı zaten 27 yasında. bana anlatma istersen. ya sen sadece konu dısını gorebiliyo olsan keske. spor konusunda yorum yaptıgında cok sinir bozuyosun. bi de kisisel oynama. yorumunu yap gec. benim yazdıklarımdan sanane yahu. ister oturur aglarım, ister takla atarım. bak dalgana. kardesim falan da deme.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

yok cetoritto'nun sorunu baska. alternatif falan demis ne dedigi belli degil. bilmemne vucutlu demis bi de, digerleri farklı sanki. ilk defa yuzme musabakası izledigine bahse varım.

sen henüz babacığının damarlarında vitamin bile değilken 1984 Los Angeles olimpiyatlarını izliyordum güzel kardeşim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...