Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra Olimpiyatları [2012]

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

cetoritto said:

dinle-imanla-sakalla-ya allah bismillahla sporda bir numara olmayacağını biz görüyoruz da bu uyanık geçinen zavallı halk görür mü bir gün?

1500m bayanlarda 1-2 yapınca ya allah bismillah değil de kaybedince mi bişmillah müşmullah? Aahueuah nasıl bi rage bu anlamak mümkün değil.

1-2 yaptığımızı da haberlerden görmesem açıp olimpik molimpik sallamazdım bu ama işte uyanık geçinen zavallı halk olarak akape en büyük yaşasın akape!

bu vatandaşın yazdıklarını anlayan bana tercüme etsin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

şarkı dinletmek değil olay. Çin şarkı mı dinletti ?

Olay üzerinde oturduğun toprakların kültürünü, tarihini sunabilmek ve bunu yaparken kör göze parmak değil epik bir şekilde yapabilmek. Çin bunu başardı o yüzden büyüledi. Türkiye'de muazzam bir insanlık tarihinin üzerinde oturuyor. Ama önemli olan o tarihi anlayıp aktarabilecek olan insanı bulabilmekte. Yandaşa, akrabaya iş çıkarıcam diye yaparsan sıçıp sıvarsın.

Olay sözlü müzik değil. Çok büyük sanatçıların, bestecilerin var. Fazıl Say dediğin adam 2 tane senfoni bestelemiş insan. Dünya çapında tanınmış, saygı duyulan bir insan. İstesen oturur sırf olimpiyatlar için besteler, şahane işler ortaya çıkarır zerre söze gerek yok. Kafa yapımızı değiştirmemiz lazım. İnsana, bilime, sanata değer vermemiz lazım yoksa yalan bu işler.

ya peş peşe ikinci yazını çok beğendim, ben yazsam anca böyle ifade ederdim, helal gözüm :)-D(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

emanet said:

mani said:

Olay üzerinde oturduğun toprakların kültürünü, tarihini sunabilmek ve bunu yaparken kör göze parmak değil epik bir şekilde yapabilmek. Çin bunu başardı o yüzden büyüledi. Türkiye'de muazzam bir insanlık tarihinin üzerinde oturuyor.

türkiye'nin kültürü yok ki?

1,5 tonluk hitit heykeli bulunmuş, kültür bakanı "ülkemize ramazan hediyesi" olsun diyor. böyle çöp bi sosyokültürel yapı var işte

Türkiye'nin kültürü var ama bizi yönetenlerin kültürü yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

24 milyarlık reklam verseler ingilterenin bu kadra reklamını yapamazladrdı asdflksdfls

arkadaşlar, bazı anlı şanlı yöneticiler, yetkililer bu edebiyatı yapıyorlar, allah aşkına vaz geçin şu reklam muhabbetinden. bırakın ingiltereyi; türkiye'nin bile reklama ihtiyacı yok. bizim ne olduğumuzu amerika'yı bir tarafa koyarsan bilmeyen mi var allah aşkına? amerikalılar kendi tarihlerini bilmezler zaten, umursamazlar da, o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Gecen su cinli madalya aldi ya. CNN de izliyorum. Adamlar kesin doping aldi diyor. Dopingli olabilir bile degil. Bu yasta boyle yuzuyosa kesin dopingdir diyor.

velkam tu amerikın kalçır end amerikın stayl.
bu yaklaşım ergenekon-balyoz-vs.den tutuklanan kişiler için "kesin suçludur lan bunlar" diyen adamlarda da var.
nedeni işte o adamların hepsinin NED ürünü amerikan evlatları olmaları.
neyse, başka zaman da, başka yerde konuşuruz bunları...
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

emanet said:

mani said:

Olay üzerinde oturduğun toprakların kültürünü, tarihini sunabilmek ve bunu yaparken kör göze parmak değil epik bir şekilde yapabilmek. Çin bunu başardı o yüzden büyüledi. Türkiye'de muazzam bir insanlık tarihinin üzerinde oturuyor.

türkiye'nin kültürü yok ki?

1,5 tonluk hitit heykeli bulunmuş, kültür bakanı "ülkemize ramazan hediyesi" olsun diyor. böyle çöp bi sosyokültürel yapı var işte

Türkiye'nin kültürü var ama bizi yönetenlerin kültürü yok.

sokaktaki adam çok kültürlü hepsi müzelerde yatıp sabahlıyor öğlen arkeolojik kazı yapıyor akşam bienal düzenliyor sanacak ahahahah

yok işte bildiğin kültür ordan burdan göçebe 242423 tane ırk millet karışmış böyle saçma sapan bişey çıkmış
Sosyal ağlarda paylaş

benim yazdığım yazılara karşı ergenlerin yazdıkları yazılara karşı yaptığınız muameleyi yapmayın sevgili arkadaşlarım. lan acaip komik oluyorsunuz. bir daha tekrar ediyorum, Türkiye'nin kültürü var, bizi yönetenlerin kültürü yok. Hala anlamadın mı?
Devam: Bu topraklar binlerce yıllık geçmişi olan topraklar, her tarafında türlü medeniyetlerin izleri. ancak bu toprakların üzerinde yaşayan insanların kültürü var mı? başımızdaki adamları seçenler kim?
sakin...
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Çok temel bi noktayı gözden kaçırıyorsun, toprağın kültürü olmaz. Toprak canlı değil çünkü. Bildiğin kil kum humus falan, resim desen yapamaz müzik desen çalamaz.

toprağın dili yok, ama bi tarzı var.

toprağın faunanın floranın bi cografyanın havasının suyunun tadının tuzunun orta üreyen kültürlere etkisi olmadığını iddaa etmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...