Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol 2012-2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Ren said:

“Careless” means that the player has shown a lack of attention or consideration when making his challenge or that he acted without precaution: no further disciplinary sanction is needed if a foul is judged to be careless
“Reckless” means that the player has acted with complete disregard of the danger to, or consequences for, his opponent: a player who plays in a reckless manner shall be
cautioned
“Using excessive force” means that the player has far exceeded the necessary use of force and is in danger of injuring his opponent: a player who uses excessive force shall be sent off

abi şunu koyamadım sabahtan beri eyw

Şu definitonlara göre reckless olsa bile uyarılamsı gerekiyo excessice force kullanırsa atıcaksın diyo.Şimdi burda hala bu pozisyona careless değilde oyuncu reckless plus excessive force kullanmış diyorsanız sizin görüşünüz benim artık dicek bişeyim yok bu noktadan sonra.

@Liebe ben o üslüba gelene kadar millet az giydirmedi burda herkes kendi görüşünü söylüyo aynı fikirde olmayınca nede olsa futbol bölümü sallayan sallayana yok futbol cahili, yok kromozom bla bla.

banlayın abi futboldan ciddiyim hani girmek istesemde giremiyim bu seviyede gerek yok zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Gilean said:

Sam Wallace @SamWallaceIndy
Under guidelines, Cuneyt had to decide whether Nani foot-up was 'reckless' (yellow) or 'endangered safety of opponent' (red). I think yellow

yani is yoruma kaliyor, kasita bakmaya gerek yok. ben kirmizi yorumluyorum sahsen.

güzel yorum budur işte, sarı verse benim aklım niye kırmızı vermediye takılacaktı. futbolcunun sağlığını etkileyebilecek bir hareketti, cüneyt de aynı şekilde yorumladı verdi kırmızıyı çok doğru biçimde.

tamam arbeloanın gelişini görmedi, kasti bir durum yok ama o taban adamın suratına gelseydi nolacaktı? çiviler patlatsaydı yüzünü gözünü? pozisyon boş yerde olsa offf ne güzel aldı o topu önüne derdik ama futbolda öncelikler vardır ve bunlardan biri de futbolcu sağlığıdır. sen o top kontrol hareketini etrafına bakmadan o şekilde yapamazsın, yaparsan ve birisine o taban denk gelirse ve de inatla tekmeyi savurmaya devam edersenböyle kırmızı kartı görürsün.

naninin ne kadar çirkef ve bencil bir futbolcu olduğunu özellikle videolarla belgelerle anlatmaya gerek olduğunu da sanmıyorum.

+1 Herkes nani adamı görmemiş diyorda, bu kadar sert bir harekette kast olmasa bile kırmızı kart çok doğru bir karar
Sosyal ağlarda paylaş

bence direk bu : a lack of attention or consideration when making his challenge or that he acted without precaution: no further disciplinary sanction is needed if a foul is judged to be careless. Excessive force bana göre yok adam topu kontrole çıkıyo orda adam olop olmadığını görmek zorunda değil, kalecinin topa çıkması gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

turkish collinalar akmaya devam ediyor, bir bitemediniz ya

sporx said:

- UEFA'dan Cüneyt Çakır'a flaş bir destek geldi. Manchester United - Real Madrid maçındaki yönetimiyle İngiliz basınının eleştiri oklarını üzerine alan FIFA kokartlı hakeme sahip çıkıldı.
UEFA yetkilisi yaptığı açıklamada "UEFA'nın Cüneyt Çakır ile ilgili bir sıkıntısı yok. Kırmızı kart ile ilgili herhangi bir sorunlarının olmadığını söyleyen yetkili "Elimize raporlar ulaştıktan sonra inceleyeceğiz. Eğer ceza unsuru bir şey varsa bunu değerlendireceğiz" açıklamasında bulundu.

İngiliz basınında yer alan habere göre, eleştirilerin aksine Cüneyt Çakır'ın bu sezon Şampiyonlar Ligi müsabakaları için herhangi bir dinlendirme almayacağını söyleyen yetkili "Çakır bu yıl görev verilecek hakemler listesinde kalmaya devam edecek" değerlendirmesini yaptı.
Öte yandan maçı takip eden UEFA Hakem Kurulu başkanı ve karşılaşmanın gözlemcisi Pierluigi Collina ile delege Rudolf Zavrl'ın Çakır'ın yönetiminden memnun olduğu belirtildi. Karşılaşmanın 56. dakikasında Nani'nin gördüğü kırmızı kartta tecrübeli hakemin kararının arkasında olunduğu vurgulandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar sahip çıkmamış ki, "raporlar elimize gelsin inceleyeceğiz" demiş, yani ortada iyi ya da kötü incelemeye değecek bir durum, en azından bir hata potansyeli olduğunu düşünüyorlar demek ki.

Sonrası zaten klasik hakem koruma, medyaya yem etmemek için yok yok iyidir falan demişler.
Sosyal ağlarda paylaş

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/542715_503519876373599_413844157_n.jpg

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/549993_503518183040435_93170307_n.jpg

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/482677_503531016372485_176839436_n.jpg

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/426464_503819986343588_1502443691_n.jpg

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/485045_503820993010154_1849294023_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...