Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atatürk'süz 1 TL

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

evet alışverişte kullanılıyor sınırlı sayıda gerçi. fakat benim merak ettiğim, şimdi o zaman bu paraların sahtesine karşı bir yasa var mı? hahah gerçi 1tl için harcayacağın madene bile değmez ama merak ettim :p bence de aşırı saçma bi uygulama çünkü kesin kavga çıkacak, bilmeyen almayacak falan. baya başarısız
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Kullanılan ve kullanılmayan olarak iki çeşit basmışlar sanırım

Bu hatıra parası 50 lira
http://www.darphane.gov.tr/upload/files/Basin_Bulteni_10_Turkce_Olimpiyatlari.pdf

Bu da 1 lira, tedavüle sürmüşler. Haber yalan değil yani.
http://www.darphane.gov.tr/upload/files/Duyuru_Tedavul_Hatira-Para.pdf

eet tedavule suruyorlar bir miktar bende de var bir suru o çeşit paralardan hepside ataturksuz cunku on yüzünde hatıra ile ilgili resim yazı var örnek verdim 1995 olması gerek dunya kadınlar günü için olan 25000 lik madeni para falan var mesela ben de ilk defa olan birşey deil.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Bu medyanın yatacak yeri yok. Bütün basılan hatıra paralarında farklı resim var ayrıca 1m değil 2k basılmış. İnsanları galeyana getirip bir birine düşürme taktikleri. Ben bile ilk okuduğumda şöyle içimden bir küfür ettim, az bir google la gerçek bulunuyor.

2k basılan tedavüle sürülmeyen gümüş hatıra parası olan, 50 lira diye linki var yukarıda önceki sayfada.

Onlardan ayrı olarak tedavüle sürülen 1 liralık paralardan 1 milyon tane basılmış.
Az biraz daha google lazımmış demekki:P
(1 liralıkların kaç tane basıldığı darphane sitesinde yazmıyor da şunu şunda da 1m demişler).
Sosyal ağlarda paylaş

1m i hep haber kanallarında gördüğüm için emin olamamıştım, diğer hatıra paralarından gümüş olmayanlardan kaç adet basıldı acaba?

ShadowFury said:

Trias said:

Bu medyanın yatacak yeri yok. Bütün basılan hatıra paralarında farklı resim var ayrıca 1m değil 2k basılmış. İnsanları galeyana getirip bir birine düşürme taktikleri. Ben bile ilk okuduğumda şöyle içimden bir küfür ettim, az bir google la gerçek bulunuyor.

2k basılan tedavüle sürülmeyen gümüş hatıra parası olan, 50 lira diye linki var yukarıda önceki sayfada.

Onlardan ayrı olarak tedavüle sürülen 1 liralık paralardan 1 milyon tane basılmış.
Az biraz daha google lazımmış demekki:P
(1 liralıkların kaç tane basıldığı darphane sitesinde yazmıyor da şunu şunda da 1m demişler).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...