Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Sezaryene Karşıyım" - RTE

Fistan

Öne çıkan mesajlar

Patide islamofobi zirvelerde yine.Fikrini her söyleyene fetocanlar yeni bir nefer mi kazandı diye popoları uçuyor insanların.
Şimdi arkadaşlar cümleler vurguya göre anlam değiştirir.Kimi vurguyu kıçından anlar kimi başka bir yerinden orası zaten çözümsüz de.Adamın demeye çalıştığı insanların sevişirken korunmayı bile akıl edemeyecek şuursuzluğa ulaşması.Oda burda karşıyım derken aslında bu plansızlığa karşı olduğunu vurgulamış.Sonra da duygusal bir mübalağa yapmış bu kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

tayyibin en çok sevdiği şey nihat doğan gibi karşısına birini alıp laf etmek. askerdi, adaletti derken sezaryene kadar geldik.

işin kötü tarafı biz burada tartışıyoruz gülüp geçiyoruz ama minik ve şirin anadolu kasabalarında bu adamların sözleri fetvaa gibi algılanır. yarın bir gün doktorlar sezaryen yapmamız lazım deyip sırf bu laftan karşı çıkacak insanlar olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

seraphiel said:

diyoruz ki, "fikrimi söylüyorum sadece". hukukçular da fikir söylüyo bu konuda, anayasa da söylüyo. anayasa dediğinde kural oluyo. biz diyince "konuşma lan şeyim hakkında" oluyoruz. ki anayasa seni tek bi yola zorluyo, ben yasaklamıyorum da sırf konuşuyorum.

hukukçular senin gibi desteksiz konuşmuyor. bir şeylere dayandırıp konuşacaksan dinleyelim ama kafana göre hiçbir temel değere dayanmadan bence şöyle böyle olsu ndersen boş konuşmuş olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Normal sartlar altinda daha saglikli normal dogum. Ama cok uzun suruyor.

Yeteri kadar doktor var mi normal dogumu karsilamak icin.

Ama "ayyy melis sezaryenle dogurmus ben de oyle dogurcaaaammm" tipi anneler haksiz, cidden.

hemen 2. posttan topukları kıçına vurarak BAŞBAGANIIIM diye bir savunma çabası...

SeaGle said:

Normal sartlar altinda daha saglikli normal dogum. Ama cok uzun suruyor.

burada Allah'ın varlığını bilimsel olarak ispatladık!!! havasında bir delalet koşusu var. Doktor musun, ebe hemşire misin, konudaki uzmanlığın nedir? alt tarafı mühendis müsveddesi...

SeaGle said:

Yeteri kadar doktor var mi normal dogumu karsilamak icin.

ikinci paragrafta "olayı çok boyutlu düşünüyorum, eksilerine de bakıyorum" diyerek günümüz yandaş köşe yazarlarının standart taktiği adeta nakşedilmiş.

SeaGle said:

Ama "ayyy melis sezaryenle dogurmus ben de oyle dogurcaaaammm" tipi anneler haksiz, cidden.

son olarak insanları sınıflandırarak gizli nefret, nifak tohumları ekerek makale sonuç kısmında yine istenen alt mesaja baüğlanmış...

ayrıca normal doğumu karşılamak için doktor var mı diyosun da sezaryen doğumu millet kendi kendine mi yapıyor lan... mühendis kafası işte...
Sosyal ağlarda paylaş

Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.Let the bodies hit the floor.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi tıbbi müdehaleye karsı olmak ne demek
yarın bu adam cıkıp bademcik ameliyatına karsıyım
kemoterapiye karşıyım felan derse kim durdurcak bu adamı

benzer bir yorum yapacaktım, yapılmışı var.

sezaryen sanki tamamen keyfi bir uygulamaymış gibi karşı çıkıyor başbaganım, hasbelkader kürtaja da atarlanıyor.

engelli mengelli, 3 çocuk olsun da nasıl olursa olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

zorunlu tıbbi olanı ayrı da organının şekli bozulmasın diye normal doğum yapmayan kadın var. (bozuluyor mu da?)

asıl sorgulanması gereken şu. böyle estetik gibi iradeye dayanan bir müdahale midir sezaryen, yoksa tıbbi bir müdahalenin keyfe göre abuse edilmesi midir?

ilkiyse sorun yok, ikinciyse bence etik değil.

hoş vucud kadının. nabarsa yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...