Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Public Oyunlarda Güvenlik Riski [Güncellendi]

Gangren

Öne çıkan mesajlar

eger sorun botnet sahipleri ise, eed azaltir, botnet lerin gelisimini takip eden biriyim daha hic mac bazli botnet gormedim, ya da mac client i olan botnet.

yoktur demiyorum ama botnet sahibi ugrasmaz.

normalde de azaltir baska hack ise, cunku dedigim gibi kimse makine spesifik calismaz, windows da kullanici sayisi bakimi ile yatirimin donusunu en cok alacagi platform. (mac de de gecen virus cikti ama cok az bunlar ugrasmiyolar, yoksa mac guvenli diye degil. )
Sosyal ağlarda paylaş

ha eed dogru simdi baktim google dan ben onu unutmusum. java da ki aciktan, salak apple patch i cikarmamis, ms gibi aciga 5 ay sonra patch yapiyo onlarda.

600 bin bilgisayarlik botnet mac de bulunmus. daha bilinmeyenlerde vardir maclerin %5-10 u botnetli olabilir bu aciktan. (%1 inde bulunmus su ana kadar)
Sosyal ağlarda paylaş

bilg. adam gibi kullanmakla ancak %60-70 korunma saglarsin yuzde 100 diye bisi yok, ben de ara sira packet inspection yaparim cunku baska anlamanin yolu yok. Apple patch cikarmiyor yazilima, sen isteigin kadar virus scanner koy bulasir, google in en kaliteli yazilimcisinin bilgisayarina da bulasir. Bizim yanildigimiz o, botnet dedigin aman salak yazilim cektim girdi, virus scanner kullaniyorum tamam gibi bi durum degil bi cok zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

rmah gelince çindeki gold farmer şirketleri parayı götürcek zaten, ah sayesinde büyük miktarda goldları transfer etmekde çok kolay, blizzarddan çıkıp paypala kadar gidince işin ucu milletin paypal hesapları, kredi kartları da riske giricek, davaları görür gibiyim şimdiden
Sosyal ağlarda paylaş

blizzard bacısına sövdürtecek bu gidişle...

daha da önemlisi yılın failine doğru gidiyor... RMAH da da böyle devam ederse yılın en büyük rezaleti olacak. MAss effect 3 ü bile geçer heralde...

yani her gün accountuma girip bir bakıyorum acaba hacklendim mi korkusuyla... böyle saçmalık görmedim...
Sosyal ağlarda paylaş

olayın blizzard ile alakası ne anlamadım? blizzard'ın sistemlerinde mi sorun var ? hesaplar mı ele geçirilmiş ? public oyuna girince client açık mı veriyormuş kişisel veriler public'de olan diğer oyunculara mı geçiyor yoksa sen public game üzerinden keylogger falan mı yüklüyorlar ?

yanlış anlaşılmasın bilmediğimden soruyorum blizzard'a neden laf ediliyor hack konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

yapsınlar steam gibi farklı pc girişi için maile kod gönderme olayını işte. hatta abartıp telefonlara sms gelsin falan. cep telefonu gibi tamamiyle kişisel olan şeyler için hack olayı söz konusu bile değil bence.

belki basit düşündüm, işler öyle olmuyodur falan ama mail gelme olayı bence çözüm
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...