Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Public Oyunlarda Güvenlik Riski [Güncellendi]

Gangren

Öne çıkan mesajlar

"Diablo 3 players are finding their accounts under attack. It’s not clear whether it’s an exploitable glitch within Diablo 3 or improperly secured accounts on the client side, but many accounts on Diablo 3 have been hacked on May 19 and 20. Those who have recent activity with an account named “leyiong”, “Nevin”, “SBJunkie”, “luckllezz”, “McLeast” or any other person you know you never played with are almost assuredly the victims of this hacking and will need to take steps to re-secure their account as well as get their items back."

19-20 çok sorunluydu serverlar. Serverlara saldırı olduysa Blizzard bunu saklarmı ? Bence saklar. Yani insanların bilgisayarları deilde Blizzard hacklenmiş gibime gelio benim :D
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

oktayca said:

Aynen fly ın yazdığı gibi;
trojan/virüs ile makinanaya konuşlanıyor autanticator un kullandığı bir DLL var onu dinliyorlar, sen keyi yazdığında sana sahte error mesage geliyor bilizorda hiçbirşey göndermiyor, sende oyunda sorunvar heralde giremiyorum sanıyorsun (Diablo serverları şu aralar malum) ve autanticator kullandığındanda hiçbirşeyden şüphelenmeden oyunu kapıyorsun. Adamda kullanıcıadı, şifre ve hiç kullanılmamış bir autanticator keyi ile hesabını talan ediyor...
bu olabilir, buna lafim yok. anlik olarak sizin username, password, ve yaratilan tek kullanimlik sifrenizi dinleyip onunla aninda login yapmasi olasi. hackerlar bunun icin de bir script yapabilirler pekala, hizlica hareket eden.

yalnız benım auth'un ürettiği şifreyi dinleyip kullansa ben girememki. üretilen her numara tek kullanımlık değilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

fizban said:

oktayca said:

Aynen fly ın yazdığı gibi;
trojan/virüs ile makinanaya konuşlanıyor autanticator un kullandığı bir DLL var onu dinliyorlar, sen keyi yazdığında sana sahte error mesage geliyor bilizorda hiçbirşey göndermiyor, sende oyunda sorunvar heralde giremiyorum sanıyorsun (Diablo serverları şu aralar malum) ve autanticator kullandığındanda hiçbirşeyden şüphelenmeden oyunu kapıyorsun. Adamda kullanıcıadı, şifre ve hiç kullanılmamış bir autanticator keyi ile hesabını talan ediyor...
bu olabilir, buna lafim yok. anlik olarak sizin username, password, ve yaratilan tek kullanimlik sifrenizi dinleyip onunla aninda login yapmasi olasi. hackerlar bunun icin de bir script yapabilirler pekala, hizlica hareket eden.

yalnız benım auth'un ürettiği şifreyi dinleyip kullansa ben girememki. üretilen her numara tek kullanımlık değilmi?

zaten olayda kullanıcı hiçbirzaman giriş yapamıyor ona hata döndürülüyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunlarda bir de her zaman kullanici sayisina bakin. Milyonlarca kullanicisi olan oyunda her gun hacklenen olacaktir. Hatta gunde 10-50-100 kisi bile hacklenir. Ha bizim forumdan bile iki kisi bi haftada hacklenmisse baska bi sorun olabilir.

Ama gunde 10 tane forum postu gorsem hacklendim diye, cok endiselenmem.

Bir cogunuzun bilgisayarinda zaten hali hazirda trojan vardir. Benimkinde bile olabilir. Packet inspection yapmadan anlayamassiniz. Virus scannerlar sadece bilinenlere karsi konur. Botnet ler dunya'nin en buyuk sorunu. Botnet sahipleri 50-100 bin bilgisayara hukmediyor bi ton kisi var. Bunlarin hepsinde trojan var ve virus scanner bulamiyor. Bulmasi icin onun adamlarin ellerine gecmesi gerek.

Botnet sahibi normalde bilgisayarinizi zombie olarak kullanir sadece resource kullanir yani bilgi calmaz, ama isterse calarda. Diablo yuklu olup olmadigini vs anlar. Belki bi botnet sahibi oyle yapmak istemistir rmah dan para kazanmak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

benimki torrent değil original blizzort ama oldu abi, okadar koruma güvenlik önlemine rağmen. abi çantadaki lvl 11 potionları alıyosunda (evet gömücüyüm :D) legandry itemleri neden almıyorsun. birde depoda iki adet black mushroom iki adet de shinbone vardı birer tanesi main karakterin inventory sine geçmiş, onlarıda alacaklardıda alamamışlarmı :D hackten ziyade oyunla ilgili bi sorun zannediyorum benimkisi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...