Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sistem saçma değil mi?

Teodor

Öne çıkan mesajlar

açık konuşayım bu bir toplu intahara yönlendirme konusu değilde şu ciddiyetimize biraz gülelim konusudur.

doğuyorsunuz ve doğmanızın aslında pek bir amacı yok çünkü siz doğmadan önce milyarlarca insan doğdu hepsi suya yazı yazdılar. en kodaman olanları tarih kitaplarına girdi geri kalanlardan şanslı olanlarda bir mermere ismini yazdırdı.

çok matrak değil mi?

amaçsız olmak gerçekten çok korkutucu ama kendinize yarattığınız amaçlarında ne kadar küçük ve önemsiz olduğunu fark edebilirsiniz. ortalama 70 yıl yaşayacaksınız ve bu hayatın çeyreğini 'hadi sana bir amaç yükleyelim' diyen insanların arasında geçirip daha sonra hadi sana amaç yükleyelimci insan olacaksınız.

dünya bumu? birbirlerine amaç yükletip yok olan canlılar. daha ulvi bişeyler olmalı lan oralarda bu şekliyle de güzel ama pek havalanmaya değmez.
Sosyal ağlarda paylaş

consume, obey, die.

çok fazla soru sorma.

bir meslek edinip paranı kazan. başkasının başına gelene ses çıkarma. politika konuşma.

önüne konulanı ye, izin verilenleri izle, bilmen gerekenleri öğren.

sus, konuşma, cevap verme, otur yerine.

sabahları herkese günaydın akşamları iyi akşamlar de.

bankalara ters gitme.

askerlik için 30'u geçirme.
Sosyal ağlarda paylaş

Teodor said:

açık konuşayım bu bir toplu intahara yönlendirme konusu değilde şu ciddiyetimize biraz gülelim konusudur.

doğuyorsunuz ve doğmanızın aslında pek bir amacı yok çünkü siz doğmadan önce milyarlarca insan doğdu hepsi suya yazı yazdılar. en kodaman olanları tarih kitaplarına girdi geri kalanlardan şanslı olanlarda bir mermere ismini yazdırdı.

çok matrak değil mi?

amaçsız olmak gerçekten çok korkutucu ama kendinize yarattığınız amaçlarında ne kadar küçük ve önemsiz olduğunu fark edebilirsiniz. ortalama 70 yıl yaşayacaksınız ve bu hayatın çeyreğini 'hadi sana bir amaç yükleyelim' diyen insanların arasında geçirip daha sonra hadi sana amaç yükleyelimci insan olacaksınız.

dünya bumu? birbirlerine amaç yükletip yok olan canlılar. daha ulvi bişeyler olmalı lan oralarda bu şekliyle de güzel ama pek havalanmaya değmez.

bu tip şeyleri ben de düşünüyordum bi ara, hayatımızın aslında kozmik bir şaka olduğuna karar kılmıştım.

o yüzden bu tip şeyler düşünmek yerine diablo 3 oynuyorum.
rmah var bi de, mavi beyaz item satıp köşe olacam!
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

hayat ve yaşamak güzek hocam,
berbat bi hastalığa kapılana yada elindekileri kaybedene kadar bekle sadece hehe

ALlah kimseyi gordugunden geri koymasin,mercedesle dolasip,bugun copten ekmek toplayan adam biliyorum

"yasamak her seye ragmen guzel bugunume cok sukur "diyor.

Biz olsak vucudumuzu satardik belki
Sosyal ağlarda paylaş

Yusuf Atılgan'nın Aylak Adam kitabından bir alıntı:

"Dünyada hepimiz sallantılı, korkuluksuz bir köprüde yürür gibiyiz. Tutunacak bir şey olmadı mı insan yuvarlanır. Tramvaydaki tutamaklar gibi. Uzanır tutunurlar. Kim zenginliğine tutunur; kimi müdürlüğüne; kimi işine; sanatına. Çocuklarına tutunanlar vardır. Herkes kendi tutmağının en iyi, en yüksek olduğuna inanır. Gülünçlüğünü fark etmez. Kağızman köylerinden birinde bir çift öküzüne tutunan bir adam tanıdım. Öküzleri besiliydi , pırıl pırıldı. Herkesin, “- Veli ağanın öküzleri gibi öküz, yoktur, ” demesini isterdi. Daha gülünçleri de vardır. Ben, toplumdaki değerlerin ikiyüzlülüğünü, sahteliğini, gülünçlüğünü göreli beri, gülünç olmayan tek tutamağı arıyorum: Gerçek sevgiyi! Bir kadın. Birbirimize yeteceğimizi, benimle birlik düşünen, duyan, seven bir kadın!"
Sosyal ağlarda paylaş

insan ne ki. evreni dusun insani ve dunyayi siktret. evrenin yasini ve boyutlarini dusun. canis majoris gibi seylerin yoktan var oldugu devasa ve surekli bi sistem. insan uygarliginin en gelismis halinin bile ulasamayacagi bi evren. ahlak ideoloji sistem su bu cok anlamsiz gelir bu konulari okur izlersen. onemsiz bi gok cisminde evrene gore onemsiz derecede kucuk bi zaman diliminde istedigin sistemi kur yine de buyuk resimde hiciz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...