Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Endless Space

Norak

Öne çıkan mesajlar

başta öyle dandik olabilir ama terraforming ve biraz bina ile cennete dönüyor her gezegen

oyunun başında bayağı stratejik derinlik kazandırıyor bence pirate çıkmasın diye zorunlu olarak bir sisteme yerleşmek falan

rakiplerinin yerleşmesini istemiyorsan en dandiğinden 1 gemi koyup YAKLAŞANI VUR desen gene engelliyorsun başkalarının kolonileşmesini. AI filoyla gelip, kurulup, gitmiyor çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Tech tree nin çok abuk subuk karışık olması, (oturup wikiden açıp okuyana kadar), Gezegenlere limitsiz sayıda bina dikilebiliyor olması ve gemi tasarımının GC ve MOO serilerinden öteye gidememiş olması benim için bazı eksiler oldu.

Onun dışında yapay zeka çok buglı (gemi tasarımlarında tonajın yarısını boş bırakıyor) ve çok cheat yapıyor. Oyunun random map generatoru o kadar dengesiz ki, bazı oyunlara başlar başlamaz çok dezavantajlı olabiliyorsunuz (ana sisteme iki wormhole bağlantısı, lava ve desert planet bolluğu ve strategic resource olmaması gibi). Keza tam tersi de olabiliyor.

Savaşlarda savaş ekranına girmeden bi retreat seçeneğinin olmaması deli edecek cinsten. Kartlı savaş mantığınıysa çok sevdim diyemem.

Biraz patchle adam olacak bir oyun gibi diğer taraftan. Arayüzü çok temiz, herşey ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
Multi oynayacak kadar iyi degilim ben, az oynadim cok. Bu exp'den sonra saglam girmeyi dusunuyorum ama haftaya finaller var. Baktigim kadariyla cok saglam oyun ama bir 30-40 saat playtime olsun bir once. Beklersen Agustos'da ceviririz hep.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 8 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...