Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Ravnos said:

Abi rpgde oyunlarında bazısı hikayeyi nekadar değiştirebildiğini önemser karakterini istediğince customize etmeyi vs. bazısı hikayenin kitap gibi olmasını onu değiştirmesede en ince detaylarına kadar incelemeyi ister.Keyif meselesi.

Ha buarada axe in bağsettiği basitleştirme olayı zaten içler acısı bi olay ama Morrowind xbox ada çıkmamışmıydı?

Hani çünkü bana kalırsa bu saçmalığın sebebi konsol deil mesele artık hitap ettikleri yaş düştü adamların onlarda bu bebeler ne ister gaz olsun kız götürme olsun epik yaratık kesmeler olsun romance kill-cam vs.yardırıyolar.Hikayenin falan çokta önemi kalmıyo.Deli gibide satış rakamları var demekki tutuyo adamlar.Bu tarz oyunların en ütopik olanı bg2 yi 3-4 kere bitirmiştim yaz tatillerinde bundan 7-8 sene evvel artık yeter ama bir yere kadar.

Biz gog de takılmaya devam edicez mecburen.

ben buna katılmıyorum. Yaş düştü bebeler falan. Bence artık kendimden de örnek veriyim odaklanma ihtiyacı ve çözülmesi gereken çok fazla şey görmek istemiyorum. Beynimin yuzde 80 fosfor tuketımını işte yapıyor geriye yuzde 20 lik bir kısımkalıyor onuda böle saçma işlere, yaşın getirdiği bişeyde olabailir.. harcamak istemiyorum. Herşey bebeler felan alakası yok bence.. Artık relax basit hikayesifazla karışık olmayan çabuk biten oyunları oynuyor..Skyrim benim için biçilmiş kaftandı..
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

seraphiel said:

bu oyunda görev hikaye falan olmasa bile saatlerce gezebiliyorum ben dağlarda tepelerde, müzik falan açıyorum winamptan. koşmuyorum hatta caps'e basıp yürüyerek gidiyorum her yere gerçek olsun diye.

ney

koşunca dünya çok küçükmüş gibi geliyo. dışardan da garip görünüyodur.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

Ravnos said:

Abi rpgde oyunlarında bazısı hikayeyi nekadar değiştirebildiğini önemser karakterini istediğince customize etmeyi vs. bazısı hikayenin kitap gibi olmasını onu değiştirmesede en ince detaylarına kadar incelemeyi ister.Keyif meselesi.

Ha buarada axe in bağsettiği basitleştirme olayı zaten içler acısı bi olay ama Morrowind xbox ada çıkmamışmıydı?

Hani çünkü bana kalırsa bu saçmalığın sebebi konsol deil mesele artık hitap ettikleri yaş düştü adamların onlarda bu bebeler ne ister gaz olsun kız götürme olsun epik yaratık kesmeler olsun romance kill-cam vs.yardırıyolar.Hikayenin falan çokta önemi kalmıyo.Deli gibide satış rakamları var demekki tutuyo adamlar.Bu tarz oyunların en ütopik olanı bg2 yi 3-4 kere bitirmiştim yaz tatillerinde bundan 7-8 sene evvel artık yeter ama bir yere kadar.

Biz gog de takılmaya devam edicez mecburen.

ben buna katılmıyorum. Yaş düştü bebeler falan. Bence artık kendimden de örnek veriyim odaklanma ihtiyacı ve çözülmesi gereken çok fazla şey görmek istemiyorum. Beynimin yuzde 80 fosfor tuketımını işte yapıyor geriye yuzde 20 lik bir kısımkalıyor onuda böle saçma işlere, yaşın getirdiği bişeyde olabailir.. harcamak istemiyorum. Herşey bebeler felan alakası yok bence.. Artık relax basit hikayesifazla karışık olmayan çabuk biten oyunları oynuyor..Skyrim benim için biçilmiş kaftandı..

abi ben öle bişey yazmadıydımda herneyse yanlışlık yapmışın heralde.

Sende belirtmişsin işte basitlik aradığın için bu oyunları yeterli buluyosun.Ben basitlik arıyosam zaten rpg oynamam gidip fps gta vs.oynarım kafa dağıtmak için.Rpg oynıcaksamda boş zamanıma kafamında rahat olduğu bi döneme denk getirmeye çalışırım ki hikayeyi daha güzel bi şekilde inceliyim vs.
Sosyal ağlarda paylaş

ne alakası var ki skyrim öyle cokta basit bir oyun değil deyicem trololololar dolacak. Ben basıt oyun oynamak ıstıyorsam ılla fps oynamama gerek yok belki epic bir journey arıyorum ama yedirilmiş olacak böyle skyrim gibi. zaten aldıgı puanlardanda belli kıskananlar catlasın konsol fakshıt muhabbetlerini bırakın.
Sosyal ağlarda paylaş

- Kadim bir draügür laneti kasabamızı tehdit ediyor kahraman.. =( =(

Tamam çözeriz. HARHARHARHARHARHARHAR dragür infested ruinleri temizle iş bitsin.

- Reydırlar var reyit düzenliyorlar, kadim bir kaleyi kendilerine mesken edinmişler.

Tamam çözeriz. HARHARHARHARHARHAR reytırları kestim biçdim iş bitti...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya alternatif çözüm yok bişey yok adam gibi quest yok, dialoglar cheesy ve sıkıcı zorla konuldukları belli. Sen koskoca elderscrolls dünyasındasın skyrimdesin, bütün olay bu mudur? Oyunda bir ton kitap var okuyana. Bir ton ya hikayeden geçilmiyor, her taşın altında bi efsane var dünyada. Fakat oyuna bi gram yansıtmamışlar o kadar lore u. Trap mrap işte ip var ok atıyorsun trap patlıyor geçiyorsun falan az da olsa yeterli bunlar. Ama entellektüel içerik yok oyunda. Olanı da oyun akışının içine yedirmemişler.

B-movieler gibi konuşan yan karakterler, branching ancak babys first quests seviyesinde dümdüz giden bi hikaye, diablo3 ayarında düşmanlar. Nasıl isyan etmiyorsunuz, kendinize böyle bir oyunu nasıl yakıştırabiliyorsunuz onu anlamıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Questler, diyaloglar konusunda kesinlikle doyurucu değil. Questler zebellah gibi çok, o konuda sıkıntı yok ama içerik anlamında axe'a hak vermemek elde değil. Özellikle kitapların sadece okuma ile sınırlı kalması, hikayenin içine yerleştirilmemesi (bazıları hariç) insanın hevesini kursağında bırakıyor.

Ancak oyunu sadece diyaloglar ve questler ile değerlendirmek de yanlış. The Elder Scrolls serisindeyiz; rpg öğelerine önem vermek istiyoruz, kabul ediyorum dolayısı ile questler ve diyalogların iyi olması gerekiyor. Bunları dediğim gibi yeterli görmüyorum ben de. Ancak open world'ün sonuna kadar kullanılabilmesi, bir yerden bir yere giderken yeni yerler keşfedilmesi, grafik yeterliliği, oyundaki aksiyon, müzikler, bazı iç mekanların (Blackreach gibi) muazzam olması gibi etkenleri de göz ardı etmemek lazım.

İlk hedefini ıska geçiyor olsa da skyrim kötü oyun değil. Eksiktir, tadı ekşimtraktır ama karın doyurmaktadır. Biraz sanırım bizim bunları da kabul etmemiz gerekiyor. Oyuncu profili değiştikçe maalesef oyunlar da değişiyor. Bir Morrowind bulamıyoruz Skyrim'de ama Skyrim'den daha iyisini de bulamıyoruz. Sıtmaya razıyız galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

axe cidden çok bambaşka kafadasın, ama senin kafanı sorgulayan yok sen devamlı başkalarınınkini sorguladığın halde. bir durup düşünmen lazım ne yaptığını cidden.

senin aşık olduğun oyun da koridorda ilerlemeli, uçanla kaçanın AN HERO tarafından becerilmekten kurtulabildiği, el kadar şehirlerde MOVE TO THIS SPOT TO ADVANCE TO NEXT AREA'lı, PRESS SAME BUTTON 3 TIMES TO COMBO'lu, oyun dünyasının 20-30 npc'den filan oluştuğu oyunlar. sen nasıl kendine yakıştırıyorsan biz de kendimize öyle yakıştırıyoruz.

bin kere yazdın aynı teraneyi, hala sıkılmadın, üstüne gelip oyunu da geçip insanları yargılamaya başlıyorsun. sinema vs tiyatro tartışması vardı ben küçükken edebiyat dersinde, aynı olay. sinemada o dialogu, canlı performansı bulamıyorsan sana iyi seyirler tiyatroda. lakin bana da o daracık, dandik dekorlu sahne, 10 kişilik kadro yetersiz geliyor. birbirimizi bunun üzerinden rencide etmenin alemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...