Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

abi adam suicide lane zeus gonderdiler
yetmedi adam tower altında kaldı butun oyun

honda olmuyo bu admalar onudiyoruz
kotu mm sistemi

Abi anltamıosun ki adama. Ben Dota'yı Hon'dan 10 kat falan daha fazla seviyorumdur heralde. Ama Hon'da adam gibi rakipler veriyor. Senin id Hon'da oturmuş diyo. Yahu 27 levelim K/D en az 2dir ward ortalamam çoğu zaman carry oynadığımda bile alıyorum. Support oynadığımda ward sürekli away çıktıkça alıyorum. Ama öyle garip adamları veriyor ki takıma oyundan nefret ediyorsun resmen. Report ediyorsun adamın tek cezası bir kaç gün geç oyun buluyor ve kendi gibi cezalılarla oynuyor. Hon'da report yiyen bir süre banlanıyordu. Dota 2'de şimdiye kadar en az 150 tane reportuma dönüş aldım. Bu adamlara adam gibi ceza verseler oyuna ciddi katkım olmuş olacaktı. Hon'da da eskiden böyle adam çoktu hepsi banlana banlana adam oldu. Benim gibi sürekli report eden adamda çoktur şimdiye o reportlanan herifler daha dikkatli oynamaya başlamıştı. Ama yok adamlar report yiyincede oynuyorlar sadece oyunu geç falan buluo mücadele puanı almıyorlar. Hon'da rusların bir kısmı bile adam olmuştu en son oynadığımda. Takım oyunu oynamaya başlamışlardı ward falan alıyorlardı takımca pushlamaya başlamışlardı. Yapmıyanıda reportluyordum veriolardı cezayı. Her geçen gün oyun dahada kaliteli oluyordu. Yoksa Hon'da da mm çok iyi değildi başta. MM'yi düzeltikleri gibi adam gibi ceza vermeye başladılar. Ban yiyen arkadaşlarım vardı 1 hafta falan oyuna giremiyorlardı mesela. Oda önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere dota 2'nin matchmaking algoritmasının nasıl olduğunu bilmiyoruz.

Ancak şurası kesin 10 kişiyi de aynı skill seviyesinde insanlardan seçmiyor. Belki de 5 kişinin skill seviyesini toplamını dengelemeye çalışıyor. Ki ne olursa olsun %100 denge arayşısında değil, maç sırası çok uzardı o zaman.

Ha bana göre matchmaking sistemi güzel değil, ne biliyim insanların oyunculara puan verdiği galibiyetin yanı sıra bunun da etkili olduğu bir sistem gelebilir mesela ama çok zor.

Hon'la karşılaştırmalar olmuş, uzun süre hon oynadım. Hon'da çile çekmedim diyen varsa şaşarım. Fakat Hon çıkalı çok oldu, hem sistemi oturdu hem de yeni oyuncu girişi yok.
Dota 2 ise sürekli yeni oyuncu girişi olan bir oyun, dolayısıyla ratingler de sapmalar çok olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

1- MM geliştirilmeli. Ben oyunlardan anladığım kadarıyla sadece win/lose oranını dikkate alıyor. Kontrol ediyorum çünkü takımı hep gerçi diğer statları göremiyoruz. Win/lose, Kill+Asist/Death (K/D değil asistte önemli oyunda), oyun başına Ward ve Kurye ortalaması, creep/deny ortalamaları, mücadele puanı(Level). Bunların hepsinin önemine göre puan çarpanı olur toplamıda pro puanı gibi bişey olur herkes kendi pro puanına yakın oyuncularla oynar. Hepside çok önemli. Stat olarak görünmesi önemli değil arkada çalışsınlar yeter. Ha diyeceksiniz ki bu kadar şeyi dikkate alırsa geç oyun bulur. Hayır Hon'da hali hazıda çalışıyor ve Dota'dan daha hızlı oyun buluyor. Ben bu kadarını düşünüyorsam elinin altında 100 tane adam olan Valve daha iyisini bile yapabilir. Yada en azından S2 games kadar yapabilsinler bir zahmet.

2- Ceza sistemi geliştirilmeli. Adam gibi ceza verilmesi 1 hafta oyun oynayamamak gibi. Hatta takip eden 1 ay içinde tekrar ceza alırsa önceki cezanın 2 katını falan yemeli. Bu cezalarda MM kadar önemli oyunun kalitesini artırır. Ama şuan Dota'da tek ceza düşük öncelikli havuzdan oyuna girmek. Adam yine oyununu oynuyor 2 dk geç buluyor oyunu mücadele puanı almıyor sadece.

3- Concede eklenmeli. Şuana kadar eklenmiş olması gerekiyordu zor bişey değil. Adamlar turnuvalarla ilgilenmekten böyle basit ayrıntıları bile hesap edemiyorlar.

4- Public game eklenmeli kesinlikle.

5- Bunlar zaten Hon'da olan şeyler bunları geliştirip daha yenilikçi şeylerde eklenebilir. Mesela bazen 5 kişi 4-5 oyun atıoyoruz. Clan sistemi eklenip küçük turnuvalar olabilir. Örnek veriyorum 4 takım seçer eleme sistemi yapar. Bazen 5 kişi 4-5 tane maç atıyoruz bence güzel olur. Hatta o maçlardan clan puanı falan verilir. Benim ki 1 örnek şuan öyle düşündüm dediğim gibi biri Valve öbürü S2 games. Valve'nin çok daha fazlasını yapması lazım. Elinin altına bir sürü çalışanı var. Icefrog var. Pro turnuva oyuncuları var fikir alabilir hepsinden.

Şuan Dota'nın yaptığı tek şey hero eklemek bugları düzeltmek, milyon dolarlık turnuva düzenlemek ve shopa eşya eklemek.
Sosyal ağlarda paylaş

önceki sorduğuma cevap vermedi de her dediği faul adamın ya. benim istatistiklerini istememin nedeni "ezik seni ezik" demek değil. ben inanıyorum da iyi oynadığına zaten son 48 saatte benim 1 ayda oynadığımın 2 katı oynamış (ben baya azalttım gerçi) .
burda "nerdeyse her oyunum 45-60 dk sürüyor" diyor bakıyorum son 100 oyununun sadece 22 si 40 dk dan uzun sürmüş ki 41 dk olanı da saydım.50 dk dan uzun olan da 3 tane.

bu "dod" ortadaki tartışmayı "hepiniz beceriksizsiniz bi ben biliyorum oynamayı" seviyesine niye çekti anlayamadım bi türlü.

benim oyuna istediğim şey ilk günden beri aynı. pub oyuna başlangıçta courier versinler (nerdeyse hep ben alıyorum) ya da başkasının kullanmasını engelleyebileyim.benim aldığım eşeği yarı yoldan kendisi için çeviren adamı uyarınca cevap "u mad" se kullanamasın .
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

önceki sorduğuma cevap vermedi de her dediği faul adamın ya. benim istatistiklerini istememin nedeni "ezik seni ezik" demek değil. ben inanıyorum da iyi oynadığına zaten son 48 saatte benim 1 ayda oynadığımın 2 katı oynamış (ben baya azalttım gerçi) .
burda "nerdeyse her oyunum 45-60 dk sürüyor" diyor bakıyorum son 100 oyununun sadece 22 si 40 dk dan uzun sürmüş ki 41 dk olanı da saydım.50 dk dan uzun olan da 3 tane.

bu "dod" ortadaki tartışmayı "hepiniz beceriksizsiniz bi ben biliyorum oynamayı" seviyesine niye çekti anlayamadım bi türlü.

benim oyuna istediğim şey ilk günden beri aynı. pub oyuna başlangıçta courier versinler (nerdeyse hep ben alıyorum) ya da başkasının kullanmasını engelleyebileyim.benim aldığım eşeği yarı yoldan kendisi için çeviren adamı uyarınca cevap "u mad" se kullanamasın .

Çünkü o oyunlar 5 kişi girdiğim oyunlar, dolayısıyla i smash you die şeklinde geçiyor onlar daha çok. Tabiki tek başıma girdiğim oyunlardan bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...