Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

27-29 Nisan Beta İzlenimleri

Qahlel

Öne çıkan mesajlar

Ama bunlar oyunun vaad ettiklerini vermediğini göstermiyor hepsi yönetim süreci ile ilgili hatalar olup benim oyunu beğenmememe sebep değil. Ben gayet paşalar gibi girdim oynadım. Oyun bana söylediği herşeyi fazlasıyla verdi. Bahsedilenler sonuçta oyun ile ilgili değil. Bunu gw değerlendirmesi değilde Anet değerlendirmesi olarak düşünmek gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

Oyunu Arena.net üzerinden alanlar, betanın açılmasından sonraki ilk bir saatlik yığılma sonrasında (Türkiye çapında ADSL'in gittiği 2-3 saati saymazsak) betanın sonuna kadar fıstıklar gibi oynadı.

Anet'ten alıp sorun yaşayan insanlar da oldu. Resmi forumda millet baya kazan kaldırmıştı.

Ben de ilk 3-4 saat harici rahat rahat bağlandım oyuna. 2 gün aralıksız oynadım o yüzden gayet mutluyum. Ancak etrafta milletin yazdıklarını okuyunca onlara hak vermeden geçemiyorum. Hakkaten yönetimden kaynaklanan bir problem var ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

sixdee'nin yazısı çok iyiymiş..

özellikle bu kısım çok mantıklı

GW2 wants you to play with other people. It wants you to do that without having to worry about kill stealing or ninjaing, about being the wrong faction, the wrong class, the wrong race, the wrong level, the wrong guild, the wrong server. This is a massive multiplayer game for Kormir’s sake! In what the hell kind of cooperative game is it better to stand aside and watch an ally get felled by mobs than it is to leap in and help them? Admit it: You’ve all done it. Out of maliciousness or indifference or fear. GW2 feels like ArenaNet has had a long hard look at exactly why players do things like that — at why they hate and fear each other so much — and has tried everything in its power to remove all the usual mechanical incentives to asshattery. The ones we take so for granted we don’t even really realise what they are.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
GW2 wants you to play with other people. It wants you to do that without having to worry about kill stealing or ninjaing,

şu kısım doğru olsada oyunun sosyal aspect i baya zayıf kendi guildiniz dışında, ticaretin tamamen ayrı bi sistemde human interactiondan uzak gerçekleşmesi questler için veya herhangi bir iş için genel olarak grup kurmaya ihtiyaç olmaması başka insanlarla vs, koca haftasonu sadece 1 kişiye bişey yazma ihtiyacı duydum o da reslediği için tşk aga dedim o kadar yani
Sosyal ağlarda paylaş

sadece fiziksel olarak beraber oynamaya itio bu oyun, sosyal olarak değil

ha tabi muhabbet edersin belki beraber bişeyler öldürdüün adamla da, %90 ı tercih etmez ve gerek duymaz

ticaret kısmında klasik muhabbet ilerde olur şehirlerde , WTB, WTS modunda, onun dışında wow gibi işte guildinle muhattap olacan sırf. pvp takımınla muhattap olacan, tabi bunların çoğu oyun içinden değil ventten olacak.

tamamen sosyal olması için oyunun sandbox olması lazım başka türlü olmaz, çünkü bu tarz oyunlarda insanlar fazlasıyla meşgul, ve sürekli yapacak bişeyleri var karşılarında, o bitio öbür quest çıkıo bişey çıkıo ona koşturuosun, pvp ye giriosun vs.

sandboxda mal mal etrafta gezerken yolda bi adam görünce bi yanına gidem bi geyik yapam diebiliosun, ha demeyebilrisin ama deme ihtimalin çok daha yüksek.

ben 2 gün Salem denen oyunu oynadım, ve o 2 günde şu wowda sosyalleştiğimden daha çok sosyalleştim random adamlarla,
ama böle ünlemden ünleme questten queste koşsam umrumda olmaz dier insanlar .
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

ncsoft'da mı çalışıyorsun ?

Hayır; "emek verilerek yazılmış bir yazı için sadece yukarıdaki yorumu yapabilenler" ile "olumsuzluk/kuralsızlık görmeye odaklanmış olanlar" kümesi dışındakiler için özgün yorumumu yapıyorum.

Ayrıca şu an için oyunun olumlu yanlarını anlatan bir yazı yazdığımı da yazımın sonunda belirtim.

Yorumunuzu espri olarak kabul edemeyeceğim. Forumda alan yöneticisisiniz, lütfen saygı gösterin.

(İlgili beta yorum yazım sayfa 20 deki uzunca olan posttur)
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

kötü bir şey söylemedim ki ? detaylı bir yazı yazmışsın, developer misali anlamında söyledim.

Açıklama için teşekkür ederim, yanlış anlamışım.

Ancak siz de biliyorsunuz ki ayrıntılı ve açıklayıcı yazılar için "ilgili firma çalışanı" olmak şart değil :) Pek çok platformda oyun rehberleri ya da yorumları yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...