Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Soimyr said:

Tabi bide damage in freak in iddia ettiği gibi hesaplanmadığı gerçeği var. insanlara inanmadan önce araştırmak lazım tabii.

Hatta şunu açıklayayımda sonra 2 ila 2 yi toplayamayan tipler kanser edecek beni.

elemental bonus önemsiz, elit söyle falan demek bayagı moronca işler. işin önemi hepsinin priority si aynı cünkü weapon damage * a * b * c ... seklinde gittiği için (ie: bonuslar additive degil multiplicative oldukları için), a + b + c toplamı kadar, a,b c, ve varsa d,e ,f faktörlerinin birbirlerine oranıda önemli. a/b, a/c, b/c, ve artık daha fazla faktör varsa (mesela slow time runeundan %10 extra damage, ona d diyelim), bu oranların 1 e yakın olmasıda bir o kadar önemli.

freakin iddiasının aksine orada damage i yükselten elite damage in cok OP olması degil, onun hesabında elite damage/fire damage oranı 1 e daha yakın oldugu için, o noktada elite damage in yüzde basına fire damagedan daha efektiv olması, eger 90 elite damage i olsaydı fire damage kasması daha efektif olacaktı.

sonuç: ezbere build yapmayın oturup matematiğine kasın, cünkü geara göre %1 ile %16 arası dps farkı olabiliyor (hatta top gearın top gearı var diyorsanız simdi hazırladıgım excel spread sheet e göre biraz daha artabilir), cünkü damageiniz 1m olunca %4 ediyor 40k, isin icine kritiği girince 40k oluyor 200k.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr sen merak etme anlayan anliyor ne demek istendigini, yeter ki ters bakmasin, muhalefet yapmak istemesin. Bazen oyle cevaplar geliyor ki icinde saygi sevgi barindirmayan, hakikaten insani forumdan sogutuyor, keske bunlar olmasa tabi.

Neyse benim deginmek istedigim bir diger kisim item drop, biz burda oturup sabahlara kadar konussak, en cok dmg bu buildle su itemlarla cikar desek gene nafile keza o itemlari bir araya getirmek gerekiyor, e kolayina da gelmiyor acikcasi, game time olmus 1000+ bunun 300+'i RoS'tur, hala bir wand dusuremedik mesela. Can sikici bir durum :/
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

Soimyr said:

Tabi bide damage in freak in iddia ettiği gibi hesaplanmadığı gerçeği var. insanlara inanmadan önce araştırmak lazım tabii.

Hatta şunu açıklayayımda sonra 2 ila 2 yi toplayamayan tipler kanser edecek beni.

elemental bonus önemsiz, elit söyle falan demek bayagı moronca işler. işin önemi hepsinin priority si aynı cünkü weapon damage * a * b * c ... seklinde gittiği için (ie: bonuslar additive degil multiplicative oldukları için), a + b + c toplamı kadar, a,b c, ve varsa d,e ,f faktörlerinin birbirlerine oranıda önemli. a/b, a/c, b/c, ve artık daha fazla faktör varsa (mesela slow time runeundan %10 extra damage, ona d diyelim), bu oranların 1 e yakın olmasıda bir o kadar önemli.

freakin iddiasının aksine orada damage i yükselten elite damage in cok OP olması degil, onun hesabında elite damage/fire damage oranı 1 e daha yakın oldugu için, o noktada elite damage in yüzde basına fire damagedan daha efektiv olması, eger 90 elite damage i olsaydı fire damage kasması daha efektif olacaktı.

sonuç: ezbere build yapmayın oturup matematiğine kasın, cünkü geara göre %1 ile %16 arası dps farkı olabiliyor (hatta top gearın top gearı var diyorsanız simdi hazırladıgım excel spread sheet e göre biraz daha artabilir), cünkü damageiniz 1m olunca %4 ediyor 40k, isin icine kritiği girince 40k oluyor 200k.

benim dedigimi farklı dilden anlatarak mı beni haksız çıkartıcaksın ? Oranlarından bahsediyoruz, %100 üzerine çıkıp da fire damage zorlamak yerine diger faktörlerden çok daha fazla benefit alınabileceğini söylüyorum. Herşey 0 iken herhangibir %1 faktör ne olursa olsun %1dir burada bir sıkıntımız yok. Fakat %100 elemental üstüne %10 aynı elemental damage %210 yaparken %100 elemental damage üstüne %10 elite damage %220 yapar. Üzerine %10 skill damage %242 yapar.

Hesaplama birebir dedigim gibi yapılıyor diminishingi gözardı edersek.

al hesap makinanı eline
100 x 1.58 x 1.85 x 1.41 şuan benim faktörlerim bunlar
% 412.143 elite dps
% 260.85 beyaz mob

yok araştırmadanmış ezbereymiş, armorymi gördün mü de böyle boş konuşuyorsun diye merak etmiyor degilim. Kim ezbere konuşuyor acaba.

Nihla btw demogoji yapma haklı oldugun noktaları ve haksız olduklarını da belirttim geçen tartışmamızda, laf salatası yapma plz, dediklerimin bal gibi sen de farkındasın.
Sosyal ağlarda paylaş

elite damage diminish formülünü arıyorum 10 dakikadır bulamadım. 3 bonus %damage faktörden elite damage diminishe ugruyor. Ben üstte kısaca 15+15 30 diye geçtim ama uzun bir hesap sonucu 25 26 falan çıkartıyor blizzard bunu, sanırım elite damageleri abartıp kolayca tek atılsın istemediginden. Geri kalanlar kendi aralarında toplanıp çarpılıyor bu kadar.

şu da az önce aldıgım screen capture. normalde 7 8m vuran wave of force nasıl 30 35 milyon vuruyor soimyr açıklarsa sevinirim.
armory
http://eu.battle.net/d3/en/profile/ragefreak-2223/hero/35989707

Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

nihlathak said:

wowturk.com'da ki lock master olduğuna yemin edebilirim ya. o uzun uzun açıklamalar cümle yapınız bile hemen hemen aynı..

Hahah degilim gercekten degilim :) Hem onun nicki nihlathak degil nilathtak gibi birseydi sanirim, harflerin yeride farkliydi :)

Nickimi Nihla yapabilirler mi diye forum yonetimi ile konustum ama olumlu cevap maalesef alamadim, karisikligi cozecekti ama olmadi :/
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Nihla btw demogoji yapma haklı oldugun noktaları ve haksız olduklarını da belirttim geçen tartışmamızda, laf salatası yapma plz, dediklerimin bal gibi sen de farkındasın.

Ben demagoji yapmam, neyse onu soylerim. Yok laf salatasi, yok gotle gulmek bunlar hep senin terbiyesiz tarzin ve hala can sikiyor. Bu kadarda olmaz insan biraz saygi gosterir karsisindakine.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Soimyr said:

Soimyr said:

benim dedigimi farklı dilden anlatarak mı beni haksız çıkartıcaksın ? Oranlarından bahsediyoruz, %100 üzerine çıkıp da fire damage zorlamak yerine diger faktörlerden çok daha fazla benefit alınabileceğini söylüyorum. Herşey 0 iken herhangibir %1 faktör ne olursa olsun %1dir burada bir sıkıntımız yok. Fakat %100 elemental üstüne %10 aynı elemental damage %210 yaparken %100 elemental damage üstüne %10 elite damage %220 yapar. Üzerine %10 skill damage %242 yapar.

Hesaplama birebir dedigim gibi yapılıyor diminishingi gözardı edersek.

al hesap makinanı eline
100 x 1.58 x 1.85 x 1.41 şuan benim faktörlerim bunlar
% 412.143 elite dps
% 260.85 beyaz mob

yok araştırmadanmış ezbereymiş, armorymi gördün mü de böyle boş konuşuyorsun diye merak etmiyor degilim. Kim ezbere konuşuyor acaba.

evet ezbere, sana kalsa fire damage önemsiz bir stat halbuki elite damage ile aynı derece etkili iken, tabii senin aksine "x kötü y iyi" diye sıkacağıma sebep-sonuç ilişkisi içinde bir takım şeyleri açıklayabiliyorum. sebebini açıklayamadığın sürece doğru çıkmak seni haklı değil şanslı çıkarıyorda en son bilim teknikte evrim yalan bilim haksız diyen tiple aynı cehalet içinde yüzdüğünden dolayı bunu anlamanı çok beklemiyorum ama yok yukarıdaki sonuçlar seni kesmediyse dahada matematiksel şekilde açıklayabilirim kapasiten yetecekse.

elitelerle lgili formül bulamama sebebin ise açık. cool down reduction hariç diminishing return u olan primaty stat yok.
Sosyal ağlarda paylaş

TheRiverBelow said:

crit. hit>crit.dmg>as

tam böyle degil 1 crit hit = 10 crit dmg ideal olarak. as nin değeride weapona bakıyor. elindeki weapon ın defautl speedi 1.3 iken %10 as nin sana verdiği dps le, 1.9 speedli weaponın varken %10 as den alacağın dps arasında muazzam fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:
tam böyle degil 1 crit hit = 10 crit dmg ideal olarak. as nin değeride weapona bakıyor. elindeki weapon ın defautl speedi 1.3 iken %10 as nin sana verdiği dps le, 1.9 speedli weaponın varken %10 as den alacağın dps arasında muazzam fark var.
abi as sheet dps'i güzel artırıyo evet de, disentegrate oynuyorum ben mesela, zaten yavaş wep gerekiyo mantık olarak, ki arcane powerı efektif harcayabileyim, bitene kadar 1-2 h.globe spawn olsun etrafta.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/zed-2442/hero/11928463
rahat t5 yapıyorum mesela şu şekilde. öyle diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...