Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Law said:

http://eu.battle.net/d3/en/profile/meccem-2522/hero/37908528

Magefist düşünce ve %15 fire dmg li braecer buldum bir tane statlarıda güzel. Mirroballda olunca fire a döndüm. Colddan sonra dmg artışı bariz fark edilir oldu.

Şu an üstümdeki tüm buflarr açık, 1,06 M dps, 6 m küsür thoughness ve %33 fire dmg, % 13 Magic missile dmg ve %11 meteor dmg var.

Cindercoat vs diğer fire dmg veren item peşine düşdüm bende :).

hocam şu build ve üst başla nedir dmg? Ben sana çok benzerim, 7M aoe görüyorum o kadar criticlerde falan, arkadaş 1.3m ve arcane build ile 20m critliyor, ya ben deli olacam ya arkadaşı öldürecem :)
Sosyal ağlarda paylaş

MM ler 2.6 critliyor, ama şu sabit durunca %10 dmg veren passive ile 3-3,2 critliyor.

Meteor (meteor shower ile) 3,8 -4, runesüz 7m critliyor, force wave son fire rune ile 7m critliyor.

sheet dps 1.08 M full buff (passivedeb gelen %10 dmg hariç), %33 fire dmg, %14 meteor ve %13 magiz missile dmg var.

Meteor gidiyordum ama wave e döneceğim gibi. Metero ile aynı dmgı veriyor ve hani single playde daha mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz önce girdim tekrar, 1M dps ile 10M aoe critledi Force... Onun Cindercoat var bende ama soketsiz, o çıkınca direk döndüm fire'a ama arcane ile millet çılgın atıyor... item da düşmüyor bu arada, arkadaşa gecede en az 8 9 tane düşüyor, bana 2 tane atarsa zil takıp oynuyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman birde arcane set toplayıp denemek lazım. t3 yapıyorum şu halimle ama hani efektif değil, bazen ölüyorum elitlerde vs.

Evet wave için rolledim ayakkabıyı birde 15 yarda %15 dmg veren passivi alınca ( şu 1.5 saniye sabit klaınca dmg artışı vs veren skill yerine) 9-10 m critlmeye başladı waveler.

Ama meteor daha eğlenceli gibi değiştirebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi.
soketli, intli, %6 as'li 2340 dmg'li güzelim tandırföriyi OHA PERFECT, ATAK SPİDİ %7 YAPAYIM EVET diyerek mundar ettim. elemental dmg'i artırmak hiç aklıma gelmedi.(aklımıskm)
vitality kaldı elimde.

http://i.imgur.com/gwGctvy.jpg

tatlı oldu gibi de, soru şu şimdi;

silahın üzerindeki attack speed vurduğum dmg'i etkiliyo mu?
yoksa mesela 5milyon vururken yine 5milyon vurcam ama daha seyrek mi vurcam silahın üstündeki as gittiği için, o şekilde mi oluyo wep'teki as?
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

cain set bi de helm socketle t3'de çok temiz legend düşüyor. dün 3 rift'de 7 tane legend düştü. herşey düştü resmen arcane dmg veren wand da düştü bir TF kaldı. dmg'ı iyi rollersem tf'yi kullanırım.

magic find legendaryleri sadece %10 oranında etkiliyor dememişler miydi ya, %50 cainden gelse %25 helmden gelse altı üstü %7 daha fazla chance olmayacak mı :p
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

cain set bi de helm socketle t3'de çok temiz legend düşüyor. dün 3 rift'de 7 tane legend düştü. herşey düştü resmen arcane dmg veren wand da düştü bir TF kaldı. dmg'ı iyi rollersem tf'yi kullanırım.

Bende cain set ve helmde topaz kullaniyorum, t4 speed rifting yapiyoruz, riftler yaklasik <5min , ama bu MF'in faydasi var mi yok mu hala net birsey goremedim.

Bana da dusuyor ard arda legendaryler dedigin gibi ama MF'i olmayan adamada dusuyor ayni sekilde. Uzunda bakarsan ikimizde ayni hizaya geliyoruz gibi gozukuyor leg drop acisindan. Yanliz sari ve mavilerde ciddi farklar oluyor MF gearda, so it works diye dusunduyor insani.

Fakat bazen oluyor, dusmuyor item bir kac rift boyunca, yapacak birsey olmadigi icin takilmiyorsun, nasil olsa uzerinde MF var.

Ama MF'i cikartip oynayinca ve ard arda bir kac rift bos donunce insan diyor ki MF seti cikardik ondan boyle oldu, omg MF boosts! Insan psikolojisi iste.

Leg drop sansinin kacta kac oldugunu bilmeden MF ile ilgili kesin konusmak imkansiz. Bu tipki jackpot tutturma ihtimalinizi %30 arttirmak icin tek jetonla oynanan oyuna iki jeton atmaya benziyor olabilir. Zaten milyonda 1 ihtimali olan bir seyi %30 arttirip milyonda 1.3 yapmak cok anlamsiz olurdu degil mi? Matematiksel olarak trilyon kere ard arda denendiginde anlamli olmasi, dar entervalde ki denemelerde etkisinin neredeyse yok denecek kadar aza inmesini engellemez.

Bunun yerine %30 az tutsun ama tek jetonla oynarim *(300 mf icin karakterinizin effectiveness'ini %50 gimplediginizi var sayan uc bir ornektir), toplamdaki sansim daha cok olur denebilir.

Kisaca Tamamen MF i almak icin gearinizi ne kadar gimplediginiz ve leg drop chance'in kac oldugu ile ilgili ve biz leg drop chance'i ve tam olarak nasil calistigini muhtemelen asla bilemeyecegiz.

Ama sahsi fikrim %5 gimpleyerek 100MF almayi tercih ederim. %5 hissedilmez bile partide, hos 100MF'te dedigim gibi hissedilmez olabilir leg drop acisindan ama en azindan insana umut veriyor, elinizden geleni yaptiginizi dusundurtuyor ki bu onemli bir nokta.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.battle.net/d3/en/profile/meccem-2522/hero/37908528

Bugüm cadaladan, cindercoat ve andariel visage aldım. Üstümdeki baş ve gögüs zırhı ile ikisini değiştirdim, toplamda %10 sheet dps ve %45 Thougnes kaybettim, kazancım ise %38 fire dmg oldu (toplamda %71.)

Ama pratikde T4 yapar hale geldim sağlam elit gelince yatıyorum ama tammalıyorum en azından bir şekilde. Partide tabi daha rahatım önümde tank olunca. Şu an tüm buflar açık 970 sheet dps 3,8 thoughnesim var. Ama yani resmen çağ atladım. Cindercoat rollemeye devam edeceğim soketli lazım.

Şimdi Devastator peşindeyim.

Tabi tavsiyelere açığım şunu yap bunu yap gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu devastator genelde 1.9-2k dps li cıkıyor.

hep 4 main prob + 2 secondary rolluyor.

dps olarak hic bir zaman diger high end silahlara yaklasamayacak gibi duruyor. ( 2.4k TF mesela )

bunun dogru duzgun olanını craftlayabılen oldu mu hiç?

bende bir tane gift of silaria varmis 2.3k+ dps + soket mesela.
bu silah 5 main 1 secondary rollemis mesela. bunun aynısı devastator craft da olabiliyor mu? 8 tane craftladim hepsi çöp gibi :/
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:

Bende cain set ve helmde topaz kullaniyorum, t4 speed rifting yapiyoruz, riftler yaklasik <5min , ama bu MF'in faydasi var mi yok mu hala net birsey goremedim.

Bana da dusuyor ard arda legendaryler dedigin gibi ama MF'i olmayan adamada dusuyor ayni sekilde.

0 MF ile oynuyorum, dün ard arda 2 kere broken staff dustu (ard arda = 10 saniye arayla).

RoS un 2. gunu gene 0 MF ile oynarken ard arda 2 tane cindercoat dustu (ard arda gene 10 saniye civariydi.)

bu tamamen şans bence. Kardeşimde helm topaz + cain set var arada bir leg aliyor, bende hiç birşey yok bende arada bir alıyorum.

Bazen bir riftten 2 set 1 leg dusuyor. bazende 5 riftten hiçbirşey. :(
Sosyal ağlarda paylaş

birşey dikkatimi çekti ne kadar doğrudur bilmiyorum. türkiye saati ile 5-8 arası riftlerden acayip legend düşüyor. artık server boşluğuna göre rng'de değişme falan olması saçma tabi ama. her sabah açtığımda tek rift'ten 3 legend düşer mi lan.

akşam oynuyorum bu oran 3 rift'den 1 legend'e düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...