Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Regalya said:

130% civarı elite/fire/meteor demıç toplamı 1.5m de baflı dipies var ama pek vurmuyormuş gibi geldi bana diğer classlara göre?

Rakamlar additive degil multiplicative, o yuzden en temizi karakterini diabloprogress'e sok, o sana soylesin elemental dps ve elemental elite dps'ini. Tabi hersey kagitta yazan dps degil. Diabloprogress anca tek atimlik kurusunun olsa onun verdigi dmg'i gosterir, haliyle DH'lar domine eder keza itemlardan en cok benefit alan class onlar. Ama gerek dmg booster pasiflerinin basarisiz ve conditional olmasi, gerekte nefeslerinin birkac nuke'te bitiyor olmasi ve komik regen rakamlarina sahip olduklari icin geri doldurmakta zorlanmalari arti survival ile ilgili ciddi zorluk cekmeleri onlari bu sozum ona yuksek paper dps'lere ragmen hizaya getirir. O yuzden nuke dmg'lari yaniltmasin, hizli bir oyunda ben nonstop WoF asilirken, DH duvarlari tirmaliyor hatred/discipline diye. Bu yuzden pride's fall > andariel aslinda. Profil dps'te gozuksun diye andariel taktim, yoksa pride fall buffini dusurmeden kullanabilen bir build o andarieli katliyor sustained dmg'da. Tum mitigationdan sonra hala %20'den fazla cost reduction veriyor bana ki sirf o yuzden domination buildi gidiyorum. 150k HP'm var ama t6'da bile oynayabiliyorum ustelik face tank yaparak, kacmadan, dodgelamadan, kafasi kesik tavuk gibi kosmadan ve o %20 kusur cost reductionin nimetini high tormentte goruyor insan nefesi bitmediginde. Ha ama muthis bir parti olur, andarielle bile nefesim kesilmeden T6 yapilir, o daha guzel olur tabi ama kolay degil keza herkesin inanilmaz geara ve team play sinerjisine ihtiyaci var. Monk aurasi ustune strongarmli cyclone, ustune wizard elem expo ve bundan mumkunse minimum %15 dmg increase olacak sekilde boostu, DH'a herkese mark dagitan calamity ki %20 dmg increase demek partiye, ustune kurt filan basacak o da ayri gain vs vs derken godly geari olan bir parti belki T6'da speed run atabilir.

Oeah konu nerden nereye geldi, senin zayif hissetmenin sebebi muhtemelen delay'li meteor yuzundendir. Rune'lu meteor hem delayli hemde super random oldugundan ve runesuz kullandiginda bile hem delay hemde tam damage'ini vermesi icin 3sn dotun icinde durmalari gerektiginden olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bu 5 saniye damage yemezsen 30% resource cost veren helmde bug var bu arada, eğer unity takarsanız yaratık doğrudan vursa bile kaybetmiyorsunuz özelliği.

benim karakter de şu: http://www.diabloprogress.com/hero/rukh-2238/CinciHoca/21461113 öneriniz varsa açığım

soloyken 3 takılıyorum her şeyi hızlı hızlı keserek, party varsa 4-5 gidiyor source'u da mirrorla değiştiriyorum o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

bu 5 saniye damage yemezsen 30% resource cost veren helmde bug var bu arada, eğer unity takarsanız yaratık doğrudan vursa bile kaybetmiyorsunuz özelliği.

benim karakter de şu: http://www.diabloprogress.com/hero/rukh-2238/CinciHoca/21461113 öneriniz varsa açığım

soloyken 3 takılıyorum her şeyi hızlı hızlı keserek, party varsa 4-5 gidiyor source'u da mirrorla değiştiriyorum o zaman.

Evet bugli calisiyor unity takinca ama ona endekslenmeyin fixlenmesi yakindir
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bendeki bonuslar bot offhand meteor 30%, bileklik 19%, kolye 20%, silah 18% soj 20% fire demıc , bide sojla aughidden 43% elite var.
bu ara dh yüklendiğimden buna çok gear yapamadım tamam meteor delaylı ve yavaş eyw da pişman oldum fireden arcane felanmı döndem diye düşüyom uu meteor attım 23-25m vurdu uuUuuu ee sonra kaldın sap gibi en ii si cindercoat kasım ona kumardan belkim daha ii olur yada eskisi gibi heat wave+expo oynarım.
Sosyal ağlarda paylaş

2 frost Hydralı build yaptım, kafadada frost hydranın periodik nova atan helm var. t5 de her girdiğim parti speed run yapıyor. DMG amladan rift bitiyoruz.

İnanılmaz bug. Hatta 2xhydra + follower benden çok dps yapıyor. t3 rift bossları onlar kesiyor ben farma devam ediyorum. Üstümde hala 2 sarı item var.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/remon-2763/hero/5428372

buda profil. Şaka gibi tavsiye ederim.

PS: Vortexli elitler üzüyor yalnız. Oda gear kötü diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

şimdi bendeki bonuslar bot offhand meteor 30%, bileklik 19%, kolye 20%, silah 18% soj 20% fire demıc , bide sojla aughidden 43% elite var.
bu ara dh yüklendiğimden buna çok gear yapamadım tamam meteor delaylı ve yavaş eyw da pişman oldum fireden arcane felanmı döndem diye düşüyom uu meteor attım 23-25m vurdu uuUuuu ee sonra kaldın sap gibi en ii si cindercoat kasım ona kumardan belkim daha ii olur yada eskisi gibi heat wave+expo oynarım.

Fire'da sureklilik icin reaper's wrapten baka care maalesef yok :/ Aughild set ilk 70 oldugumda dusmustu ve o zaman reaper's fear bugli oldugundan ve dusmedigi icin mecburen kullandigim setimdi, hala da cok severim hele ki elite damage sistemi bufflandigindan beri daha da cok seviyorum ama high tormentte ap bitirmek inanilmaz kolay ve geri kazanmakta bir o kadar zor. AP kazanmak icin yapilacak her yontem ciddi dmg nerf'u olarak geri donuyor. Ister pasif al, ister apoc zorla, o ap bitti mi geri doldurana kadar wand atarak gecen zamanda kaybedilen dmg'i keske dmg meter olsa da gosterebilsem. Conflag'li MM atariz mirrorball'la filan diye dusunen varsa rahatlikla emin olabilirler ki kurtarmiyor speed runda. Zaten WoF kafasi ile MM spam kafasi farkli birbirinden. MM'da ias kasarken WoF bir takim sebeplerden oturu onun kadar ias temelli degil ve dmg'i gerek vurdugu alan olsun gerekte skill mekanigi olsun MM'den ciddi miktarda daha iyi. Eger ki oynadiginiz takim siz outlast olmadan once elite'leri kesebiliyorsa dusen globe'lar sayesinde araliksiz WoF gidebiliyorsunuz. Tabi bunu yapmak icin girla item gerekiyor orasi ayri. Ustelik WoF buildinin dmg'i inanilmaz olmasina ragmen su an bu dmg'imi ikiye katlayabilecek bir item var oyunda o da Wand of Woh. Bu bahsettigim build ile inanilmaz sinerjik calisiyor, build IAS based olmadigi icin reduction CDR alabilir ve 1 tusla tum dmg'inizin uzerine 3840 wep dmg'a kadar vurabilirsiniz. Ya da daha dusuk torment mi oynuyorsuznu? ornegin T3-T4 o zaman rune degistirip 3600wepdmg instant vurabilirsiniz, ve bu dmg'i vururken bir yandan da her zamanki gibi WoF spamlayabilirsiniz. Kisaca boyle bir build ve itemizasyion ile o wand dusse oyunu kirabilirsiniz ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

2 frost Hydralı build yaptım, kafadada frost hydranın periodik nova atan helm var. t5 de her girdiğim parti speed run yapıyor. DMG amladan rift bitiyoruz.

İnanılmaz bug. Hatta 2xhydra + follower benden çok dps yapıyor. t3 rift bossları onlar kesiyor ben farma devam ediyorum. Üstümde hala 2 sarı item var.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/remon-2763/hero/5428372

buda profil. Şaka gibi tavsiye ederim.

PS: Vortexli elitler üzüyor yalnız. Oda gear kötü diye.

O helm bende de var, fire gidiyorum ama iki üç tanede cold dmg veren item var onları bir giyip deneyeyim.

Solo tormentler nasıl ?

Bunuda genele sorayım meteor shower 7 x %228 weapon dmg, burada belli bir alana 7 meteor atıyor her biri %228 dmg veriyor diyor ama bunu tek bir bossa da atsanız teker teker 7 sinide yiyor diye gözlemledim yoksa bana mı öyle geliyor akşam bir daha bakıcam.

Eğer öyleyse Cd side yok bayağı bug gibi birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

T1-T2 speed farm, T3 30 sn'nin altında inmeyen pek elit pack yok, yalnız vortex + frozen ve orbital felan varsa kotü yere çekerse yatıyorum, dmg az o T3 bossları ucu ucuna kesebiliyorum. T4 zorlamadım hiç. T5 parti ile inanlılmaz kolay. Tank dmg almadan rift bitirdik. T6 denemedim muhtemelen dmg yetmez.

2 hydra wandında olması lazım yalnız. Tek hydra + kendi stunların lockta tutmaya yetmiyor.

Bu build ile ve 1-2 itemla daha Spectral bladeli full melee versiyonu ile T6 rift rahat yapılır gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...