Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Gangren said:

Conflag Magic Missile + Mirrorball + ~60% Fire Damage

OLALALA

Bir wof degil ama gerek spender olmamasi gerekte range olmasi yuzunden sadece 1 item sayesinde calistirilabiliyor. Ne apoc, ne tricky toughness stack, ne cost reduction bunlarin hicbirine ihtiyac olmadan bu kadar dmg vurabilmesi normal degil bu yuzden magic missile'a ya da en azindan conflag rune'une nerf'u basacaklar gibime geliyor ileride. Buildi bunun uzerine kurmamak lazim, mutlaka B plani sart. Dikkat derim.

Frost buildin fixlenmesi cok insani uzdu, ama fazla vurdugunu bildikleri skilli bile bile kullanmaya devam edip B plani yapmamalari kendi hatalariydi.

Gloves of worship ile ilgili olarak bizim guildden "bilerek oyle 1 saat veriyo, fixlenecek birsey yok" filan diyen suursuzlarda vardi, hic dokunmadik kendilerine, biraktik bu patch kendi kendilerine dökülürler artık :)

Reaper's Fear sonunda fixleniyor, yeni karakter yaratip 70'lemekten bikmistim materyal almak icin, harika haber bu. Zaten best in slot 2 bracerdan biri oyundaki. Digeride Strongarm bracers. Black Hole effect'te knockback sayildigi icin 5 sn boyunca %30 a kadar dmg arttirabiliyor arkadas.

Battlenet fixlendigi icin artik profile verebiliyorum.
Nihla Bnet Profile
Manglemaw farm gear kalmis uzerimde o yuzden sheet dps normalinden dusuk gozukuyor, birde offhandin averaj dmg'i bugli gozukuyor, onun disinda bir sorun yok.

Sorulmadan once soyleyeyim, cindercoat str olarak barbar arkadasima dustu, haliyle 3.socket yerine main stat rolledim.

Omuzluk enchanti dusuk keza bracer olarak reapers wrap craft etmeyi planladigim icin *(ya da duserse strongarm olabilir) aughild sete fazla material kaptirmamayi uygun gordum. Zaten dogru duzgun rift yaptigimiz yoktu, varsa yoksa manglemaw'di ta ki bugunku fixe kadar.

Skiller filan hep manglemaw, o yuzden yaniltmasin boyle bir build kullanmiyorum riftte :)

Ben genelde farkli bir kafa gidiyorum toughness konusunda, vita umursamiyorum, tek umursagidim ozellikle armor sonra resistance. Keza benim sistemimde shield'i penetre ettirmek yok. Bu sayede ekstra %30 cost reduction surekli acik tutup, endless spender spam hedefliyorum. Yine vita based toughness olmadigi icin bu sayede itemlardan trifecta giderken vita alamadigimda toughness'imi nerflemis olmuyorum ve daha yuksek dps itemlari kullanabiliyorum. Vita icin "peasant toughness" diyorum kisaca. Wizard modeli yaklasimlarim vardir ^^

Ozellikle buildim icin cok elzem bir item var adi wand of woh. Inanilmaz dps artisi saglayacak, ancak dusmemekte israrci biraz, yapacak birsey yok bekliyoruz.

Son olarak hexin pants lvl 60 ta vardi, ancak kullanimi pek mumkun degildi, bugunku patchte tekrar dusebilir hale geldi ve soylediklerine gore mekaniklerinde degisiklik yaptiklari itemlarin arasinda. Eger ki buildim ile calisabilir hale gelirse o zaman belkide reapers wrap'a ihtiyac bile kalmaz, kim bilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

tosuncuk said:

Bunla tek başına rahat t kaç rift yapabiliyorsun?

T4 riftin videosu var onceki sayfada, eliteler filan 5-6 sn suruyor, t6 dahil yapabilirim ama speed rift olacaksa 4 en mantiklisi olur.

Hele simdi patchten sonra daha da iyi olacak adam gibi bir reapers wrap craft edebilirsem.

Ama fire wizard ne olursa olsun solo play friendly degil, partide cok ama cok daha rahat ediyor insan. T6 party cok rahat oluyordu mesela ama solo'da ayni rahatlik olmaz eminim. Yine kesilir sorun degil ama efektif olmaz, en azindan woh dusene kadar...

Gangren said:

Wand of Woh ve T1 rift in 4 minutes.

İzlemeyen kaybeder :p

Yapma bana woh linkleme ruhum çömeliyor ya :(
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

Two skills on the Wizard, Arcane Orb - Frozen Orb and Electrocute, have bugs with their implementation. Unfortunately, these bug fixes do have the side effect of weakening these skills. Ultimately, this brings these skills back in line with other Wizard skills, which is why we chose to implement these fixes.

Arcane Orb

Frozen Orb
Bug Fix: Fixed an issue where Frozen Orb was chilling for longer than intended
Bug Fix: Fixed an issue where the Frozen Orb bonus damage radius was hitting a larger area than intended

...

hadi geçmiş olsun.

Şimdi bu son patch 2.0.4 ile geldi mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ilki;

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#bdfijS!iSRY!.ccZaZ

Şu da öteki;

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#aeOijS!cRSY!ZaZZaZ

Bunda lightning hydra istemiyorsanız (benim hydra 4m falan vuruyor o yüzden kullanıyorum t3'e kadar) yerine black hole - event horizon alıp; pinpoint barrier'le lightning shield'ın critledikçe vuranını seçebilirsiniz.

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#adTgSj!cRiY!ZcZbZa

Bu spec de arcane dmg. vuran wep. varsa (yoksa unwavering will seçilebilir) bayağı iyi; cc'si var, dmg output'u cindercoat setleri için hayvani iyi.

Şu an aklıma gelenler bunlar, dünden beri bunlar arasında gidip geliyorum; cindercoat + magefist var, diğer itemlar da +fire dmg.li, %20 buff'ı da alıyorum bunlarla. Tal Rasha setle de meteor atar işte. Arcane torrent de ROS'ta ilk oynadığım spec zaten, bayağı iyi

Force Wave sevmiyorsanız rune'süz meteor da iyi; arcane orb'un fire vuranı kötü bayağı.
Sosyal ağlarda paylaş

Frozen orb spesifik itemler istemeyen bir builddi, o açıdan iyiydi.

Diğer buildlerin nerf öncesindeki FO halini (efektiflik açısından) yakalayabilmesi için spesifik itemlere ihtiyaç duyuyor.

Ne bileyim, Magic Missile Conflag için Mirrorball gerekiyor. Explosive Blast build için Wand of Woh gibi gibi.

Elinde ne olduğuna bakıp kendi buildini yap bence.
Sosyal ağlarda paylaş

benim char bu.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Djaru-2535/hero/36429266

bufflarla dps 300k yı geçio ama elimdeki fire dmg itemleri değiştirsem 350 yi geçio.

fire buffları mı kullansam diğerlerinimi emin olamadım. totalda %50 civarı fire buff oluyor diğer itemlerle
Sosyal ağlarda paylaş

ben de eskiden armoru arcane power azaltmak için kullanıp tal rasha set + apocla arcane torment abanıyordum da toplam olarak bakıldığında pek verimli bir yöntem değil, durarak skill atmak farm atma hızını azaltıyor ek olarka stattan çok kaybediyorsun.

cooldown red. kastım ben full. 2 farkı set var üzerimde onun için ek olarak yüzük-gloves-silah-source-helm falan olunca baya artıyor cd red. archon inanılmaz güçlü şu haliyle. teleport archonla torment 4 de yaratıkların üzerinden zıplaya zıplaya gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.battle.net/d3/en/profile/meccem-2522/hero/37908528

Frozen orb nerfinden sonra, frozen orb yerine arcane torrent mi gideyim ? T2 yi bu halimle yapıyorum. Şimdi üzerimde cold dmg veren %29 olması lazım ve arcane orba %28 dm veren itemler var. Hani yolun başındayken arcane torren e mi kaysam.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...