Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Sağol cevaplar için Nihlatak.

Familiarı sadecei %10 dmg verme özelliği için kullanıyorum, familiarın verdiği hitler area dmg proclatamaz demek istedin galiba ben böyle anladım.

Bana verdiği pasif bonus la area dmg proclamasına veya proclasada dmg ine olumsuz bir etkisi olması lazım ?
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

http://eu.battle.net/d3/en/profile/meccem-2522/hero/37908528

Yukarıda linki verilen wizardın, elindeki silah fire dmg vermektedir. Yukarıdaki bilgiler ışığında aşşağıdaki soruları cevaplayın.

1)Bu elemantal dmg mi oluyor ?

2) Eğer öyleyse, fire olduğu için fire skilleri mi kullanmam gerek yani öyle bir bonusu mu var ? Ben cold gidiyorum frozen orb ve magic missile-glacial spike ile, onu ice ile mi rollesem mistikde.

3)paragonda ile gelen utility ağacında, area dmg artırma seçeneği var bu özellik area efektli büyülere bonus veriyor mu ?

İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. Başarılar.

Weapon üstündeki damageler elemental dps'e etki etmiyor, sadece elemental exposure stack weapon elementalden proclayabilir diye bir not düşmüşler skillin altına.

Peki weaponlardaki damage cinsi ne işe yarıyor,
Artık stat reroll geldiginden bilinmesi daha önemli bunların, eskiden degiştirilemedigi için bilen bilmeyen aynı düşen weaponları kullanırdı.

Bir weaponda x elemental damage ve %6 damage var ise, weaponun elemental damage olmayan partı üzerinden % damage hesaplanır ve üstüne elemental damage eklenir. Weaponun üzerindeki attack speed ise black damage+elemental damage ile çarpılır. Yani attack speed varsa gerisinin çok önemi yok.

Dolayısı ile elemental damage veren bir weapon düştügünde üzerinde % damage statı varsa, eğer rolledigi elemental damage'i iyiyse %damage attack speede, ya da rollenen damage'i düşükse da dps olabildigince max black dps'e çevrilirse o silahın dps'i 2.4lere çıkabilir ancak.

nihlathak said:

Ragefreakyo said:

500int
50 crit dmg
6 crit
%20 fire dmg

göstersene şu yüzügü çok merak ettim, developerlar da item yaparken senin gibi kafasından stat dagıtsa keşke fdfss

Tamam dostum anladim ben seni, uzatmayalim.

he ya he anladın, he salla bütün gün, biri gelip de aga bu nedir deyince de anladım diye kesmeye çalış, ben de seni anladım merak etme :) dediklerinin max yarısını correct edebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

he ya he anladın, he salla bütün gün, biri gelip de aga bu nedir deyince de anladım diye kesmeye çalış, ben de seni anladım merak etme :) dediklerinin max yarısını correct edebilirsin.

Kesiyorum cunku anlamak istemiyorsun, ornek veriyorum, ornegi anlamak yerine "oyle yuzuk olur mu" filan diyorsun, troll'sun o yuzden ilgilenmiyorum trollerle yoksa salladigimdan filan degil. Ya da salladigimi dusunen varsa dener kendi bakar gorur, keyfine uyarsa devam eder, uymazsa etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

laf kalabalıgı yapma olur mu olmaz mı 1 kelime ile cevap ver o zaman, nası fikir ? Olmayan statlar olmayan itemler üzerinden theorycraft yapmasaydın ben de uzatmazdım.

Yahu sen simdi aklinca yakaladin mi beni boyle yuzuk olmaz diyerek? Hay allahim ya amulet olsun olur mu? ya da glove olsun? baska bir item olsun? o zaman soylemek isteneni anlar misin item type'a takilmak yerine?
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzüğü geçelim, kısaca nihlatak diğer özellikleri aynı iki itemdan %20 fire dmg > %7 attack speed demek istiyor anladığım kadarıyla ve elbette fire build gitmesi lazım o kişinin %20 fire dmg olayından dolayı.

Deneyip görmek lazım elbette, şahsen hiçbir fikrim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Yüzüğü geçelim, kısaca nihlatak diğer özellikleri aynı iki itemdan %20 fire dmg > %7 attack speed demek istiyor anladığım kadarıyla ve elbette fire build gitmesi lazım o kişinin %20 fire dmg olayından dolayı.

Deneyip görmek lazım elbette, şahsen hiçbir fikrim yok.

öyle demek istemedi bence, öyle birşey söylese zaten karşı çıkmam bence de öyle çünkü.

attack speed, crit chance, crit damage, elemental damage, bu 4ünden 3'ü olan item trifacta demek degildir.

Mesela neck düşürdün as var crit ve fire damage var, fakat 50-100 crit damage kaybettin, ne anlamı kaldı fire damage'ın. Veya 80 crit damage var ama 7-10 crit kaybettin.

Burda sadece attack speed gözden çıkarılabilir. O da sadece neck için geçerli, Bir de gloves olarak magefist var, magefistin zaten legendary effecti fire damage, yani trifacta statı etkilemiyor.
örnek http://eu.battle.net/d3/en/profile/meduzz-2930/hero/37532705

Diabloda bütün statların chain reaction ile birbirini buffladıgı gerçegini gözardı edip tek statı savunmak son derece yanlış. Hayvan gibi crit crit damage ve elemental damage kastıktan sonra 1 attack speedin dünyalar degiştirdigini görürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben en başta demiştim ama. Nihlathak Ragefreak ten iyi biliyor diye. Bak ne oldu şimdi?

Adam haksız duruma düşünce kötü trollüğe sarıldı Rıza Baba!

Nihlathak'ın demek istediği:

Evet, trifecta

* Crit chance
* Crit dmg
* IAS

ama,

* Crit chance
* Crit dmg
* Elemental dmg

sahibi bir item perfect trifecta item dan daha fazla DPS veriyor, o zaman trifecta tam olacahhh diye kasmanın alemi yok. Repeat after Nihlathak please.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir hesaplama progrmau yok mu, karakteri üzerindeki item ve skilleri ile aktarıp, şunu değişikliği yaptım, şu statı rolledim. Vs şeklinde bonuslu dmgi şu, %20 fire dmg ile şu oluyor gibi ?

Attack speedi sildim, vitailtyi rolledim dmg ne oldu ve vitality nasıl oldu gibin.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Şöyle bir hesaplama progrmau yok mu, karakteri üzerindeki item ve skilleri ile aktarıp, şunu değişikliği yaptım, şu statı rolledim. Vs şeklinde bonuslu dmgi şu, %20 fire dmg ile şu oluyor gibi ?

d3up vardi eskiden hala calisiyor mu bilmiyorum, ben daha cok hesap makinasi kullaniyorum, eski kafaliyim sanirim.

elemental dmg item hesabimda kabaca soyle,

diyelim 2 item arasindasiniz
birini takin
sheet dps* (1 + o anki toplam elemental dmg bonusunuz)
(sheet dpsiniz 1 ve elemental dmg totaliniz 95 ise 1*1,95 gibi)

sonra digerini takin
sheet dps* (1 + o anki toplam elemental dmg bonusunuz)

Iki rakam cikiyor ortaya, utilityleri kullanilan skilleri ve pasifleri goz ardi ederek kabaca bu sekilde gorebilirsiniz hangisi daha cok dmg potansiyeli sagliyor diye.

Ancak elemental dmg'in glass cannon ile sinerjisi cok buyuk, %100 fire dmg'iniz varsa ornegin, glass cannon'in %15 arttirdigi sheet dps, size %30 actual dmg olarak yansiyor.

Bunun disinda ufak tefek farklar olabilir gerek buildden, gerek itemlarin ozelliklerinden filan, onlarda ayridir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sheet dps nedir peki :). Oyun içinde inventory kısmındaki yerde görülen değer mi ? bu arada üsütmde mahigc weopan buffu açık.

Mesela magic weopan dan gelen %20 ve familiardan gelen %10 da aktif iken toplam dps im 760k ediyor. Bu mu sheet dps.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Ben en başta demiştim ama. Nihlathak Ragefreak ten iyi biliyor diye. Bak ne oldu şimdi?

Adam haksız duruma düşünce kötü trollüğe sarıldı Rıza Baba!

troll görmeseniz tamam diyecem de
Alkaizer magefist açıp attack speedi yok diye trifacta çıkmadı diye emo yapıyorsa eğer gerisi tatava. Elemental damage cool, fakat basic dps statlarını kastıktan sonra cool. sadece neckteki attack speedden ödün verilebilir. Eldivenden elemental damage veren 1 tane item var sanırım o da zaten extra stat, trifactaya etki etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/10271827106

Görüldüğü üzere,

* Elemental damage bonuslar additive hesaplanıyor.
* Eşit CHD koşullarında Elemental Dmg, eski kral olan CHC den çok daha iyi DPS veriyor.

Bir kere hesap çok net:

Kendi wizard'ımın frozen orb deneyeceğim diye içine ettiğim değerlerini esas alırsak:

1073280 dmg
62,30 crit
401,00 crit damage

Crit im hiç olmasa base damage im

1073280 / (1-0,623)x+(0,623*4,01*x) = 373284,92

Crit i 6 puan arttırsak

(373284,93 * (1-0,683))+(373284,93*0,683*4,01) = 1140695,3

Damage artışı: %6,2

Elemental chance ise düz %15.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyin gazına geldin ragefreak ?
Benim dediğime götüyle gülen adamın bokundan haberi yokdur çok effedersin.
nihlathak açıklamış ben söyledim şundan dolayı böyle olur bundan dolayı böyle olur diye hala yok sheet dipies lol lol modundasın
hatta saf gibi sanki % to X element alınca sanki 0 crit 0 haste 0 crit damage olacakmış moduna giriyorsun sallıyorum 100% crit dmg 5-10 crit 5-10 haste kurban edip yerine aldığın % to element % to x skill dmg ile çok daha fazla efektif dps çıkarıcağının farkında değilsin heleki wizard mekaniklerinden dolayı buna en uygun classken..
zaman içerisinde sende farkına varır öğrenirsin fuzuli atarlanıp kendini küçük düşürme.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...