Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:

İnsanüstü bir arcane power kazancınız yoksa (her critte 15-20 falan) o kadar da işe yarayan bir exploit değil doğrusu. Arcane torrent çok daha fazla dps sağlıyor buna göre.

Ancak arcane power bitiremiyorum diye bir şikayetiniz varsa o zaman ezer tabi yaptığı dps ile.

Diamond shard - prism
familiar - sparkflint
magic weapon - force weapon
enery armor - energy tap

Pasif olarakta glass cannon + conflag + blur (ya da +20 ap ve regen verenede olabilir geara gore)

Stormcrow *(10 apoc) + apoc offhand *(10 apoc) + cost reduction from paragon + shoulders + cindercoat + magefists + fire dmg bracer ve fire dmg trifactor amulet + WoF %15 boots = en yakin classin 3-4 kati dps.

~2 aps, 300k dmg ile T5'te eliteleri kesme suresi 5-6sn. Shardi ac, spama basla, AP bittiginde eliteler olmus olacak.

Oyun 2.0'a gore tune edildigi icin ve 2.0'da apoc maximum 4 olabildigi icin, su an istismarin dibine vurabiliyoruz 10 apoc itemlarla. 70'te hala 10 ap dondururse, iki hatta belki 1 slottan feragat edip spama devam edilir, ama sahsi fikrim hem 10apoc itemlarin nerflenmesi hemde WoF'un fixlenmesi gerekli...
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün clanda biri ah kapanmadan bilmemkaç billiona 120-440 mı ne öyle eskiye göre sağlam damage'lı 300 intli triumvirate aldı.

Betada oynamış; sourcelar "300-400" şeklinde rolluyolar ve en fazla 750 int oluyor diyordu, triumvirate legacy yine +%18 damage eklicek ne olursa olsun, görücekseniz bak trophy itemler dışında herşeyi solda sıfır bırakıcak endgame itemim şimdiden hazır diyordu.

Birinci bu, ikinci yukardaki apocla ilgili yazılan şeyler gerçek olursa; nephalem rift bountyler falan açılınca yine en karlı şey düşük difficultyde cota/core/mother spamlamak olursa o blizzard HQyu yıkarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir elite grubu kesmenin 1 dakika sürmediği bir zorluk seviyesi en efektif olanı bence. 90k dps ile torment 1 yapmak bile yavaş aslında ama elindeki itemden gelen ekstra özelliklere göre değişir.

Benim 2. charda 110k dps var ama ceset-sandık gibi şeyleri açınca 10 sn için %120 damage artışı sağlayan kemer var, her eliti bu buffla kesiyorum, torment 1 baya akıyor. Dps 150yi geçince torment 2 akacak, biraz defans kasınca 3 akmaya başlar, böyle böyle gidiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

Bugün clanda biri ah kapanmadan bilmemkaç billiona 120-440 mı ne öyle eskiye göre sağlam damage'lı 300 intli triumvirate aldı.

Betada oynamış; sourcelar "300-400" şeklinde rolluyolar ve en fazla 750 int oluyor diyordu, triumvirate legacy yine +%18 damage eklicek ne olursa olsun, görücekseniz bak trophy itemler dışında herşeyi solda sıfır bırakıcak endgame itemim şimdiden hazır diyordu.

Birinci bu, ikinci yukardaki apocla ilgili yazılan şeyler gerçek olursa; nephalem rift bountyler falan açılınca yine en karlı şey düşük difficultyde cota/core/mother spamlamak olursa o blizzard HQyu yıkarlar.

Offhandi unutsun, hic dusundugu gibi olmayacak. Yeni legendary itemlarin enteresan affixleri var. Ornegin *frozen orb now pierces*. Bunun yaninda yeni offhandlerin verdikleri skill bonuslar var ornegin %20 increased disintegrate damage gibi. Main statlari soylemiyorum bile 900+ int vita alabiliyorlar. Set bonuslara da girmiyorum, chantodo expire olan shieldin %25 kadar healliyor, tal rasha 4 parca bonus zaten meteor spamliyor vs vs. Bunlar hep actual dps ama insanlar actual dps ile sheet dps'i ayiramiyorlar henuz.

Ornegin 334K dmg'im var kendi bufflarimla beraber. PRofilden bakinca 185k gozukuyor. Dun clandan biri sordu dps'in 200 bile degil sorun mu var diye, dedim bir sorun yok matematigini yapalim hemen.

334k dmg, toplamda %70 fire dmg modifier + %10 elite dmg mod = 625k sheet dps eder. Ustelik %30 resource cost reduction sadece chestten geliyor, bu da inanilmaz bir actual dps bonus sagliyor. 4 kisilik T5 partide elite packler ben arcane powerimi bosalttigimda olmus oluyor ustelik bu partide monk ya da wd yok. Sinerjisi berbat bir takim 2 hunter 1 wizard 1 barbar olarak oynarken boyle bu. Monk olsa asagi yukari ayni hiz T6'da oluyor ama high Torment oynadigimiz yok bu aralar, bir DH'a kridershot dusurmek icin normalde MF run kasiyoruz orasi ayri..

Konuuya donersek bir takim ozellikler sayesinde yeni offhandler eskilerin pabucunu dama atacak, ancak beni korkutan tek birsey var o da APOC. Lvl60 itemlarindan gelen APOC, tum bu yukarida saydigim artilara ragmen spamlama ozgurlugu saglarsa hala tercih edilebilir belki, su an kestirmek zor ama umarim bu sekilde olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ros'un çıkmasına iki gün kala karakter adam oldu. t4 çerez niyetine oynanıyor. bir de tal rasha bonusu çok imbaymış. pants ve wand'ı sürekli craftlıyorum ana daha iyileri çıkmadı.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Anatoly-2917/hero/35720761
Sosyal ağlarda paylaş

tal rasha'nın helm'i iki kere düştü, diğerleri de 1'er kez düştü kemer dahil. kemer witching hour'a göre kötü olduğu için takmadım. chest bugün düştü legacy'si vardı bence 3 set bonus için takayım dedim sonra 4 set bonusu bi deneyeyim derken aynı anda 3 tane meteor görüne oha dedim. ben her meteor arası 8 sec cd var sanıyordum. aşırı iyi ya. familiar'dan fire, electrocute'den lightning, orb'dan cold olunca :D. archon da arcane meteor atıyor ama teleport'a geçerim belki.
Sosyal ağlarda paylaş

19.30'da kasmaya başladım 21.30 civarı act bitti, 20dk sonrasında da 70 oldum sanırım.

Şu an 586k bufflı dps, %35 fire dmg inc., %14 spectral blades dmg inc.; 2.8m toughness var.

Spectral Blades + Heat Waves oynuyorum, archon da aldım. Master'da 0 problem. Torment 1'i rahat kaldırır muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Abi legendary düşünce uyandım ben olaya, hızımı alamamışım :(

Akşam da iş yemeği var, halbuki nasıl da oynayasım var ama. UF

Edit: Fire bült dedin boş çıktı.

sırf merakımdan hanım da laf ediyor bütün gün pc başında napıosun diye diye bende merak edip bitirdim bende aynı şekilde :/ gitti beleş legendary mühüh.
Sosyal ağlarda paylaş

Reset Quests sonrası ilk Skeleton King kill garantili Legendary düşürüyordu, 2.0.2 veya 2.0.3'te onu Diablo'ya çektiler, şimdi de Malthael'e çekilmiş olabilir.

Reset'ten sonra arkadaşınızdan direk o boss'a gidip gene Legendary alabilirsiniz ama sonrasında resetlemek için yine her yeri oynayıp bitirmek lazım sonuçta, aynı hesaba geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...