Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

oyun o kadar brokenki resmen resist kasmayın full dps gidin mobları hızlıca geçin progress yapın diyorlar, sen ne yapsan da zaten 2 3 vuruşta iniyorsun, rare veya elit kapışmalarında dps'in çok yüksek değilse zaten illa ki ölüyorsun veya reskill yiyorsun, dps kasıp mobları bile görmeden indirmek lazım aşağıya inferno'nun olayı bu. ya da sürekli kaçıcan ama nereye kadar?
Sosyal ağlarda paylaş

inferno diablo'yu kesenler zaten pack'leri pass geçiyor boss'lar kolay olduğu için o şekilde bitiriyorlar. ben de 3. köy'de genelde passladım çok görev yapmadım azmo'yu kestim, diablo'yu henüz denemedim sanıyorum ki 15 20 denemede kesilir. bana göre en zor boss belial'di inferno'da, gear'in belli bir seviyede olması gerekiyor bu arkadaşı kesmek için.

yoksa içeriği tüketerek kimse inferno oynamıyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

hell act 2 de kite manyağı olmaktan illallah geldi.
bi fire chains, fast, frozen çıktı. vurmaya bile ihtiyaçları olmuyor mahlukatların. donduruyorlar sonra araya alıp grup yapıyoruz. alt+f4 ü yedi.

monk lvl 52 adamın biri geldi. elinde 750 dps one hand. dağıttı ortalığı gitti. bendeki 2h 300 dps. auction house baktım. lvl 54 te bile 400 dps üzeri satılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

inferno diablo'yu kesenler zaten pack'leri pass geçiyor boss'lar kolay olduğu için o şekilde bitiriyorlar. ben de 3. köy'de genelde passladım çok görev yapmadım azmo'yu kestim, diablo'yu henüz denemedim sanıyorum ki 15 20 denemede kesilir. bana göre en zor boss belial'di inferno'da, gear'in belli bir seviyede olması gerekiyor bu arkadaşı kesmek için.

yoksa içeriği tüketerek kimse inferno oynamıyor yani.

Biz dün Diablo'ya gittik, Izuel'i falan kesip de, Diablo şu an için kesilcek gibi değildi bizim için :P Her şeyi tek atıyor, energy armor vs. dinlemiyor. Ki bir de random teleport olduğu anda teleport olamazsak yine yatıyorduk, o da ayrı konu.

Gerçi biz WD, Wiz olarak denedik, belki monk ya da barb olsa daha farklı olurdu senaryo.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

inferno act3 packleri kastırıyor ki %70 cıvarı resistler, armor 5k... bilemedim yani nolcak da act2 gibi hoplaya zıplaya kescez? veya act3 ve sonrasını sololamayalım mı istiyorlar?

yok ben anladım şu linki okuyunca ortadaki mantığı.
said:
Unlike the previous acts, where tiers of items were based on monster level within that difficulty level, things are a bit different when it comes to Inferno Mode items. Here is how it works:

Act 1: This act can drop items up to tier 16. Monster levels here are level 61.
Act 2: Drops up to tier 17. Monster levels here are 62.
Act 3 and 4: Drops up to tier 18. Monster levels here are 63.

This means if you want Tier 18 items (the best base stats in the game), you have to get them from Acts 3 and 4 of Inferno Mode. They will not drop in Act 1 or 2 or in Hell Mode despite an old Blizzard post that said they would. The latest Blizzard info says this is how Inferno drops break down.

...

Item progression in Inferno Mode is actually pretty steep. Let’s compare the Tier 15, 16, 17, and 18 two-handed Maces (all have the same attack speed):

Tier 15: War Sledge – 315.9–326.7 DPS
Tier 16: War Maul – 437.8-448.6 DPS
Tier 17: Slag Hammer – 518.4-529.2 DPS
Tier 18: Doom Hammer – 613.3-624.1 DPS

As you can see, this is a huge difference in damage as you move from Act 1 in Inferno to Act 2 and finally Act 3 and 4 – on the order of about a 18% increase in damage per tier. The difference from Tier 15 to Tier 16 (late Hell to Act 1 Inferno) is even bigger with the DPS increase being a whopping 35%!

The developers have stated that they expect players to need to farm for gear in Act 1 Inferno before moving on to Act 2 Inferno, and the large differences in the base stat between item tiers helps explain this. After all, the damage of your items literally doubles between Act 4 Hell and Act 3 & 4 of Inferno!

kısacası her act'te oyundan bayana kadar farmlanacak, 2012'de 2000 yılının kafası.
Sosyal ağlarda paylaş

-Nae said:

32k HP 27k DPS Act 2'nin başını bile geçemiyorum. Dönüp dönüp butcher farmlıyorum ama ordan da kullanılacak bir item düşmüyor. AH'a yaslandık ama orayada para yetişmiyor şuan oyun durdu benim için.

Hahahah durumumu ozetlemissin tsk. Bir gj blizz de benden geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar bi progress / build update yapma zamanım geldi sanırım.

Act 3 Siegebreaker sorunsuz farmliyorum suan. Act3 ve Act 4 droplari aynı olduğundan ötürü, gidip diabloyu kesmek yerine suanki yeri farmlayarak para yapıp, 50m e falan end game silah almayi planliyorum. Ondan sonra canım isterse gider bitiririm oyunu.

Statlar:

45k dmg %11.5 crit %95 crit dmg 2.08 Attack speed
29k hp
450 küsür ressistler

build: Wizard

Biraz anlatiyim isterseniz build nasıl çalışıyor. Etrafta bu builde yakın olan bir çok insan görebilirsiniz, zira infernoda oyun tamamen kite a döndüğü için, hydra + blizz çok yardımcı oluyor.

Her pack için hydra + blizz koyup daha sonra (eğer varsa) bi duvar arkası/ kapı köşesi gibi yerlere girip mm sallıyorsunuz. Tabi bu mükemmel bir dünya da oluyor, zira mobların gelip sizin tepenize binmesi çok acaip bir durum değil. Özellikle elite packler daha hızlı olduğu için siza sık sık yetişiyorlar. Onlara mm atıcak zamanınız (attack speediniz 1.9+ değilse) pek kalmıyor.

Passiveler, galvanizing ward sadece reflect dmg moblarda yardımcı olsun diye var. Değiştirebilirsiniz bir çok şey ile. Illusionist i ben seviyorum çünkü daha çok aksiyona girmeme izin veriyor. O olmasa tamamen ekran dışı kite yapmak zorunda olurdum. O da çok sıkıcı olurdu. Sizin tercihiniz...

Act 4 gibi spec değiştirirsem buraya yazarım yine. Ama pek sanmıyorum şuan.

Siegebreaker run nasıl yapılır yazmıyorum, başka topiclerde anlatılmış. Eğer sorunuz olursa sorabilirsiniz. Ayrıca "google is your friend".

Droplar konusunda: Real Life MF > In game MF

ve her ne olursa olsun Nephalem Valor > Item mf. 5 stack buff üstü mf set çekince 300+ mfim oluyor. Ama 5 stack olduktan sonra o geri kalan mf çok birşey değiştirmiyor, gördüğüm kadarıyla. Yani item mfinize güvenip gidip bossları sololamayın. Her ne kadar zor gelse dahi 5 buff stacklemeye çalışın. Gözle görülür bir fark görüceksiniz.

Dün mesela düşürdüğüm bir ring i 8m e sattım ^^ Umudunuzu kaybetmeyin. Farm Farm Farm!
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...