Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Demon Hunter, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

kthxbye

Öne çıkan mesajlar

said:
Vault için Rattling Roll dışında hiçbirşey kullanmayın. Zor durumlarda mobların arasından çift vault yapmanız gerekirken oneshot yersiniz yoksa.
Vault'u genelde zaten boş alana kaçmak için kullandığımdan ancak istisnai durumlarda işe yarar gibi geliyor bana. Ancak düşmanların üstüne vault yapıp sonra geri vault yapmak gibi bir taktiğin varsa etkili olur.

Üste: Rapid fire en iyi tek hedef yeteneği ve oyunun birçok yerinde tek hedefe odaklanmak önemli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

adamların üstüne atlamak için değil, sıkıştığınızda -ki sıkışıcaksınız- yaratıkların üstünden atlamak zorundasınız. dmglı runeları hiçbirşey vurmuyor zaten vaultun

rapid fire sadece hiçkimsenin size dokunmadığı, tek hedefli, hareket etmediğiniz, belli bir süre sağ tıklıyabileceğiniz hedeflerde iş yapıyor. o durumlar da çok çok nadir

siz benim dediklerimi yapın. hell act1 sonundayım henüz alternatifi yok
Sosyal ağlarda paylaş

Stres yok ama sağa sola kaçarak attack yapmak gerekiyor özellikle ranged moblarda. Ben 27 felanım sanırım, şu şekilde kullanıyorum;

1. Smoke Screen - Displacement
2. Vault - Rattling Roll
3. Fan of Knives - Crippling Razor
4. Multishot - Fire at Will

LMB Entangling Shot - Shock Collar
RMB Rapid Fire - Withering Fire

Ben birşey soracağım, enchantress 'reflect missiles' özelliğini çok az kullanıyor sanırım, ranged attack için ben buna çok güveniyordum aslında. Sizde durum nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

adamların üstüne atlamak için değil, sıkıştığınızda -ki sıkışıcaksınız- yaratıkların üstünden atlamak zorundasınız. dmglı runeları hiçbirşey vurmuyor zaten vaultun

rapid fire sadece hiçkimsenin size dokunmadığı, tek hedefli, hareket etmediğiniz, belli bir süre sağ tıklıyabileceğiniz hedeflerde iş yapıyor. o durumlar da çok çok nadir

siz benim dediklerimi yapın. hell act1 sonundayım henüz alternatifi yok
Tamam da o rune, üzerinden geçtiğin yaratıkları değil; varış noktasındaki yaratıkları etkiliyor. Yanlış mı yazıyor yetenek menüsünde?

Rapid fire zaten sadece elite ve boss'lara karşı işe yarasa yetiyor; çünkü zaten 2-3 tane AoE seçebiliyorsun, bir AoE'ye daha gerek görmedim ben hiç. Hatta Nightmare'da bile Multishot'la çok rahat ilerliyorum. İyi bi rune'u açılınca Rain of Vengeance'ı da eklersem ve bir tane daha AoE'nin pek işe yarayacağını sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

onu diyorum işte ben. vault atarken eğer roll runeu yoksa adamlara yakın geçersen geçiriyorlar. ondan gelicek dmga ihtiyacın yok zaten

rapid fire kullanmak intihar. biraz ilerle zaten kendin görünce daha iyi anlarsın

spamlıyabildiğin, kesik kesik kullanabildiğin, aoe kontrol/dmg büyüsü lazım. bunu sağlayan tek seçenek var
Sosyal ağlarda paylaş

Rune'un adını yanlış mı yazdın acaba? Senin dediğin rune düştüğün yerdeki adamları stunlıyor. Yoldaki adamlarla ilgisi yok yani. Action shot'ın biraz saçma olduğunu anladığım için tumble'a geçtim, sürekli vault yaparak mümkün olduğunca az hasar almayı planlıyorum.

Rapid fire, hell ve infernoda tek bir düşmanı öldürmenin bile çok uzun zaman aldığından ilerledikçe daha da önemini artacağını düşünüyorum ama göreceğiz bakalım.

Elemental arrow'un AoE'si yetersiz bence; çünkü şu ana kadar neredeyse hiçbir zaman yaratıklar çizgi halinde gelmedi üstüme. AoE olarak multishot kullanıyorum. Zaten sürekli hareket ederek ya da vault kullanarak geri çekilip ateş etttiğim için basılı tutarak kullanmıyorum neredeyse hiç, o yüzden çok hatred istemesi de fazla koymuyor. Şimdilik bir başka AoE'ye ihtiyaç duymadım, eğer ilerde duyarsam Rain of Vengeance'ın iyi bir rune'u açılınca onu da alacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

indiğin yerdekileri knockbackliyor evet. indiğin zaman yakınında biri varsa haşırt diye geçiriyorlar o rune olmadan. ondan diyorum bir grubun üstünden double vault atamazsın mesela o olmadan

sen frost arrowu hiç kullanmamışsın belli

elemental arrow normalde düz delip geçiyor ama frost ilk çarptığında parçalanıp, parçaları etraftakilere kitlenip vuruyor

hem aoe dmg, hem aoe snare, hem hareket halinde kullanılabiliyor, hem nerdeyse dmg vermeme ihtimali yok hem de mobların genel AI ına göre kullanımı çok efektif
Sosyal ağlarda paylaş

Şu saldıran ağaçlar üstünde deneyim demiştim, etrafa saçılmamıştı. Bir daha deneyim bir ara. Neyse ben bow kullandığım için her türlü Multishot gibi bir vuruşta anında damage daha iyi, elemental arrow daha çok 2 tane hand xbow kullananlar ya da atak hızı yüksek olanlar için iyi olacaktır.

Peki frost arrow ayrılınca etrafta başka düşman yoksa aynı hedefe dönüyor mu? Boss'lara karşı kullanılabiliyor mu yani?
Sosyal ağlarda paylaş

Demon hunterlarin cok kolay oldugune dair bir iddia oldugu dogru, ama bu bana mantikli gelmiyor.

Susuz vitality degerleri her classda ayni.

Stat agirligi acisindan baktiginizda barbarianlarin armoru, wizard ve witch doctor'in resistancelari yuksek. Ama monk ve demon hunterin da dodge degerleri yuksek. Tabii demon hunterlarin yakin mesafede durma zorunluluklarinin olmamasi da bir avantaj.

Geriye skiller kaliyor. Fakat skiller arasinda da demon hunter'in hayatta kalma sansini yukseltenler var. Insanlar sirf maksimum damage yapan skiller almak yerine, smoke screen, vault, evasive fire vs. gibi savunmaya yonelik skiller de alsalar, belki bu kadar sikayetci olmayacaklar.

Ben normal ve nightmare'de diger classlardan daha cabuk oluyormus gibi bir hisse kapilmadim. Zaten normal zorlukta her class olumsuz gibi. Adini normal yerine noob falan koysalardi bari.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...