Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muv-luv Alternative : Total Eclipse

Walrus

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
bayıp ara vermiştim şimdi bitirdim. hakkı falan yenmemiş baya meh seri

izlenen düzgün bir plot yok. cryska dışında character development sıfır, hepsi düz karakterler. survival temalı insanlığı yemeğe gelen unintelligent alien invasion ile politik çatışma karıştırmaları baya saçma bence. birinden birini seç. sona doğru inanılmaz saçmaladı zaten, akıl tutulması yaşamış sanırım yazar. shock value'dan yardırmışlar işte o da bayattı. en son twinlerle ezoteriye de girdiler, robottan aura çıkmalar falan pfff.

harem animesi niyetine, "plot" için izlenir işte başka birşey için izlenmez. haftalık takip edince farklı olmuş olabilir tabi. bir tek ilk ED iyiydi işte.

bunu izleyeceğinize sidonia'yı break blade'i falan izleyin
Sosyal ağlarda paylaş

muv-luv alternative mecha sci-fi animesi değil mi başka neyle karşılaştırayım?

hani hikaye, karakter kalitesi yerine animasyon kalitesine bakıyorsanız birşey diyemem. ama benzer settingle, konunun işleniş bakımında bence sidonia gayet muv-luv done right. cgi animasyonu ilk 1-2 bölüm dışında sorunsuz. boğucu uzay atmosferine de uyuyor artstyle'ı.

break blade de averaj üstü ama iyi bir mecha ova. plot bir yere bağlanıyor gene bir işleniş var. uzaylısı yok ama benzer politik durumlar var.

mla ise bahar sezonundan black bullet'a benziyor işte konu insan yiyen devasa börtü böceklerden devletler arası entrikalara kayıyor. asspull bir karakter ve terörist saldırısı çekiyorlar. INSANLIĞIN SON UMUDU MECHALARI PARÇALAYACAĞIZ ÇÜNKÜ BİZE HAKSIZLIK YAPILIYOR QQ

mecha aksiyon sahneleri de tırt bu ikisine kıyasla aklımda kalan bir sahne bile yok. belki 2.bölümden işte. harem sterotiplerini iyi vermişler ona birşey diyemem ehuehu. onun dışında gayet muv-luv'un vn fan pandering olmuş, işte seriye yabancı adam için gayet averaj bir seri. ciddi birşey bekleyerek izlememek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de franchise hakkında bilgin yokken gidip direk balıklama spinoffdan başlıyorsun. ne bekliyordun yani çok merak ettim

hiç yoktan bir iki özet okusaydın gayet kendi içinde tutarlı olduğunu da görürdün

neyse zaten sidonianın cgiını savunan adama laf anlatmaya çalışmaya gerek yok

hadi hayırlı işler
Sosyal ağlarda paylaş

cgi'ı savunduğum falan yok, animasyon ilk 2-3 bölüm sıkıntılıydı, gözler yana yana izledik. ama sonra düzelttiler diyorum sadece. finalde baya iyiydi. şurdan bakabilirsin puristlik yapmanın alemi yok. hikayesi, kurgusu, karakterleri iyiyse izlerim. mla seriye uzak adam için vasat işte dediğime çıkıyoruz. animeden zevk almak için franchise hakkında gidip vn mi oynamam gerek yani.

sidonia'a cgi kusmuğu demişsin, seriye vurabileceği tek nokta zaten. hani ben mla'in animasyon kalitesine birşey demedim ki. eyecandy, harem, "plot" var işte. geri kalan herşey vasat. sidonia'nın öyle bir bütçesi yok ayrıca. hani cgi olmasa bir shingeki no kyojin hype'ı yapardı belki de. neyse ki japonlar maldan anlıyor da ikinci sezon geliyor. :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
suan steamde elle tutulur duzgun vn'lar bir ya da iki abi :D cok cop var sdsfs. diger platformlara kiyasla, steam cok zayif kaliyor. seints gate yok mesela hala steamde. iyi diyebilcegimiz bir clannad gelecek yakinda steame. suan olanlardan narcisu ve planetrian iyi iste.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...