Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Ve kanuni son derece haklı. Bir adım geriye gidip baktığında ultime online ın ya da shadowbane in wowdan ne farkı var? Hepsinde cuf cuf cuf adam dövüyoruz işte.

Bence böyle ufak detaylar için tartışıp birbirimizi kırmanın gereği yok, hepimiz elder scrolls efsanesinin bu yeni chapterına kilitlenip heyecanla bekleyelim bence :) :) :)

oyunu olusturan sistemler karsilastirilabilir. o zaman sandbox pvp oyuna pve ogesi koymasinlar. pve ogesi koyuyorsan bir oyuna o ogeleri karsilastirirsin. bir oyunda pvp full loot olmasi kisinin o oyuna o secenek yuzunden girmesini gerektirmiyor ki.

ben ornegin pvp den anlamam sirf arkadaslr orada diye giderim. yardimci olmaya calisirim.

beklentiler farkli olunca oyunlari farkli yonlerinden tutup karsilastirmak cok olasi. demek istedigim bu..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
mehh

Grafikler Oblivion ile Skyrim arasinda..Animasyonlar COK kotu..combat baya havada, hani Skyrim'in iyi degildi, ama en azindam collision vardi..bunda yok.

Collision olmadigi icin action combat baya havada..neye saldirdiginizi tam cozemiyorsunuz, oyle salliyorsun eldeki silahi..baya kotu...gordugum en kotu action combat hatta..Tera, Dcuo, Gw2 yuz yil ileride buna gore..PvPy dusunemiyorum bile.

1st person tamamen "koyduk" demek icin var..ortaligi kesfederken guzel, ama combatta tamamen sacma ve gereksiz.

1-6 ya abilty koymaca, kullandikca skill artmaca, bazi abiltyler level aldikca 2 farkli "advanced" sekilden birini secip, ona donusturmece iyi hos guzel seyler..ama Ui super mantiksiz..bazen tertemiz hicbirsey yok, bazen 1-6 butonlari var, bazen garip-konsol-kafasi radial menu acabiliyorsunuz (baska playerlar ile iletisim menusu).

Atmosfer fena degil en basta..sonralarinda toparliyordur muhtemelen, ortam enteresan..

MMO havasi hic yok, baya single player kafasinda...cevremde kosturan zilyon tane oyuncu var ama, manasi yok..hani bir event falan olsa arada bir, Dwemer robotu kontrolden ciksa mini boss gibi herkes toplansa..i ih. yok.

Bildigin f2p kokusu var. Bekleyin release sonrasi f2p olur bu...60dolar oyunun kendisine + aylik 15dolar istemek su oyuna soygun resmen. Bahsettigim eksikleri mumkun degil duzeltsinler 2 ay icinde. Oyunun motoru ile ilgili cok buyuk dert var. Optimizasyon fena degil, hakkini vereyim.

Iste f2p olduktan sonra oblivion ile skyrim arasi bir oyun olarak, friendlistten arkadaslarla co-op oynanicak bir oyun.

Dialoglarin hepsi seslendirmeli, bazen 1'den fazla secenekli, hos baya..bazi questlerde moral secim sansi falan var.

Mmo'dan anladiklari buysa bitmisiz biz heuh...bulundugum ortamda iletisime adam akilli gecemedigim bi suru tip dolaniyor o kadar. F tusu ile baska oyuncuya trade/chat/vs icin radial baya alakasiz konsol menusu cikiyor, oradan sec falan, tabi adam yerinde durursa..Zaten NPC ile Playerlar arasinda ki farki anlamak imkansiz gibi.

Ha..birde evet, tam tahmin ettigim gibi 2x TERMINAL TAMIR ET! questi cikti bile 3 kere..9 sincap kes henuz cikmadi..

Ote yandan hosuma baya giden birsey, Skyrim etc'de ki gibi random quest gelebiliyor ortalikda dolanirken..o eglenceli birsey.

Ya animasyon ve combat cok kotu bir daha diyim..acayip uyumsuz, karakter haraketleri action ve hizli, ama combat acayip kalantor, hedef almak super sacma..fizik namina hicbirsey yok. sifir...vurdugunu belli eden adam akilli birseyler koyar insan ya...ve bu toparlanacak bir eksiklik degil yani..200milyon dolar harcanmis artik (muhtemelen seslendirmeye gitti paraciklar gene) 2 ay var release'e, tortanic2 yolda ehueh.

Hani diyorum ya, teknoloji olarak Oblivion ile Skyrim arasinda kalmis single playi tatli olan bir oyun gibi oynanir iste..

Direk b2p yada f2p olmasi lazim bunun...5 sene oncesinin hem AAA fiyati (60$) hem aylik 15$, i ih...mumkun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazik yani, o kadar emek verilmis mekanlara, artworke, ufak detaylara..tahminen ileri levellarda guzel mekanlar vardir eminim...ama sahsi fikrim hangi motorla yaptilarsa sanki yanlis motor secimi bu..

Neyse level cap 17 imis beta'da, single play gibi oynuyorum, update ederim...hani benim kisisel gorusum yazdiklarim..

Mmo kasintiniz tutsa bile, kesinlikle review'lari bekleyin derim, cunku ciddi pahaci istedikleri fiyat.
Sosyal ağlarda paylaş

Lan hiç beğenmedim ya. mono gayet güzel açıklamış birşey yazmama gerek yok benim ama şunu çok rahat söyleyebilirim p2p mümkünatı yok tutmaz bu oyun. Tek beğendiğim şey seslendirmeler. Ondada mübarek robot gibi duruyor npcler. Havadan ses geliyor sadece. Ağızları bile oynamıyor adam gibi ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...