Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ancient Aliens (2010) - History

BramStoker

Öne çıkan mesajlar

bu offtopic oldu ya, kamyoncu kız spoilerı

ayrıca kamyoncu kız kızıl olmuş lan.

http://www.youtube.com/watch?v=R3AnPLK_EhA

vay arkadaş.

http://img.poptower.com/pic-16669/lisa-kelly.jpg?d=600

http://img.poptower.com/pic-55441/lisa-kelly.jpg?d=600

sağdaki

Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Neden inanmak zor geliyor size merak ediyorum, algıda seçicilik mi acep? Ancient Aliens konusu şuan ki bilinen tarihin bilimsel tarafı ile dinlerin uydurma tarafıyla aynı seviyede kaynaklara dayandırılarak anlatılıyor.

Birisi "bu heykel temsilidir bence" diyor, diğeri "uzaylılardır" diyor, ötekisi "allahı resmetmişler" diyor falan. Bir birinden farkı yok çoğu şey.

Kaldı ki bazı heykeller, hieroglifler falan cidden enteresan.

Şu seriyi izleyeyim ben. Adamın tip uçuk tabi o ayrı sdfs.

erich von daniken o konuları serin değilken işledi zaten, açtım baktım "bu heykeldeki adam f-16 kaskı giyiyor" diyor. e tamam bunları okuduk geçen binyılda bitti.

ayrıca HER haltı alyene yorunca harbi meme haklı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

daniken kitapları iyidir ya zevklidir okuması birde güzel yanı ister istemez dinlerde sorgulanır zaman zaman. zekeriya sıçtın mı ne diye de bi eleman vardı akıcı 1-2 kitabı olan. bu seride öyle. katılmadığım bir görüş ama düşünmesi eğlendirici. bu belgesel/serilerle dalga geçen adamlarında fosil müzesi falan gezen tipler olma olasılığı komiktir ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

danikenin tanrıların arabaları kitabı okuması zevklidir ama bir süre sonra adamın yazığı çoğu şeyin bilimsekllikten uzak sadece inanarak ve benzeterek kurguladığı şeyler olduğunun farkına varıyorsun.
özellikle kitabın sonlarına doğru evrendeki galaksilerin ve gezegenlerin tahmini sayılarını devlet bahçeli hesabı yaparak en sonunda e yani tüm bunlardan sonra uzaylı illaki vardır demesi kitabı okurken güldürmüştü beni..

belgesele gelirsek, ben büyük zevkle izledim ilk 3 sezonunu bunun.
gerçekten sorgulatıyo bi çok şeyi ama sonra biraz araştırma yapınca bazı konularda bunlarında sallamasyon yaptığını ve işin aslının başka olduğunu görünce bunların ancient teorilerine inanmaya calısmaktan çok vay emenike ne güzel bağladılar lan diye izliyosun.
güzel ama tavsiye ederim herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
ben hepsini izledim. chris white diye bir adam yapıyor bunları. yumuşak sesli adam o. =) ne merak ediyorsan sor cevaplayayım.

ayrıca başlık başlık, kısa videolar şeklinde de izleyebilirsiniz bunu. chris white'ın youtube kanalında on-on beş dakikalık videolar halinde başlıklara ayrılmış olarak da var bu videonun bölümleri.
Sosyal ağlarda paylaş

ya buna başladığında marttı. mart ayında scriptini yazmaya başlamıştı. daha öncesinde de araştırmasını toparlamıştı. uzun zamana yayılmış bir şey bu.

başka debunk temalı videoları da var. böyle mevzular ilginizi çekiyorsa ara sıra vakit ayırıp izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

bi 20dk'sını falan izledim de adam eziyor sanki baya baya sdsf

bulabildiği her şeyle saldırmış, evet. =) daha da önemlisi, bu yanlıştır deyip kestirip atmıyor. delillerle geliyor. kendi fikirlerini daha inanılır kılıyor bu durum.

asıl önemlisi, bu adamın aa'ya cevap veren video yapmasının sebebi ün peşinde koşması falan değil. aa popüler bir yapım. "aman şuna karşılık vereyim de insanlar beni tanısın" falan değil olayı adamın. bu refute, debunk muhabbetini uzunca bir zamandır sürdürüyor. new agecilerin, 2012cilerin, zeitgeistçıların, channelerların öğretilerine, kitaplarına, yayınlarına uzunca bir zaman kafa yormuş ama böyle şeylerin neresinden tutarsan elinde kaldığından "kendi araştırdıklarımı insanlarla paylaşayım" diye başlamış bu işlere. bunu da açıkça söylüyor yani. samimi buluyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

bu videoda biraz çabuk geçilmiş ama giza piramitlerinin nasıl inşa edildiğini açıklamaya çalışan bir mimar hakkında yapılmış haber/belgesel var internette. adamın adı Jean-Pierre Houdin. hayatının bir dönemini piramitin nasıl yapıldığını anlamaya adamış işi gücü bırakıp. ilgisi alakası olan varsa izlesin.
Sosyal ağlarda paylaş

BramStoker said:

ben hepsini izledim. chris white diye bir adam yapıyor bunları. yumuşak sesli adam o. =) ne merak ediyorsan sor cevaplayayım.

ayrıca başlık başlık, kısa videolar şeklinde de izleyebilirsiniz bunu. chris white'ın youtube kanalında on-on beş dakikalık videolar halinde başlıklara ayrılmış olarak da var bu videonun bölümleri.

ana fikri ne?

neler üzerinden ilerliyor ve nereye varıyor kabaca?
Sosyal ağlarda paylaş

aa'da gösterilen "işte bu nesneler, kalıntılar, çizimler geçmişte dünyamızı uzaylıların ziyaret ettiğine delildir. bu kalıntıları zamanında onlar yapmıştır, insanlar tablolarda onları resmetmiştir" temalı bölümlerde gösterilen delillerin aslında hepsinin birer açıklaması olduğundan bahsediyor. aa serisini takip ettiysen daha da ilgi çekici olacaktır. kasten yalan söylediklerini ve delilleri çarpıttıklarını anlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bunu ben ilk sezon izledim çok sevdim. sonra 2. sezon başladım. lan adam bildiğin allahçı mantığıyla hareket ediyor sürekli ?

aa taş, bu taş burda olamaz , so : ALIENS!

aa suda akıntı var, olamaz bu , o zaman : KEESINKES ALIENS!

lan sen bulduğun bilimsel kesinliği olan şeyleri sun, teorini sun, izleyici kendisi versin kararını programın adı zaten belli.
daha niye her seferinde kesinlikle elyıns diyip duruyosun.
dedim ve soğudum izlemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
bu programı ilk defa demin izledim

adamlar beni ikna etti.muhteşem kolpalamıyorlarsa tabi

1 program sonunda benim düşüncem kesinlike battlestar galactica tarzı bir yaratılış.diğer bir ihtimal ise timetravel ile eski uygarlıkları ziyaret eden uzaylıların aslında biz oluşumuz .böyle bir döngü.

ama ilki daha mantıklı geldi haha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...