Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HALKI ASKERLİKTEN SOĞUTMA BAŞLIĞI (goldbären-akit ortak yazı dizisi)

goldbären

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

köylerde de soyadlar aynı oluyor genelde, köyün yarısı atıyorum YILMAZ. neyse işte. ahmet YILMAZ ararken mehmet yılmazın evine gittik. bide komutan yanlış hatırlayıp MEHMET YILMAZ dedi. kadının da çukurcada asker oğlu varmış ÖLDÜ demeye geldik sandı öldürüyoduk garibi.

abi şurada istemsizce kahkaha attım
Sosyal ağlarda paylaş

Devlete hizmet edene hizmetinin karşılığını devlet versin.
Ben de vergimle vereceği karşılığı devlete ödeyeyim.

Ya da illa hizmet istiyorlarsa benden adam gibi yararlansınlar. Karda araba itelemek nedir abi. Devletin ya da ordunun karlı bölgelerde asker ulaşımına tahsis edecek aracı mı yok da toros dolaştırıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Devlete hizmet edene hizmetinin karşılığını devlet versin.
Ben de vergimle vereceği karşılığı devlete ödeyeyim.

Ya da illa hizmet istiyorlarsa benden adam gibi yararlansınlar. Karda araba itelemek nedir abi. Devletin ya da ordunun karlı bölgelerde asker ulaşımına tahsis edecek aracı mı yok da toros dolaştırıyorlar.

e karda araba iten adama ihtiyaç var belki.

Beyler böyle düşünmeyin, askerden sonra bide yurt dışı patlatırsanız oy vatanım oy mılletım dıosunuz.
Çünkü artık, geri dönüş başlıyor. O kadar güzel bişi ki vatandaş olmak arkadan bi ülkenin olması, kendi sağlık güvencen adli güvencen olması. Seni sürekli kollayacak bi devlete gidip 6 ay hizmet ediosun, bunun 1 ayında falan bişiler öreniosun Hatta gençsen eğer hayat dair bir çok şey öğreniosun.

Ve ayrıca, karda araba da itsen devlet senden senin yeteneklerin bazın faydalanıo askerde bi bağlamda, yapıolar yani. Bana bisürrü şey anlattırmışlardı. zaten kafama göre düzenlemiştim birliği, düzene oturmuştu. Fayda işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Vatan borcu illa gidip ateş etmek değil. Devlete hizmet edene hizmet etmek de vatan borcu demekki.

Çok pardon da devlet borcu ne abi, şaka mı yapıyorsunuz? Hayatım boyunca on binlerce yüz binlerce para verdiğim bir devlete ne borçlu oluyorum?

Hayır devlet halkı için neyi düzgün yapıyor da bir de borçlu çıkarıyor kendisine, mantığa bak çay demle.
Sosyal ağlarda paylaş

çarşı izni? internet? hiç görmedim askerde ama var işte bazılarında. 26 saat nöbet tuttum ben var mı bu rekoru kıracak ahaha.askerde hiç 4 saatten fazla uyku hakkı verildiğini hatırlamam. 1 saat uyuyup çok nöbete gittim.1 saat iş mi yok yat yere uyu.. sandalye mi o ver uyicam yarım saat.. dur şu çuvalın üstüne kafamı koyim uyuyim biraz sen etrafa bakarak ol.böle geçti.yemek? 1 öğün akşamları.neseki yumurta-sucuk pişirirdik gece nöbetinde.bikere 5 kişi 30 yumurta yedik de öldüm midemin ağrısından.
benimle aynı yaştakı dandik uzman kafamıza da vurdu çocukmuşuz gibi kendisinden 4 yaş büyük çoluk çocuklu adama küfür de etti 50 kişinin içinde.ha kısa dönem olmasam yanmıştım uzun dönemlere sabır ne diyim.sizin yaşadığınızı yaşıyan çok var daha beterini de yaşayan çok var. gelince unutursun 1 hafta ble sürmez işte böle biri topic açar da htırlarsın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...