Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ray çalan masum köylü

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

DynamicK said:

İngiltere'de de sıkça oluyor. Tren hatlarındaki kabloları çalıyorlar. Genelde çingeneler yapıyor burada.

Burda da var o iş. Kablo çalma yine basit ve hızlı yapılabilen bi iş. Tak tak kesiyolar gece. Bakır da çok sağlam para getiriyor, o yüzden çok var yapan.

Ama abi ray çalınır mı, çalınsa taşınır mı ya ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

bakırın kilosu 9tl hacı bazı firmalarda adam maaş almaz sadece talaş parası alır ki altında jeep vardır.

e napıyo adam geniş genişmi yontuyo bakırı cok talaş cısın diye?

bide raylar birbirine deymiyo, öle burda hat kesildi! diye bir otomasyon mümkün olmıyabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

şimdiye kadar 3.5 ton ray calmıslarda, hiçmi tren gecerken falan fark etmemişler. yoksa bursadaki tren yolları bu kadarmı kullnılmıyo.

lan mutlaka bi yerde patlak vermesi lazım anlamadım olay nedir. kısa kısa kesince acaba tren raydan çıkmıyor mu?

yine de bunu yapan adamlara hayat boyu hapis verseler yerdr bi kaç bin tl için onca insanın hayatını tehlikeye atıyor şerefsizler ya. direk adam öldürmüş muamelesi yapılsa keşke kasti olarak insanların hayatını tehlikeye atanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

biraz alakalı - biraz alakasız

eşşoğlueşşek çok. geçen ay evde tadilat var diye balkon salıncağını çalmışlardı. O an görsem ne yapardım çok merak ediyorum, acaip sinirlenmiştim öğrenince. Ne cesaretle evimin bahçesine girersin lan?!

yazar burda bahçeli evi olduğunu vurgulamış
Sosyal ağlarda paylaş

Kalten said:

Bursada tren seferi yok abi Atatürk zamanında yaptırmıs devlet sonra atıl bırakmıslar adamlarda zaten bi işe yaramıyor çürücegine alayım ben onları demiş işte :P

hmm ama tren rayları çürümediyse eğer bir daha açılmayacağı kesin değil sonuçta değil mi?

türkiyeden bahsediyoruz, senelerce kullanılmamış bile olsa bakım yapmadan tekrar kullanıma açabilirler o rayları hoş olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Aket-Atum said:

köylü lan işte o ray olmasa neler olabilir düşünme kapasitesi yok

köylü olması adamın gerizekalı olduğu anlamına gelmiyor kaldı ki gerizekalı bile olsa ne olacağını anlar herhalde. nası bir yorum bu ya hayatında köy görmedin herhalde sen

yoo inan bana baya gördüm. İyi yürekli insanlardır falan filan ama olmayınca olmuyor abi kabul edin.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

NolaxThensbane said:

bakırın kilosu 9tl hacı bazı firmalarda adam maaş almaz sadece talaş parası alır ki altında jeep vardır.

e napıyo adam geniş genişmi yontuyo bakırı cok talaş cısın diye?

bide raylar birbirine deymiyo, öle burda hat kesildi! diye bir otomasyon mümkün olmıyabilir.

yok normal üretimi yapıyor eğer öyle birşey yapılsa bu sefer komple hammadde ve işçilik fiyatını gömer firma :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...