Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kaçak elektrik ve Trt payı faturalarda gözükmeyecek

qlrblrq

Öne çıkan mesajlar

http://www.ntvmsnbc.com/id/25307518

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik faturalarında yeni bir düzenlemeye hazırlanıyor.

Halen elektrik faturaları ''Perakende satış bedeli, enerji nakil bedeli, TRT payı, Enerji Fonu, Belediye Tüketim Vergisi ve Sayaç Okuma Bedeli'' olmak üzere 6 kalemden oluşuyor.

EPDK, 2012 yılı başından geçerli olmak üzere, faturalardaki söz konusu detayları ''Enerji bedeli, nakil bedeli, vergi ve fonlar'' olmak üzere 3 başlık altında toplamayı planlıyor. Böylece, TRT payı, kayıp-kaçak bedeli gibi detaylar faturalarda ayrı ayrı gösterilmeyecek, ''enerji bedeli'' adı altında toplanacak. Konu, bugün toplanacak kurulun gündeminde yer alacak.

Kayıp-kaçak ve TRT payının bu yılın şubat ayından itibaren faturalarda detaylı olarak yazılmasıyla kamuoyunda tartışma başlamış ve bazı tüketici dernekleri kayıp-kaçak bedellerinin tüketiciler tarafından ödenmemesi için dava açmıştı.

Hükümet yalayıcıları buna da "insanları mağdur etmemek için yapıyolar işte daha ne istiyosunuz!" der gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

bu düzenlemeden sonra yine kesilecek ama ayrıca göremediğimiz için kesilmiyor zannediceğiz. süper çözüm.

valla tonlarca siteyi yasaklayıp da sadece 4-5 tanesinin ilanının bilişim bakanlığına koyulduğu ülke de çaktırmadan vergileri de dayarlar ondan sonrna millet buna uyanıp da "şu topladığınız vergileri ne yaptınız diyemez" çok da iyi güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

Her ay 150-180 TL arası gelen fatura bu ay, 240 TL geldi. Artık faturadaki kazığı o kadar şeffaf görüyorum ki, bir yerlerini yırtmalarına gerek yok gizlemek için.

Durmak yok, yola devam.

Bazılarıda benim fatura ile kıyasmala yapıyo işyerinde, 30-40 TL geliyormuş? Nasıl oluyor anlamıyorum, tamam elektronik cihazlarımız vs varda, kıyasa gittiğinde onlarda da var hepsi. Neyse yormayım, kazığı bankadan havale ediyim enerciSA ya.
Sosyal ağlarda paylaş

DavidMills said:

Her ay 150-180 TL arası gelen fatura bu ay, 240 TL geldi. Artık faturadaki kazığı o kadar şeffaf görüyorum ki, bir yerlerini yırtmalarına gerek yok gizlemek için.

Durmak yok, yola devam.

Bazılarıda benim fatura ile kıyasmala yapıyo işyerinde, 30-40 TL geliyormuş? Nasıl oluyor anlamıyorum, tamam elektronik cihazlarımız vs varda, kıyasa gittiğinde onlarda da var hepsi. Neyse yormayım, kazığı bankadan havale ediyim enerciSA ya.

dilekçe ver saat bozuk diye. kontrol etmek için adam yolluyorlar. düşük ihtimalle de olsa düzelebilir belki
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...