Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelmiş geçmiş en iyi JRPG'ler

Sam

Öne çıkan mesajlar

bir seriden max 2 oyun alalim, yoksa denge bozulur

konsolada acabiliriz anketi sonucta oyunlarin cogu konsol ama burda olursa erisim acisindan daha iyi olur

ben olmaz ise olmazlari, en babalarini yaziyim, cok tur desmiycem ne RPG ne diil diye, srpg leride dislamayalim

Suikoden 2
Persona 3
Valkryie Profile
Xenogears
Chrono Trigger
FF Tactics (FF in disinda tutalim bunu)
Final Fantasy 7 ile Final Fantasy 8 (7 yerine 6 koysak daha iyi olur ama fanboy etkisi yapar :()
Valkryia Chronicles
Disgaea 2
Wild Arms

cok iyi olmasada Grandia 2 de respect hakediyor listede

tales, atelier veya mana serilerinden bisi olabilir ama ben sevmiyorum, seveni varsa koyabilir

Dragon Quest hic isinamadim, seveni varsa soyler hangisi iyi

zelda rpg mi degilmi 1000 senelik tartisma, ocarina of time girebilirdi listeye, zelda girebilirse kingdom hearts da girebilir gerci

Pokemon Gold/Silver da mutlaka olmali, hani en baba seriler bile her yeni oyunla casuallasip rahat oynansin diye sadelestirilirken pokemon tam tersi her oyunla combat/stat mekaniklerini dahada ilerletiyor, su anda piyasadaki acik ara en kompleks rpg pokemon, burda en proyum diyeniniz metagame icin oturup kasamaz delirir, ayni zamanda en competetive rpg de olabilir lol

oyum pesin Suikoden 2 ye gidicek zaten eheuheu
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
DQ'dan 4-5-6 iyi. Listeye sadece 5 girse yeter. Epey iyi oyun bence. 4-5-6 üçleme zaten, DQ - Heaven Trilogy denip geçilebilir. Hepsinin DS versiyonu da var yeni oyuncular için.

Luminuous Arc ilginç bir oyun. SRPG olarak grind yapmazsan çok zor, ben yapmadan bitirmeye çalıştım hep; ama asıl ilginç yanı yarım saat manga tarzı öykü izlemek, bir dövüş, yarın saat daha öykü olarak ilerlemesi. İlginç. Seviyorum ama. JRPG'de hep var bu ama, bu oyunda extreme noktaya çekilmiş.

Zelda bence de RPG değil, süper oyun o ayrı.

Şunu unutmuşsun ama: Mario & Luigi RPG'leri.

Yeni oyunlardan The World Ends with You da eklenmeli. Oynamadıysan kesin bak ona zaten. Square Enix son zamanlarda çıkardığı en iyi yeni iş bence.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

DQ'dan 4-5-6 iyi. Listeye sadece 5 girse yeter. Epey iyi oyun bence. 4-5-6 üçleme zaten, DQ - Heaven Trilogy denip geçilebilir. Hepsinin DS versiyonu da var yeni oyuncular için.

Luminuous Arc ilginç bir oyun. SRPG olarak grind yapmazsan çok zor, ben yapmadan bitirmeye çalıştım hep; ama asıl ilginç yanı yarım saat manga tarzı öykü izlemek, bir dövüş, yarın saat daha öykü olarak ilerlemesi. İlginç. Seviyorum ama. JRPG'de hep var bu ama, bu oyunda extreme noktaya çekilmiş.

Zelda bence de RPG değil, süper oyun o ayrı.

Şunu unutmuşsun ama: Mario & Luigi RPG'leri.

Yeni oyunlardan The World Ends with You da eklenmeli. Oynamadıysan kesin bak ona zaten. Square Enix son zamanlarda çıkardığı en iyi yeni iş bence.

LA hic sevemedim ya
zelda cok tartismali hani kac senedir tartisilan olay turu nedir diye, zeldanin turu sanirim artik zelda oldu ehueheu

mario rpgleri dusundum, hepsinide oynadim nerdeysede GBA daki superstar saga haric hicbiri kesmedi beni, kacmis aklimdan o yuzden

the world ends with you ise iyi hatirlattin, cidden gecen sene bi donem derste otobuste tuvalette heryerde oyniyordum ehuehu, japonlarin nasil ture hep yeni bisiler katmayi becerebildiklerinin en canli ispatida bu olur sanirim, biowhore calisanalrinin kafasian vura vura oynatmak lazim sunu

postu attiktan sonra aklima gelen bi fire emblem serisi var, star ocean 2 veya 3 de konulabilir 3 u baya severek oynamistim bende cok guclu bi oyun diildi, 2 nin ayaklari daha yere basiyordu

sengoku rance'i koyardim vallada PC oyunu :p Daiteikoku ciksin acimadan acicam basligini pc oyunlarinda AHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Fire Emblem'leri sevemedim ben de hiç. Kalite oyunlar ama setting'in içine giremedim hiç, bu da RPG için hayati olduğundan...

LA oyunlarını genelde karakterlerini sevdiğimden oynuyorum. Genelde hep canım böyle uzun bir shounen çektiğinde açtım ama, o yüzden olabilir. Ne zaman oynadığın çok önemli o oyunları aşırı shounen manga tiplemeli olduklarından.
Sosyal ağlarda paylaş

Su topigi okiuyupta suikoden 2 oynamamis biri varsa bi zahmet oynasin, asrin en underrated oyunu ya sirf weaboolar oyunun derinligini anliyamadi diye harcandi

2 ulkenin arasinda gecen bi catismaya sizi bu kadar gercekci bi sekilde sokan ve savas olgusunu bu kada iyi anlatan baska oyun yok, gelmiyecekte

General Kiba nin kaleden cikisi boyle dun gibi gozlerime kazinmis durumda, general genkaku nun hikayesi, teresanin drami ve greenhill gunleri...

Off oturup bida oyniycam sanirim, hayatima yon vermis tek bir oyun var ise oda suikoden 2 dir, cidden daha ortaokula gidiyor iken su oyunu oynamis oldugum icin coooook sansliyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...