Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gelmiş geçmiş en iyi JRPG'ler

Sam

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Oyun çoluk çocuk oyunu gibi duruyor ama gerçekten uğraşmışlar belli. Çizimler fln efsane olmuş, gameplay'ide beğendim gerçi demoda ne kadar anlaşılır belli değil ama bana tam eski tarz jrpg gibi geldi.

Bir kere beni japonca seslendirme, ingilizce alt yazı ve menuler fln seçeneğiyle kazandı zaten. Level5'ın oyunu bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
atelier serisinin, 3 iris oyunu ps2'de oynadığım en iyi jrpglerdendi. seri ps3 ile çizgisini değiştirmiş baya, epic havası gitmiş, cici kızlar gelmiş. atelier ayasha'ya bakıcam ama bilemedim aynı gibi. record of agarest war 2 sanki andırıyor biraz ama o da ecchi. önerisi olan var mı bu konuda?

/summon viktor

ps3 için gözüme kestirdiğim, yazın oynamayı düşündüğüm bazı jrpgleri yazayım

Eternal Sonata
Valkyria Chronicles
White Knight Chronicles 1-2
Ni No Kuni Wrath Of The White Witch
Star Ocean - The Last Hope International
Cross Edge (darkstalkers karakterleri de varmış bunda. morrigan aww yiss)

belki,
Rune Factory Tides of Destiny
Tales of Graces F
Enchanted Arms

disgaea tarzı srpgleri beğenemedim bir türlü
Sosyal ağlarda paylaş

ben simdi oynayacagim dediklerinin bazilarini oynadim

white knight chronicles oynamasan da olur, yani elinde hicbirsey yoksa oynayacak ne bileyim col gibi bi yerdeysen WKC oyna. 2sini oynamadim fakat grafik motoru falan arayuz ayni olmasi lazim. senaryo falan da vasat alti. tek olayi multi atabilmen varsa takim ben takimla da oynadim beraber takilin. o oyunu oynamazsan hicbirsey kaybetmezsin.

Star Ocean. tam bir japon oyunu. garip garip mekanlar bosslar, surekli ara diyaloglar. rpg denemez bu oyuna action baya agirlikli ozellikle son bolumlere dogru hayalgucu olayi doruklara ulasmis, tam grind oyunu japon isi diyorum 2013 fazla garip ama gene de denemek istersne ali koymayalim.

http://eksisozluk.com/?q=star+ocean+the+last+hope burada farkli yazmis olabilirim bitirince yazmistim.

Valkyria Chronicles tam bir efsane oyun. Direkt hastasiyim ps3deki en iyi oyundur bana gore. en asa 50 60 oyun bitirdim dersem o konsolda. zuper bir oyun, replay orani da yuksek.

http://eksisozluk.com/entry/19090912

Eternal Sonata bu oyun da super bir oyun fakat bitiremeden birakmak zorunda kalmistim. biraz cocuksu hattta baya cocuksu ama takilmiyorsan boyle seylere dene.

Enchanted Arms direkt les diye biliyorum, oynamadim.

Ghibli oyunu yeni oyun sadece demosunu oynadim ama begendim bitiren varsa yazsin nasil bir oyundur.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten hedef epey düşük illa fundlanır ama böle bir proje olmasıda güzel.

Square enix android oyunlarını inanılmaz pahalı yapmasa final fantasy 28 dolar en son çıkanı şaka gibi, alıcam ff'leri telefonda oynıcamda yok giderim ebayden kartuş alırım daha mantıklı.

not ediyorum hep must play jrpgleri ds için 3-4 tane sanırım var jelatinli ebayde yada amazonda.
Sosyal ağlarda paylaş

ds konusunda sana katiliyorum. pcde bile zaman zaman takiliyor, tabii ki emulator ile alakali. ds bence emu isine hic bulasilmamali direkt aletin kendisi. ama diger oldies konsollar catir catir. gamecube ve 64 yoktu onlari da ekliyorlardi en son androidde takip etmek lazim.

chrono snes cok iyi oynaniyor, ds patlaktir muhtemelen denemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

2 gündür bütün neti altüst ettim. ps3 jrpg sayısı baya azmış. eski jenerasyonlarda elimi sallasam niche jrpglere denk geliyordu. kaede'nin verdiği listede özenle seçilmiş mesela öyle hepsini yazmamışlar ama ps3'te oyun olmadığı için nerdeyse hepsini yazmışlar gibi. yarısı da compile heart'ın yapıtğı loli oyunları zaten dsdsf. birazı da cute box art oyunlar işte. el konsollarına kaymışlar. phantasy star, suikoden, dragon quest, valkyrie profile, tales of, kingdom hearts, shin megami tensei, YS. atlus mesela, ps3'e yaptığı oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. microsoft'ta parayı bastırmış çok kaliteli birkaç exclusive jrpg var. ha kingdom hearts demişken şu folklore oyunu baya iyi gözüküyor. tarzı aynı sanırsam

ps3'ün hardware'ini kullanılması bekleniyor. görsel beklenti var, oyunların zaten 100 saate kadar yolu oluyor. o yüzden hiç bu yükün altına girmiyor devler sanırım. birde community'nin kabuk değiştirmesiyle alakalı. batıya gelmiyor çoğu oyun. yılların platform oyunu spyro'yu bile god of war clone yapmışlar lel

neyse bu yaz için yeterli oyun edinebilirim en azından

o kadar yazmışken bulduğum bir hidden gem'i paylaşayım bari psn'de de varmış
http://www.youtube.com/watch?v=zaOwyYZe7w8
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

arkadas sendeki bu dokunmatik ekran onyargisi nedir ya. zaten androide cikan editionlar dokunmatik uyumlu ekranin neresine dokunursan dokun directional buttonslar cikiyor gayet rahat oynaniyor. gba falan hepsini oynayin gergeye inat androidde. :D

şu iyimiş baya android için. wild arms'ı hatırlattı bana.
http://www.youtube.com/watch?v=IMKsmdBX7BI

https://play.google.com/store/apps/details?id=kemco.execreate.dynamis
Sosyal ağlarda paylaş

ilginç bir şekilde htc one x cihazınızla ile uyumlu değildir diyor, play google sitesinde. akşam bi bakarım olayı neymiş. sağol.

tablet oyunu mu acaba?

ben androidde pek rpg oynanacak göremedim ya portlardan başka. varsa oynayan adroide özel oyun burada paylaşabilirse pati kazanır, herkes kazanır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...