Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tek fotoğrafla zengin oldu

Dddbb

Öne çıkan mesajlar

şöyle düşünün, fotoğraf sahibi + açık arttırma sitesi + satın alacak kişi anlaşır. bu anlaşma da büyük ihtimalle fotoğrafçının satın alacak kişiye vereceği para ile veya satın alacak kişinin hayrına yapacağı bişey olabilir.

zengin şahıs fotoğrafa milyon dolar verince fotoğrafçının ismi özellik kazanacak.

bu olay 3-4 kez tekrarlandığında da fotoğrafçının adı oluşacak ve diğer satışları için acayip bi referans olacak.

tabi ki açık arttırma şirketi adamın parasını geri verecek.
Sosyal ağlarda paylaş

gülen yüz smileının bulucusu da açlık sınırında mı neydi

Mr. Ball later told interviewers that he was paid $45 for his artwork and never applied for a trademark or copyright.

http://www.nytimes.com/2001/04/14/us/h-r-ball-79-ad-executive-credited-with-smiley-face.html
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Bende bugun şu haberi okuyodum.

btnet

"bu fotoğrafa 4 milyon dolar verdiler"
magazinsel ve hatalı bir başlık
o para aslında o fotoğrafın sahibine ait bir esere sahip olmak için veriliyor sayılır
resim'de de var böyle şeyler
adam da fotoğraflarını tek edisyon 3 edisyon 5 edisyon diye basıyor mesela başka örnek basmayacağını belirtiyor böylece değerlendirmiş oluyor zaten sanat dünyasında tesisli bir adamsa daha önce yaptıklarından ötürü o zaman koleksiyonerlerin ve zengin meraklıların tabi ilgisini çekiyor böyle bişey
ki bu adam da epey iyi iş yapmış değerli bi herif
ama bu haberin bu kadar abartılarak dolaşması en iyi fotoğrafın resme göre sanat açısından daha ne kadar primitif bir aşamada olduğunu gösteriyor :P

picasso zamanında her alışverişinde çek yazarmış
insanlar da picassonun imzası var diye çekleri bozdurmazmış
böylece adam hayatının son 30 yılını bedava yaşamış

mesela
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında çok yaygın o, insanlar evlenmiyor özellikle ilk marriage'ları fail olduysa.. Geçen gün gene 60-70 yaşında teyze kapıdaydı, tuttum, saol erkek arkadaşıma geldim dedi fsdsds...Dolu var yani..Evet garip oluyor boyfriend girlfriend lafını yaşlı insanlardan duyunca, kabul ediyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...