Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KFC extreme menü fiyatı

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Diete başladığımdan beri fastfood yememenin iki yararını gördüm. Birincisi doğal olarak kilo vermek, ikincisi de kredi kartının aylık borcunda belirgin bir azalma. Ne yemek istiyorsanız alın evinizde kendiniz yapın. Hem ucuza malolur, hem de sağlıklı. İnternetten de ulaşabileceğiniz pek çok tarifle yakın veya daha iyi tatlar tutturmak mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Türkiye'de fastfood sağlık kontrolleri şaşılacak şekilde Avrupa standartlarının üstünde, ABD standartlarını ise ezip geçmiş durumda.

Yine normal yemek kadar sağlıklı olmasa ve çok kalori verse de, sağlık açısından bakıldığında dünya ortalamasının çok çok üzerinde hepsi, o açıdan biraz rahat edebilirsiniz.

Gerek düşük kalite ve bol yağ içeren domuz yerine sığır eti kullanılması, gerek denetim şartlarının daha fazla olması, gerekse Pınar, Banvit vb gibi üst kalite et zincirleriyle anlaşılmış olması zaten bu konuda yeterli özenin gösterildiğini gösteriyor. Patatesten uzak durmaya çalışın. Arbys patatesi olmadıkça çok da sorun olmaz zaten heralde.

En sağlıksız kısmı patates ve yine yağda kızaran nugget tarzı yan ürünler. Ama burger tarzı ürünler iyi.

Ha, temizlik açısından (personelin titizliği, elini yıkaması falan filan) ne durumdadır orasını bilmiyorum tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

ohyeah said:

Abi elinizin altında Pehlivan falan varsa gidin ev yemeği yiyin ulan. 10 numara yapıyorlar her türlü yemeği. Her yerde de şubeleri var

Pehlivana gelene kadar Kırkpınar sofrası var, içecekle beraber 17-18e geliyor, ama son derece doyurucu ve bol malzemeli oluyorlar.

Yalnız çok sık yerseniz bayağı kilo yapar. sağlıksız olduğundan değil porsiyonların çok büyük olmasından dolayı. Bi de hemen hemen her yemeğe bi patlıcan ya da bamya katmasalar daha iyi olacak tabii.

Kullandıkları her malzeme de doğal, tadı iyi.

Tatlıları da güzel ama çok pahalı ve ağır diye çok bulaşmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi canım. Normalde 15 liraya gerçekten çok iyi yemek yenilebilir aslında. Haa mevzu hamburger yemek ise o zaman parasını verip çok çok daha lezzetlisini yemekte mümkün. Ben fast food'un mümkün olduğunca bırakmayı planlıyorum. Gazoz, kola, çay, kahve vs.'yi senelerdir çok çok az içiyorum zaten. Güzel olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiye'de fast food iyi tabii bu parayi alinca iyi olsun artik zaten.

burada aliyosun 2 gunluk yag sanki icinde, kokuyo. kelime anlami ile soyluyorum "fucked up" olarak bakiyolar ozellikle mc donalds vs yiyince.

is yerinde ac kalsam olsem acliktan mc donalds posetiyle gelip yemem yani, oyle gozden dusersin, abartmiyorum. en azindan benim calistigim yerlerde.

lan cola getiriyorum, nedanko senden beklemezdik diyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...