Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tenis raketi tavsiyesi

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

kartaldaki hasan doğan spor salonuna kaydolduk ya nasıl bişi olduğunu anlamadım bile toplu dersler var falan vardı biz izlerken, onun dışında nasıl kullanılıyor kortun orası pek anlayamadım. fiyatı çok uygun zaten, bari ordan kıstığımızı rakete yatıralım dediğiniz gibi düzgün bişiler alalım bilek ağrısı falan yapıyormuş o kıytırık raketler
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Mal said:

bencede hoca felan tutmayın. bi öğrenilcek servis atma var oda deneye deneye oturur. böyle gözünle takip edebileceğin yüksekliğe bırakıp inerken vuruyosun işte.

şu tavsiyeyi de dinlemeyin. sonra apaçi orangutan tarzı oynayan yaratıklara dönüşürsünüz.

o insanın kazmalığına bakar biraz. elime raket almadım ama 3 saat takılıyım eskrimci gibi tenis oynamaya başlarım, servis vuruşundan sonra balerin gibi topuğumu havaya kaldırarak sekerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

sabonis said:

Mal said:

bencede hoca felan tutmayın. bi öğrenilcek servis atma var oda deneye deneye oturur. böyle gözünle takip edebileceğin yüksekliğe bırakıp inerken vuruyosun işte.

şu tavsiyeyi de dinlemeyin. sonra apaçi orangutan tarzı oynayan yaratıklara dönüşürsünüz.

o insanın kazmalığına bakar biraz. elime raket almadım ama 3 saat takılıyım eskrimci gibi tenis oynamaya başlarım, servis vuruşundan sonra balerin gibi topuğumu havaya kaldırarak sekerim.

şu saçma his bende de var, hangi sporla uğraşsam hiç yabancılık çekmiyorum, eskiden iyi basket oynardım kiloma ve boyuma rağmen, futbol da aynı şekilde masa tenisinde iyiyim baya, rollerblade aynı şekilde buz pateni daha aklıma gelmeyen bi dünya şey. hiç birinde pro değilim tabi ama raketi de elime alsam sanki hiç yabancılık çekmem gibi geliyor. tabi işin taktiği tekniği yolu yordamını öyle kendi kendime öğrenmeyi istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenis oynayan sarışın mavi gözlü kızlara hep platonik aşk beslemişimdir sdf Belki de bizim orda hep öyleleri vardı. Yaş kemâle erince utanıp gidemedim kursa. Çocukken de basketten fırsat bulamadım. Ama hep o zayıf uzun boylu sarışın mavi gözlü şirin tenisçiler kaldı aklımda. Ahh ah.. Bu da böyle bir ukdemdi.
Sosyal ağlarda paylaş

***kotu raket almamak lazım başlarken dahi olsa.
Çok ağır bir şey de almayın, özellikle eşin için, ilk defa oynayanların genel soru çok fazla forehand çalıştıkları için bilekte ağrı oluyor.

***Ben Head öneririm,gayet iyidir, sağlamdır.
Bir de raketi alırken grip alın ekstradan, asla orjinal gribi kullanmayın, uzun süreklilik açısından.

***verdiğin linke baktım, bence iyi bir ürün, raketi alırken tansionunu da sorun( tellerdeki gerilim) , belki biliyorlardır, ona göre teller patladıktan sonra, bir sonraki gidişinizde tel çektirmeye o tansiyonda istersiniz, bence 24-25 tansiyon iyi bence ortama ne çok gergin ne çok gevşek.

herhangi bir sorunu olursa ben takip ediceğim burayı, ve tenis oynamayı acayip özlediğimi de belirteyim, doktoraya başladığımdan beri sıfır sporla yaşıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

çok teşekkürler hepinize arkadaşlar, zeper senin de demen üzerine head challenge elite aldık birer tane,

http://www.decathlon.com.tr/head-challenge-elite-raket-id_8330238.html

decathlon salı pazarına döndüğü için kimseye ne tension ne bişi sorabildik, hatta önce fiyatından dolayı wilson federer versiyonu vardı ondan alacaktık ama tek kalmış, çalışana sorduk var mı depoda fazla diye 1 saniye dedi gitti koşa koşa sonra gelen giden olmadı, başka bi kıza sorduk bizim depo sistemimiz yok ki burda ne varsa o dedi :D hayırlısı bakalım çok hoşuma gitti sabırsızlıkla bekliyorum kursun başlamasını. çocukluğumuzda arkadaşımla yanbahçeye ip çekip oynardık aradan 20 sene geçmiş o zamandan beri hep tenis oynama hayalim vardı, inşallah eşim de becerir biraz da sıkılmam :D
Sosyal ağlarda paylaş

kartalda hasan doğan spor merkezinde, kayıt esnasında izledim hani öyle çok ahım şahım bişiler yok ama havalar düzelene kadar 2 ay falan antrenman yapsak yeter sonra başka yerlere bakınırız herhalde.

kpss'ye kadar full evde-kurstayım zaten haftada 1-2 saat gitsem elim alışsa yeter zaten hazirana kadar
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

biz de hatunla başlangıç dersleri aldık 8 saat falan kadar da devam etmek istiyoruz uygun bi yer bulursak. kartal biraz tersmiş ama (ataşehirdeyiz)

Ataşehir'de zibilyon tane vardır da fiyatlarını düşünemiyorum kortların, cadde tarafına inebilirseniz en son göztepe parkının ordaki kortların fiyatları uygun diye duymuştum ama yer bulma imkanı var mı bilmiyorum.

Drall said:

Dersleri önemse, sakat hareketlerin gereksiz tekrarları=lateral epikondilit

Şimdiden youtubetan tutma teknikleri falan izledim, derslerde de yapışırım hocanın yakasına zaten :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
benim raketi biraz elden geçirmem gerekiyordu, grip tape'i değiştirdim de kordajı da değiştirmem lazım sanırım. nasıl karar verilir kordaj değişimi gerekip gerekmediğine? anadolu yakasında nerde yaparlar bu işi (decathlon yapıyor mu?)

bi de bi sürü farklı model/marka var, ne kadar değişiklik oluyor aralarında, nasıl seçmek lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Kordaj dediğin tel ise genelde kopmadan değiştirmeye gerek olmuyor ama illa değiştireyim dersen kontrol mü güç mü istediğine göre bir karar verip ona göre stresste çektiricen telini. Markası çok farketmez yani anladığım kadarı ile çok iddialı oyuncu değilsin o yüzden farketmez fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

iddialı değilim, recreational yaptığım iş. dolayısıyla bileği/kolu/dirseği sakatlamıyım ve keyif alıyım (güçten çok kontrol tercihim olur) yeterli benim için. çok sık oynayan da değilim, uzun ömürlü olsun demicem o yüzden, 1 veya 2 yılda bir değiştirsem yeter bana (3 yıl oluyor raketi alalı, değişmedi hiç).

kopma olmadı ama kordajda yıpranma gözle görülüyor, kalın tel üstünden ince kıllanmalar/soyulmalar mevcut. bir de gerilimi eskisi kadar iyi değil sanırım, çok kolay şekil değiştiriyorlar vs.

marka/model seçimini yaptım diyelim (buldum 1-2 opsiyon), istanbul anadolu yakasında ne yaptığını bilerek, doğru düzgün gerdirme işini nerde yaptırabilirim? mümkünse daha yeni teknoloji bi alet kullanıyor olsunlar. decathlon yapıyor mu mesela (web sitelerinde göremedim), veya spx/intersport vs?
Sosyal ağlarda paylaş

senin raket ufaktan patlamaya hazır bence hamur olmuş=) gene de patlamadan çektirmene gerek yok raketi ama sen bilirsin.

Yeni başlayan biri için 26 tansiyon iyi sanırım. Anadolu yakasını bilmiyorum ama akmerkezde sportspoint vardı orası yapıyor. Telde satıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

head wilson yonex falan iyidir al gitsin işte

şu yorum çok yanlış.

ben fischer kullanıyorum 2 yıldır. wilson'ı da denedim ama olmadı benim teknik ve el yapıma uyduramadım bir türlü. kısacası tavsiye şudur: raketi deneme imkanınız varsa deneyerek alın. mesela Decathlon'da görmüştüm küçük sahaları vardı içerde tenis raketi denemek için. yoksa tenis oynarkenki sakatlanma ihtimaliniz futbol oynarken sakatlanma ihtimalinizden çok daha yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

raketi suratina mi vuruyon iskalayip?

kadinlarin falan bile oynayabildigi bir oyunu sakatlanma riski yuksek diye hypelamaya calismak da guzel kafaymis.

hele futbol ile karsilastirmak ayri bir boyuta gelmis.

kendi kendine sakar olmazsan kimse sana LAPADONK! diye tackle yapip da seni sakatlamaz. abartmayalim.

yok kendine yapistiriyorsan raketi git baska bir oyun oyna sen.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa

şu yorumun ya eline hiç raket almadığın ya da alıp da tenisten birşey anlamadığını gösteriyor.

raketi ultra beceriksizsen suratına vurmazsın. olay da o değil zaten. mesela fiziki yapının karşılayamayacağı ağırlıkta bir raket kullanırsan önce bilek sonra ön kol kasların ordan da omuzuna kadar sakatlık yaşama durumun var. raketin ağırlığı oyun tarzını ve vuruş tekniğini kökünden etkiler. yanlış teknik de ayak ve bacak sakatlanmalarına kadar götürür işi. he bi de şu var: mesela top görsen atlarsın hadi kankalar gelin çift kale maç yapalım diye. maç bitince de bir aksilik hissetmezsin. tenise ısınmadan başlayıp 1 saat oynadıktan sonra gel tekrar yaz hypelamış mıyım hypelamamış mıyım. grip kalınlığının yanlış belirlenmesiyle ilgili doğan rahatsızlıklara da önümüzdeki seanslarda değiniriz artık:)futbol değil bu her topa vurasın:)

@Fistan
yurtdışında yaşıyorum abi ben. eğitimlerim ve seçimlerim eğitmen gözetiminde oluyor. rastgele iş yapmıyorum kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...