Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tenis raketi tavsiyesi

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

evet o kadar kolay bir spor değil tenis...bugün okulun tenis takımı seçmesi yapılacaktı gelmiş gene 50 kişi, ve şu soruya "ne kadar zamandır tenis oynuyorsun?" ...şöyle "1 ay falan oynadım ama kendime güveniyorum " ya da " şansımı denemeye geldim " diye cevap veren bir toplumuz tenis için, sanki ata sporumuz..:)
**edit=genel konuştum pentagram,sana değil lafım no offense.

vee tenisten soğumazsın Çok zevklidir,üstelik belli bir yaştan sonra da başlanabilcek ve ömür boyu devam edecek bir spordur,ortamı iyidir...Partner için ise; evet sıkıntı olbilir, ortama girmene bakar ama, biraz tenis bilenlerle takıl,kulüplere git,turnuvalara katıl...hemen kaynaşırsın.

son oalrak raket, yeni başlıyorsan ve ucuz bir şey diyorsan ikinci el almanda sakınca yok öğrenene kadar.
tercihler
1- HEAD ...hep kullandım hiç pişman olmadım.Hatta benim prof oynadığım zamanlarda herkes ama herkes head-pro kullanırdı.prestige,radical,instinct bla bla gibi türleri mevcut şuanda
(sharapova-djokovic şuan kullanıyor).
2- WILSON son dönem raketleri çokk iyi.(fedenin wilsondır mesela)
3- dunlop alablirsin-başlangıç için diyorum- hem ucuzdur hem kaliteli.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

teşekkürler.belediye saolsun bizim buraya tenis kortuda yapıyor artık birini zorla başlatacam partner olsun diye :P en kötü duvara karşı oynarım napayım :)

ciddi anlamda oynamak istiyorsan,hakkını vermek istiyorsan ders al grup özel fark etmez tekniğini düzgün öğren.şuan kortlar kendi başına tenis öğrenmiş saçma sapan oynayan insanlarla dolu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 4 yıl sonra ...
uplayayım azcık, hanımla tenis kursuna yazıldık ( büyük ihtimalle kafayı sıyırttırıcak öğrenmeye çalışırken) şöyle eli yüzü düzgün fiyatı da uygun raket önerebilir misiniz? decathlonda 45 50 liraya raketler var onlar alınır mı yoksa azcık daha mı bişiler vermeli? devam edeceğimizin garantisi yok yani başlangıç için 200 300er lira vermenin lüzumu yok gibi geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

uplayayım azcık, hanımla tenis kursuna yazıldık ( büyük ihtimalle kafayı sıyırttırıcak öğrenmeye çalışırken) şöyle eli yüzü düzgün fiyatı da uygun raket önerebilir misiniz? decathlonda 45 50 liraya raketler var onlar alınır mı yoksa azcık daha mı bişiler vermeli? devam edeceğimizin garantisi yok yani başlangıç için 200 300er lira vermenin lüzumu yok gibi geliyor

valla açıkçası hiç görmedim 30-40 liralık olanların kalitesini ama tahmin ediyorum, tellerin gerginliği falan rezalet olacaktır. böle topa tahtayla vurur gibi bi hissiyat yaratacaktır muhtemelen :D

kısacası tenis kursuna yazılıp parayı elin adamına/firmasına veriyorsun ama asıl sporu yapacağın alete 40 lira ayırıyorsun, bence yanlış =)

bilinen markaların ucuz modellerine yönelin Wilson, Head, Babolat falan gibin. 120-150'ye falan olması lazım düzgün bişilerin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...