Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telefon aracılığı ile tehdit

kavurma

Öne çıkan mesajlar

@rew
Akşam kızla ve diğer ortak arkadaşlarımızla toplanıp konuyu enine boyuna konuşacağız şu an silip atamam kızı zaten bu kadar basit değil gerçekten de, sadece çözüm üretmekte sıkıntı çekiyorum şu an o yüzden öyle söyledim.

@reyo
Allahından bulsun diyorum uğraşmayacağım zerre kadar bu akşam bir buluşalım arkadaşlarla da daha net ne yapabiliriz onu tartışacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Aslında o adamın adını çeşitli forumlarda(burası da dahil) paylaş. Belki feysbuktan halini hatırını sormak isteyen arkadaşlarımız çıkabilir ;)

Şimdi telefondan giriyorum resmini göremediğim için hangi profil olduğunu bilmiyorum akşam kim olduğuna bakayım buraya paslarım abi.
Sosyal ağlarda paylaş

B PLANI: Sana ilk söylediğim gibi bir karakolun amirine git, durumu anlat.

C PLANI: Bulunduğun ilçedeki AKEPE teşkilatına git, ilçe başkanını gör. "Sizin seçmeninizim ama başımda böyle bir sorun var. Çalıştığım yer nedeniyle de böyle bir sorun yaşadığımın bilinmesini istemiyorum. Malum memuriyet işte. Anam-babam-ben çok rahatsızız, bize yardım edin lütfen." de.
Sosyal ağlarda paylaş

tehdit soyut tehlike suçudur , tehdit edilenin korku duyması suçun gerçekleşmesi için yeterlidir, öte yandan kanıtlanması zor bir suçtur ama facebook msgları bu olayda kullanılabilir, benzer durumlarda mahkemeler bu tarz msg ları ciddiye alıp tazminat hükmettiler.

Ama burada sorun hukuki bir sorun değil tamamen savcının uğraşmak isteyip istememesi ile alakalı yine de sen git başvuruda bulun en fazla 1 saatini alır. Sen formu doldurup başvuru yaptıktan sonra adamın ifadesini alıp başka bir şey yapmasalar bile o korku ona yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

B PLANI: Sana ilk söylediğim gibi bir karakolun amirine git, durumu anlat.

C PLANI: Bulunduğun ilçedeki AKEPE teşkilatına git, ilçe başkanını gör. "Sizin seçmeninizim ama başımda böyle bir sorun var. Çalıştığım yer nedeniyle de böyle bir sorun yaşadığımın bilinmesini istemiyorum. Malum memuriyet işte. Anam-babam-ben çok rahatsızız, bize yardım edin lütfen." de.

C planı direk işe yarar yanlız, gogogogo
Sosyal ağlarda paylaş

Evet arkadaşlar şu anda bilgi ve belgelerimle aranızda bulunmaktayım. İlk olarak akşam arkadaşlarla görüştüm, hepsi de aynı fikirdeydi yani çocuğu boş ver, cevap vermezsen bir şey yazmaz üstelemene gerek yok böyle savcılık falan uğraşmana gerek yok dediler. Ben de inatla neden savcılığa gitmem gerektiğini anlattım ancak ortak bir noktada buluşamadık. Onların yanına giderken fikrim olayları unutmaktı ancak bu tehditlere pabuç bırakırsam korktuğumu düşünüp cesaretlenerek harekete geçmesine karşın benim de birşeyler yapmam gerekir diye düşündüm. Her neyse onlarla anlaşamadık ben eve döndüm ve biraz araştırma yaptım. Ulaştığım sonuçlar aşağıdadır.

http://www.haber365.com/Haber/Facebook_Sapigini_Boyle_Yakalatti_Video/

1. linkteki haberimizin özeti; adamın biri bayanı facebook üzerinden mesaj yoluyla taciz ediyor, tehdit ediyor vs. vs. Bu bayanda polisle ortak bir operasyon yaparak adamı kafenin birinde kıskıvrak yakalatıyor. Hoşuma gitmedi değil..

http://www.hurriyetport.com/dunya/facebook-uzerinden-olum-tehdidi-yayinlayan-keeley-houghton-3-ay-hapse-carptirildi

2. linkteki haberimizin özeti; 18 yaşında bir kız, arkadaşını kendi facebook duvarına yazdığı yazıyla tehdit ediyor ve mahkeme bu kızı 3 ay hapis cezasına çarptırıyor.

http://www.facebook.com/safety/groups/law/

Bu linkte de facebookun emniyet birimleriyle ortak çalışma yaptığına dair türkçe bir biliri bulunuyor. Yani facebook bu konuyu önemsiyor. biraz tutorial gibi oldu ama olsun idare edin.

Bundan sonra yapmam gerekenleri artık daha net biliyorum. Sabahtan beri sigara üstüne sigara stresten geberiyorum, adam gibi iş yapamadım bu olayı düşünmekten. Yarın nöb. savcıyla konuyu paylaşacağım, eğer yukarıda gösterdiğim örneklere rağmen savcı bana elimize birşey geçmeyeceğini söylerse oracıkta ağlarım heralde. Bu arada tehdit mesajlarının içeriğinde açık adresini bile bildiriyor. Kesinlikle birşey çıkar diye düşünüyorum. Facebook mesajlarına güvenmiyordum halbuki kapı gibi delillermiş..
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız şöyle umursamaz hakim ve savcıları gördükçe haklı olmana rağmen sonuçsuz kalan davaları duydukça niyeyse hep aklıma Kafka'nın dava'sı aklıma geliyor ki türkiye'de de herhalde adaletin durumu bu,yığınlarca dosya ve sınırsız uzunlukta ki davalar,suçsuz yere hapis yatanlar vs.
2011'de avrupa da böyle şeyler kalmamışken bizde hala durum bu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi olayı anlat bari dicektimki anlatmışsın zaten önceki sayfalarda,gözümden kaçmış.

o anlattığın olay yüzünden böyle bi muhabbet yaşaman çok komik geldi,komiklik senden kaynaklanmıyo tabiki,o kızın eski hödüğü yüzünden.

çetin abinin c planı işe yarar yalnız kesinlikle.olmadı onu uygula
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

@di

abi hakikaten bir seferlik aramada mı buldurdunuz elemanı?

yani haklı bir şey yapmıyor, en başından sindirmişsiniz ama nasıl üşenmeden bu kadar kızabilirsiniz yahu :) yani tek arama için savcılığa gitmeye üşenirim ben

Evet tek arama yetti. Hani ara sira tekrarlanan bir seydi bir de. Muhtemelen rastgele arayan tipler de var icinde -bir donemin arkadas bulma servisiydi resmen "yanlislikla aradim, sesiniz guzelmis, tanisalim mi?" furyasi- ama sonuc olarak su tarih ve saatte arandim, rahatsiz edildim demen yetiyor.

Bir de bu tip olaylara tek kisi diye bakmayacaksin. Cogu zaman caydirici nitelikte oluyor. Tum okula yaymistik mesela olumlu sonuc aldiktan sonra. Eminimki 8-10 tane denyo bunu duyduktan sonra birakmistir eski kiz arkadasini taciz etmeyi. Yine en az bir o kadar kisi de savciligin yolunu tutmustur taciz ediliyorum diye.

Canakkale kucuk yer bu arada. Buyuk sehirlerin aksine seninle ilgilenecek, derdini dinleyecek birilerini bulabiliyorsun.

edit : Hatta surekli arayip rahatsiz eden Telekom bayilerinden, bankalardan ve cesitli cagri merkezlerinden bu sekilde kurtulabiliyorsunuz. En son "bir daha ararsaniz hakkinizda suc duyurusunda bulunuyorum" dedigim 3 yerden ses cikmadi aylardir.
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

Facebook mesajlarına güvenmiyordum halbuki kapı gibi delillermiş..

dostum anlattık sana daha önce kullanıldı diye, sen adliyeye git kapıdaki polise suç duyurusunda bulunacam de seni müracaat savcısına yönledirirler. Orada sana bir form verecekler o formu doldur msg çıktılarını altına ekle ver.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an dilekçe bilgisayarda kayıtlı bekliyorum, henüz çıktısını almadım olduğu gibi sunmaya hazır durumda ama. Adamın bir mesaj daha atmasını bekliyorum, o gün en son mesajına cevap vermedim ve akabinde hiç mesaj gelmedi. Benden önce tehdit edilen arkadaşlarda cevap vermediği zaman kesmiş mesajı o yüzden bekliyorum bende. Eğer 1 mesaj dahi gelirse gözümü kırpamdan ineceğim savcılığa. Eğer bir gelişme olursa buradan yazarım rew
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...