Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuzey Güney (2011) - Kanal D

Wispy

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Biliyorum abi. Ama Türk dizi sektörü için bir konu açıp tartışın diyorum sadece üsteki iküç mesajda olduğu gibi, iyi olur yani. Ben pek Türk dizileri izlemediğim için açamam. Bir Sıcak Saatler vardı, bir Ayrılsak da Beraberiz'in eski TRT bölümleri vardı, bir de Sihirli Annem'in eski bölümleri. Başka da Türk dizisi izlemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

özenme işini geçin abi

çok saçma birşey o

kimin neye özeniceğini bilemezsin.bir cocuk izlediği şeyin film oldugunu anlamıcak kadar gerizekalı ise dizinin filmin suçu yok.

yani pikaçu izleyip camdan atlayan cocugu unuttunuz

napıcak polat alemdar kafa kesme sahnesinde.sakın evde denemeyin cocuklar bu kötü birşey mi desin.yada altyaz mı geçsin

özenmek istedikten sonra milyon tane şey var.

dizilerin kalitesi oyunculuk vs tartışılır türk dizilerinde

ama cahiller gerzekler özenmesin diye şekillenirse dizi film o olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

özenme işini geçin abi

çok saçma birşey o

kimin neye özeniceğini bilemezsin.bir cocuk izlediği şeyin film oldugunu anlamıcak kadar gerizekalı ise dizinin filmin suçu yok.

yani pikaçu izleyip camdan atlayan cocugu unuttunuz

napıcak polat alemdar kafa kesme sahnesinde.sakın evde denemeyin cocuklar bu kötü birşey mi desin.yada altyaz mı geçsin

özenmek istedikten sonra milyon tane şey var.

dizilerin kalitesi oyunculuk vs tartışılır türk dizilerinde

ama cahiller gerzekler özenmesin diye şekillenirse dizi film o olmaz
Abi popüler kültürde öne çıkartıp , sıradışı gösterdiğin her olgu özendirme potansiyeli taşır.Mesela bir polat alemdardan özenip binlerce ergenin saçmaladığını kimse inkar edemez.Özendirme olsun ama güzel şeylere olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ama izleyenler özeniyor ve orada gördüklerini yapmaya çalışıyorsa dikkatli olunmak zorunda. amerikadaki gibi absürt dizileri sade kablodan falan yayınlamak olsa hem diziyi yapanlar iyi para kazanır, hem millet sansürsüz dizi izler.

dizide gördüğünü yapıp başına iş gelene sadece doğal seleksiyon demek biraz kötü oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Özendirmek kelimesi tam olarak doğru olmayabilir. Benim demek istediğim mesela daha çok, şiddetin ve bu tarz hareketlerin, adam öldürmenin, racon kesmenin normal ve doğal bir insan davranışı olarak gösterilmesi. Bir dizide onlarca dayak, adam öldürme sahnesi olabilirken, iki insanın birbirini öpmesi insan dışı, normal olmayan, ahlaksız bir davranış gibi gösteriliyor. İnsanın en doğal hali ahlaksız ve yasak iken, adam öldürme ve şiddet sanki çok normal ve olması gerekenmiş gibi gösteriliyor bizim televizyolarımızda. Dizilerde öpüşme, iki insanın birbirini sevmesinin gençlerimizi ve çocuklarımızı kötü etkileyeceği düşünülürken, kadına şiddet, kafa kesme, mafya, uyuşturucu bunlar gayet normal karşılanıyor, bol bol kullanılıyor. Yanlış ve saçma olan da bu zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce "toplumun tamamı aynı seviyede olmadığı için filmlerle verilmek istenen mesajı yanlış anlayabilirler veya hiç mesaj vermek derdinde olmayan filmlerden bile ilgisiz mesaj çıkarabilirler, zaten bu şekilde örnekleri gördük-görüyoruz" şeklinde bir mesaj yazmıştım. Silinmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamda bu normal gösterme olayı nasıl bişi anlamadım

yani lafta güzel söyleniyor ama uygulanış

yani polatın kafa kesme sahnesinin normal olmadıgını yada bir dizide filmde cinayetin normal olmadıgını nasıl gösterebilirler nasıl olur o iş.

dediğim gibi 3-5 tane toplumun zayıf halkası özensin veya özenmesin diye şekillenemez bu sektör

yani gavur dizi filmleri gittikçe hardcore a bağlarken.bizim 2011 yılında 2 tane spastik cocuk özenmesin diye diziler böyle olmalı toplum bıdı bıdı yapmamız cok üzücü sdfs

dexter amca onun bunun kellesini alıyor.sonra normal yaşamına devam ediyor

DEXTER YASAKLANSIN diyor musunuz
Sosyal ağlarda paylaş

tamamda öyle bişi yok ki işte

suan kaç tane sapık cinayetli kafa kesmeli dizi biliosunuz türk dizisi.mafya mafya bi kv var başka örnek yok.hyr bide millet sadece türk ürünü izlemiyor.hadi senin dizilerin muthiş olumlu.türk gençleri birer pırlanta oldu

adam bu sefer BEN DEXTERIM dese napıcan.

şu ara moda aşk dram vs genelde.arada işte bi kurtlar vadisi var komedi var 1-2

flash tvde ki gerçeğin peşinde var çok tehlikeli misal o.vahşet dolu
Sosyal ağlarda paylaş

başka başlık açmaya gerek yok, az önce, saat 00:55 gibi olan mevzu...

Oha lan, atv'de tolk şov programında adını hatırlayamadığım askerli maskerli şarkıdan başka şarkısı olmayan bir kadın var ya...mini etek gymiş ve az önce bariz bir şekilde iki bacağını ayırdı programı sunan Hakan'ın karşısında. Kameraman önce zumladı fakat sonra pişman oldu, şimdi kadını mümkün olduğunca yandan çekiyorlar. Bu ne kardeşim???
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

tamamda bu normal gösterme olayı nasıl bişi anlamadım

yani lafta güzel söyleniyor ama uygulanış

yani polatın kafa kesme sahnesinin normal olmadıgını yada bir dizide filmde cinayetin normal olmadıgını nasıl gösterebilirler nasıl olur o iş.

dediğim gibi 3-5 tane toplumun zayıf halkası özensin veya özenmesin diye şekillenemez bu sektör

yani gavur dizi filmleri gittikçe hardcore a bağlarken.bizim 2011 yılında 2 tane spastik cocuk özenmesin diye diziler böyle olmalı toplum bıdı bıdı yapmamız cok üzücü sdfs

dexter amca onun bunun kellesini alıyor.sonra normal yaşamına devam ediyor

DEXTER YASAKLANSIN diyor musunuz

Konunun geri kalanını okumadım, konuya da yanlışlıkla tıkladım ve geri geri giderken bu mesaj gözüme çarptı senle alakalısı da yok ama bir noktada yanlışın var bence. Batı dizilerinin iyice hardcore'a bağlaması doğru bir şey mi? Sağlıklı mı? Belki de yanlış yapan onlar. Sansürü falan destekleme değil sormak istiyorum sadece cidden bu diziler filmler bilinç altımızda bize zarar veriyor olamaz mı? Ben mesela epey bir süredir tek yaşıyorum ve korku filmlerini izlemeyi bıraktım, arada sırada arkadaşlarımla izlediğim filmler oluyor ama artık o kadar abartı korku filmleri çekiliyor ki akıl sağlığım tehlikeye düşer gece garip garip kabuslar görebilirim diye izlememeye başladım, kendimi korumaya aldım.

Dexter, Kurtlar Vadisi, çeşitli aksiyon, gerilim filmleri hatta normal bildiğiniz dramalar bunların bizim ya da küçük çocukların hatta ve hatta yaşlıların beyinlerini ne kadar etkilediği belli mi? Kanların içinde duran bebekli bir sahne mesela normal mi? Etkisi ne biliyoruz mu gerçekten. Ben şüphe duymaya başlayalı çok oluyor. Bu yüzden olabildiğince az izlemeye çalışıyorum televizyonu. Kimin ne oyun oynadığı belli değil, bize etkisi ne olacak belli değil. Batıda gittikçe hardcore oluyor diye bizde hardcore olmayalım, daha düzgününü daha sağlıklısını insanları sıkmadan yapabiliyorsak yapalım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...