Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Hao said:

her fırsatta faşizane ve jakobence askere abi-dayı-aslan çekip, bedelli askerlik için, askerlikten kaçmak için taklalar atan cesur ve kemalist patileri görmek beni gülümsetiyor.

Welcome to the internet, where men are 15 years old, women are men and children are the Federal Agents.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kuzen askerlik yapmak istemediği için 30 yaşına kadar uzamıştı.sonra başlarım lan bunlamı uğraşcam diyip gitmişti :D
ikametgahı ailenizin yanına değilde başka yere aldırıyosunuz.ardından ara sıra jandarmalar gelip sizi soruyo,bakıyo ediyo yok burda diyip gidiyo,kaçak hayatı yaşıyosunuz.

ama cidden 35 ne lan.

bu arada birisi burslu olduğumdan yüksek sayılmıyo demiş,asistanlık için başvursan,ki madem burslusun kolay kabul edilirsin, masterını çalışıyo olarak saydırıyosun sonuçta o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

Zaybird said:

milleti kaçmaya zorluyorlar bir nevi.

evet
axedice said:

Sakın gitmeyin baya kötü askerlik. Kaçabiliyorsanız sonuna kadar kaçın, sonra verin kan parasını rahatlasınlar.

Bu 200k adam nasıl kaçmış, huunun dediği ne kadar doğru falan ilginç aslında. Biz yaptık, sizlere yazık siz yapmayın.

giden her iyi dostum bunu diyor, her yüzeysel görüştüğüm, yakın olmamaya gayret ettiğim adam ise "abi gidin işte yeaaa" diyor. yüzeysel görüştüğüm adamlar kritik konularda paso yüzüstü bırakan tipler. sdf axedice içten bi adam bu durumda.

wastyrx said:

Birde şey var sanırım artık, ya eskiden 30 oldun mu gelip alıyorlardı ya. Şimdi onu 35 yapmışlar falan diye bi hurafe duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum o yüzden 35 olmuş olabilir alt sınır O_o

evet öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

alıolar her türlü askere de, askerden kaçmak biraz şans işi yani. Otelde falan kalmadıkça rahat rahat kaçabiliosun, devre kayıpları vardı bizim onlardan biliorm.

Abi yapın rahatlayın cidden, 30 falan beklemeyin yani. Çok rahatlarsınız. Yani cidden, 3-4 sene dışarda çalışmaya değmez.

Ha tabi o kadar yıl zaten dışarda çalıştıysan, kotu bı haber.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok haklısın parası olan/olmayan, sosyal statüsü olan/olmayan arasındaki farkın en minimize edilmiş yeri askeriye.

Ben 29 yaşımda yaptım 2 sene olacak geleli neredeyse unuttum askerliği, şöyle bakınca 4ay VS 120+ay meydan okuması aşırı saçma. ortalama mezuniyet zaten 24-25 bazısı daha erken bile oluyor 22-23 eğer "ben mezun olduktan sonra 5 ayda hayatımı değiştirecek kadar para kazanabilirim ya da mükemmel bir iş yada kariyer edinebilirim diyen tabi gitmesin. ama 5 ay biraz uzun bi yaz tatili gibi bişey, gidip geldikten sonrada her türlü master,doktor iş güç zart zurt zaten yaparsın, bilkent mezunu bi arkadaşla yapmıştık askerliği 22 yaşındaydı eleman, bitirdik geldik 1ay sonra SAMSUNG da iyi bir işe başladı. 35 e kadar kaçmak zor, SGK problem, iş problem,kamuda iş problem, her çevirme gördüğünde yürekler zıp zıp eder.Zaten bende adamların koşulsuz 35+ sonrası paralı yapıcak diye bişe çıkarmalarını beklemiyorum. ödül gibi bişey olur anca legal yollardan o yaşa kadar gidemeyenler için çıkarılan bişey olur,
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar 60-70 sene kapitalist dünyanın içinde boğazlarına kadar batmış yaşıyorlar, 15 ay eşit olunca ne değişecek. Bu tabi haksızlık olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ama bizde para vereceğiz diye avutmayalım kendimizi.

İnsanoğlu bencil bir varlık işte. Şehit ailesi olsam istemem bedelliyi, 15 ay yapmış olsam bu mu bu devletin adaleti diye bağırırım ama 6 ay yerine 1 ay gitme ihtimali olunca bedelli diye inliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...