Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Masquerade said:

paticikte bedelli ciksin oyumu satarim lan! diyecek cikmaz ya o kadar da degildir.

Ben askerliği yaptım bitirdim ama bedelli çıkarsa akpye veririm oyumu demiştim öncesinde asd

Ya ama deprem yüzünden çıkıyo bedelli. Ben normal şartlar için demiştim onu. Vermesem olmuyor mu? =/
Sosyal ağlarda paylaş

beyler bedelliye para vermeyin.

said:
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, vicdani ret konusundaki çalışmanın en kısa sürede Bakanlar Kurulu'nda olacağıını söyledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, vicdani ret konusunda Milli Savunma Bakanlığının bir çalışma hazırladığını belirterek, “Bu hafta içinde olmazsa önümüzdeki hafta içinde karar aşamasına gelinmiş olacak. Çok kısa süre içinde bunu Bakanlar Kurulunda görüşeceğiz” dedi.

kamu hizmeti yaparsiniz sabah 8 aksam 5.
Sosyal ağlarda paylaş

30 üstü gibi sadece askerden sürekli kaçacak buglar bulmuş insanlar için çıkarmalarının ne anlamı olur ki? Adamlar zaten bulmuş bir yöntemini kaçıyorlar işte. Adam gibi normal bedelli çıkarsınlar da bizde senelerce kıvırmak zorunda kalmadan paramızı uğraşıp ödeyelim. İşimize bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

beyler bedelliye para vermeyin.

said:
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, vicdani ret konusundaki çalışmanın en kısa sürede Bakanlar Kurulu'nda olacağıını söyledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, vicdani ret konusunda Milli Savunma Bakanlığının bir çalışma hazırladığını belirterek, “Bu hafta içinde olmazsa önümüzdeki hafta içinde karar aşamasına gelinmiş olacak. Çok kısa süre içinde bunu Bakanlar Kurulunda görüşeceğiz” dedi.

kamu hizmeti yaparsiniz sabah 8 aksam 5.

Vicdani retçileri dağıtırlar hakkari, diyarbakır, şırnak kaymakamlarına.
Kırk katır mı kırk satır mı stala
Sosyal ağlarda paylaş

vicdani retle kamu hizmeti yapacaksınız da, onu izmirde istanbulda ankarada yapacağınızı mı sanıyorsunuz? kamu hizmetine en çok ihtiyaç yine doğuda. okumuş adamsın diye öğretmen olarak yollayacaklar, aylardır öğretmen kaçırılıyor oralarda, hastane basılıp doktorlara saldırılıyor, kaymakamlıklara valiliklere molotof atılıyor. askerden kaçmak için vicdani ret yapacam diyosanız yapmayın, askerlik yapın. belki yine doğuya gidersiniz ama en azından elinizde silah olur.
Sosyal ağlarda paylaş

millet bedelli çıksın akp ye oy veririm demiş.

abi ne oldu şakirtler?
İğreniyorum artık bu milletten. Herkes çıkarına göre. AKP'yi eleştiren adam Atatürk, cumhuriyet diye bağıran adam çıkarını görünce taraf değiştiriyor.

Biz ne zaman toplum olarak bu kadar yozlaştık? bu kadar vefasızlaştık, bu kadar çıkar gözeten insanlar olduk? Ne zaman değiştik, neden değiştik?

Bedelli olması gereken bir şey değildir. Çoğu ülkede yoktur bile. Bedelli askerlik sınıf ayrımının dibidir artık. Oldu olacak kast sistemini de getirelim toptan rahat edelim. Askerlik yapmak istemeyenler yurtdışına kaçmak yerine artık para bulmanın peşine düşecekler.

Evet, o çocukların harcanmaması gerek. Adam hayvan gibi yerlerden mezun olup kendini bilime, ilime adayıp doğuda hiç bilmediği coğrafya da eline silah almamalı. Ama 10 bin euro verip bu görevden de kaçmamalı.
Her zaman eleştirdim askerliği karşısında durdum saçmalığın daniskası ama mühendis adam 5 ay boyunca askeri tesislerde staj niyetine çalışabilir. Araştırmalarda fasulye sıfatı ile bulunabilir. Bu tarz şeyler yapılabilir. Gecenin soğuğunda tenekeden yapılmış kulübeyi beklemek yerine, 5 ay öğretici bir biçimde geçirilebilir.

ama bedelli askerlik olmamalı. 10 bin euro ile insanlar ayrılmamalı. Var olan sınıf farkı en azından devlet eli ile meşrulaştırılmamalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

vicdani retle kamu hizmeti yapacaksınız da, onu izmirde istanbulda ankarada yapacağınızı mı sanıyorsunuz? kamu hizmetine en çok ihtiyaç yine doğuda. okumuş adamsın diye öğretmen olarak yollayacaklar, aylardır öğretmen kaçırılıyor oralarda, hastane basılıp doktorlara saldırılıyor, kaymakamlıklara valiliklere molotof atılıyor. askerden kaçmak için vicdani ret yapacam diyosanız yapmayın, askerlik yapın. belki yine doğuya gidersiniz ama en azından elinizde silah olur.

asker olunca da ölüyosun kardeş itin köpeğin mermisiyle... hükümetin uyguladığı yanlış politakalar yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

millet bedelli çıksın akp ye oy veririm demiş.

abi ne oldu şakirtler?
İğreniyorum artık bu milletten. Herkes çıkarına göre. AKP'yi eleştiren adam Atatürk, cumhuriyet diye bağıran adam çıkarını görünce taraf değiştiriyor.

ama bedelli askerlik olmamalı. 10 bin euro ile insanlar ayrılmamalı. Var olan sınıf farkı en azından devlet eli ile meşrulaştırılmamalıdır.

paticikteki konkenci chp teyzesi kitlesi hemen döndü, ama insan doğası böyle:P

askerlik ya olsun ya olmasın türü bir şey. bedelli getirmek dediğin gibi ayrımcılığın itirafı. KARDEŞİM PARASIZ KAMU HİZMETİ VAR LÖLÖ diyecekler ama şartlara bakar.

amaç zenginleşen kesimlerin çocuklarını kaçırmak ödüllendirmek zaten, kaç kişi var asker adayı, bunların kaç tanesi bedelli gidebilecek?

vs vs sabahlara kadar yazışsak da boş.
Sosyal ağlarda paylaş

afedersiniz, ne parası nereye gidecek o umrumda, ne de eşitliği. çıksın da gidelim.

oyumu nereye vereceğim de beni ilgilendirir, ister akp'ye atarım bedelli için, ister bdp'ye atarım sırrı sakık çok güzel bi kibarlıkla küfrediyor diye, ister "aa yunus lan!" der ldp'ye oy veririm. sana ne lan? demokrasi 101 öğrende gel.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

afedersiniz, ne parası nereye gidecek o umrumda, ne de eşitliği. çıksın da gidelim.

oyumu nereye vereceğim de beni ilgilendirir, ister akp'ye atarım bedelli için, ister bdp'ye atarım sırrı sakık çok güzel bi kibarlıkla küfrediyor diye, ister "aa yunus lan!" der ldp'ye oy veririm. sana ne lan? demokrasi 101 öğrende gel.

o zaman çıkıp ağlamıyoruz. AKP kadrolaşıyor bunu yapıyor hebele hübele diye.

Omurga olmadan ayakta duramıyor insan.

sürünmek tabi senin tercihin. Saygı duyarız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...