Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasıl bir kız/nasıl bir erkek

mertadam

Öne çıkan mesajlar

Evet hani bir sınama ise desek bile şöyle bi saçmalık var. Bazı zarlar esnek ancak doğum esnasında yırtılıyor, peki bu nasıl bir sınama o zaman ? O kadar genç kızda bakire çıkmadı diye vuruluyor, esnek zar peki neyi sembolize ediyor.

İki gönül bir olunca samanlık seyran olur, işin özü gerçekden seviyorsanız gerisi saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar değşir, buguün sana doğru gelen yarın gelmeyebilir. Evlilikde hiçbirşeyi öngöremessin ki gelecekde ne olacağını hiç öngöremessin.

10 sene önce aldığım bir karar yüzünden şimdi hoşnut değilsem neden o kararımda direteyim.

Dolayısı ile tecrübe mecrübe şudur budur hiçbirşey ifade etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

bi diğer bullshit de mantık evliliği geyiğinin mantıklı iki kişinin evliliği olarak görülmesi ve süresinin uzun süreceği sanılması olabilir pekala.

gerçi bu konularda çoğu insanın görüşü bullshit.

ben sayılardan anlarım, sayılara bakarım. misal tüm dünyada aracılı, görücülü evliliklerin süresi diğerlerine göre daha uzun ve mutluluğu da daha yüksektir. bu olayın doğru olduğu anlamına gelmez. sadece geçen sayfada denilen şeyi hikaye olduğuna işaret eder.

özetle atıyorum ilişki/tecrübe eğrisinde optimum 4partner vs gibi bi şiyin en mükemmel evliliğe giden yolda olmazsa olmaz olacağını söylemek kadar gerzekçe şey az bulunur.

mesela onlar yerine gerçekten uyuşabilmek, aynı hedefe yönelebilmek vs önemli, yemişim tecrübesizliğini de bekaretini de.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bir insan bakire ve tecrübelide olabilir sadece günümüz türkiyesinde bakire kadın profili genellikle evleniceği adamı bulana kadar her türlü ilişkiden kaçınıp sonrada görücü usülü ile evlenen insanlar olduğu için normal olarak onların insan tecrübelerine şüpheyle bakıyoruz.
Sonuçta hayatında ilk defa ilişki yaşıyan birinin duygusal olgunluğu ve partnerine tavırları ile tecrübeli birinin ki farklı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

tecrübe olayını cinsel tecrübe seviyesinde tuttuğun sürece yani yüzeyselliğini koruduğun sürece ne desem boş.

karakter dediğin tek ilişki,seks vs tecrübesi değil. tüm diğer kararların bileşkesi.

burada ergenler gibi sadece cinsellik yönünden yaklaşılmış başlığı açanın itelemesi ile. ama ötesine geçilemediğini görmek garip geldi.

tek parametre ile karar verip evlenirseniz boku yemeniz olası.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bende tam olarak cinsel tecrübenin cinsellikten daha fazlası olduğu bir insan profili olduğu için cinsel tecrübenin önemli olduğunu anlatmaya çalışıyorum.Yoksa sadece ''cinsel'' anlamda tecrübesiz olmak çok ta korkunç bir durum değl.
Demin söylediğim gibi yaygın bir kadın profili var ve genellikle cinsel tecrübe yaşamadıkları gibi duygusal ilişki tecrübesi de cinsel tecrübe yaşıyıcakları (yani evlenicekleri) biri bulana kadar yaşamıyorlar.
Bizi endişelendiren duygusal anlamda tecrübesiz olması yani direk duygularıyla kararlar alıcak , basireti bağlanabilicek yani olgun olmuyucak kadar toy olabilme potansiyeli.Halbuki bu durumların hepsi farklı insanlar tanıdıkça farklı insanlarla yakınlaştıkça yanlışlar yapıp bunun farkına varıp tekrarlamadıkça aşılıcak kişilik gelişim aşamaları
Sosyal ağlarda paylaş

evet ama bahsettiğimiz bu yaygın profil , genelde evlenicekleri ve doya doya sevişicekleri adamı bulana kadar ! bu duygusal ilişki tecrübesini yaşamaktan kaçınıyorlar.
Ben , sadece evleniceksem sevgili olurum diyen o kadar insan gördüm ki e doğal olarak bu profildeki insanların hiç cinsel ilişki yaşamadıkları üzerinden genelleme yapmamız hiç duygusal ilişki yaşamadıkları gerçeğiyle paralel bir durum olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mantık evliliği daha uzun süreli oluyor aşk evliliklerine göre, aşk velilikleri büyük beklentiler ve ilizyonalr ile gerçekleşiyor. Mantık evliliği yapan tiplerde yaşça daha olgun insanlar oluyor genelde, ve özellikle erkek için evlilik olumlu oluyor, herşeyden önce evli erkeklerin yaşam süreleri uzuyor. Erkek kadına göre daha beceriksiz kendini çekip çevirme konusunda, kadınlar o konuda daha becerikli ve erkeği bi şekilde çekip çeviriyorlar.

Bu yukarda saydığım istatistiki veriler kafadan atma değildir. Avrupada bekar erkeklerin intihar orani evlilere göre daha yüksek. Herşeyden önce olayın mantıki kısmına bakarsak, sizin gibi çalışan ve aynı maaşı alan biri ile aynı evde yaşamak daha ekonomik, ayrıca her iki taaf içinde düzenli seks, erkeğe artı bonus ilk paragrafdaki yazdığım sebeplerden dolayı. Akabinde bir kadın/erkek tarafından seçilmiş olmanın manevi hazzı nihayetinde bir şekilde varlığınızın onaylanması ve kabül görmesi lazım, küçükken ebeveynler yapar bunu daha sornaki süreçde sevgili/eş ve çocuklarınız bu hazı sağlar size. Buda çok öenmlidir.

Yani erkek aslında daha çok nemalanıyor evlilikden. Mantık evliliğinde kilit nokta, sizin gibi bu fikre sahip birini bulmakda. Akabinde fazla beklentiye kapılmadan sorumlulukalrınızı yerine getirmekde. Ahanda mutlu evlilik elbette biri değişene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi toplumdaki cinsel tabu yıkılsa birçok kadın rahatlıkla duygusal ilişki (cinsel demiyorum) yaşıyabilicek.Cinselliğin bu bakımdan önemi var , çünkü cinsel tecrübe sahibi olmadan duygusal tecrübe sahibi olabilicekken , cinsel ilişki yaşamadan duygusal ilişki de yaşamayan ve cinsel ilişki yaşadıklarıyla kayıtsız şartsız evlenen çok insan var.Sığ olan onlar ben ise sadece realiyeti söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tr'de mantık evliliği tanımına bak ve ağla.

tarafların ortak mantığı ışığında olması gereken, kendi tarafını düşünen iki mantıklı kişi kıvamında algılanabiliyor sıklıkla.bi probleme düştüğünde taraflardan birisi, öteki mantıklı bi seçim yapıyor ve ötekini yüz üstü bırakıp kendini kurtarmaya kasıyor.

çünkü çok mantıklı lan.

ama doğrusu makul bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...