Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 Temmuz Anma Günü

4Ever

Öne çıkan mesajlar

Sivasda ortalık karıştı. Anma gününe katılan 10 binlerce kişi ile polisler birbirine girdi hiç bir TV kanal, hiç bir gazete haber yapmıyor.

Sivas otobüs girişleri, valilik tarafından yasaklandı ve valilik anma gününe katılanlara izin vermiyorlar.

http://www.sondakika.com/haber-2-temmuz-anmasinda-olaylar-cikti-2838708/
Sosyal ağlarda paylaş

19 sene evvel koruyamadılar şimdi neyi koruyor barzolar. çok ileri demokrasi, aşırı ilerledik. millet aptal diyorsun anlamıyor aptal kardeşim. 50% si değil 80% i aptal.

gün gelir ben de çalarım diye istikrara oy verip özgürlükleri satmak aptallıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

BİLGİ İHBARLA GELDİ
Sivas Madımak Otel'de 2 Temmuz 1993 günü yaşanan olayda 37 kişi hayatını kaybetti. Madımak Katliamı'na dair 20 Mayıs 2009'da Sivas Emniyet Müdürlüğüne başvuran bir kişi çok önemli bilgiler verdi. Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı 18 yıllık dosyayı yeniden açtı. Açılan soruşturmayla katliama ilişkin tüm resmi yazışmaların yeniden temini ve o güne ait görüntülerin sil baştan incelenmesi talimatı verildi. Bu talimat üzerine polis ve jandarma 21 ilde 400'den fazla kişinin bilgisine başvurdu. İfade ve teşhis işlemleri yapılırken, konuyla ilgili birçok şahıs "Gizli Tanık" yapıldı. Aylar süren çok kapsamlı çalışmada olayı izleyen gazetecilerin çektikleri ham video görüntüleri, fotoğraflar, çevredeki kameralara ait görüntüler yeniden incelendi. İstihbarat raporları tekrar okundu. 1993 ve sonrasında yayınlanan yazılı basın da yer alan haberler de mercek altına alındı. Deliller incelemeye tabi tutuldu. İncelemeler sırasında Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı 18 yıldır karanlıkta kalan çok gizli bir bilgiye ulaştı. O bilgi katliamdaki PKK parmağına işaret ediyordu. Görüntüleri izleyen teknik ekip Madımak Oteli'nin yakıldığı sırada kalabalığın arasından seri biçimde ayrılan 4 kişi tespit etti. Hareketleri oldukça şüpheli bulunan bu 4 kişinin peşine düşen savcılık 2 yıl süren çalışmaların ardından şahısları deşifre etti. 4 kişinin o dönem Sivas bölgesi kırsal alanında faaliyet gösteren terör örgütü PKK üyeleri olduğu belirlendi. Bu şahısların; PİRAN (kod) Ahmet Aydın, KÜÇÜK MÜSLÜM (kod) Erdal Yıldırım, CUDİ (kod) Sinan Kaya ve MED (kod) Müslüm Şanlı oldukları tespit edildi. Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı kaynakları bu tespitin kesinlik derecesinde olduğunu söyledi. İsmi belirlenen bu 4 kişiyi aileleri de teşhis etti. Ancak bu 4 teröristin şu anda hayatta olmadığı belirlendi. Özel Yetkili Savcılık, yaşadıkları dönemde bu dört ismin irtibatlarını mercek altına aldı. 4 kişinin tamamının PKK'nın üst düzey bir ismiyle irtibatlı olduğu ortaya çıktı. Adı geçen üst düzey PKK yöneticisinin Sivas merkez olmak üzere Alevi ve Sünni kesime yönelik çapraz eylemlerin organizatörü olduğu iddia edildi. Özel Yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, o dönem Sivas'ta aktif olduğu iddia edilen İşçi Partisi'nin faaliyetlerini de soruşturdu. Savcılık, deşifre edilen 4 PKK'lının o dönem İşçi Partisi Sivas sorumlularıyla bağlantılı olduğunu tespit etti.

bide bu var tabii,ama yaşanılanlar inkar edilemez..

burda da pkklıların görüntüleri var videoda

http://www.haberpan.com/video/madimakta-pkk-izi
Sosyal ağlarda paylaş

Evet evet bütün suç pkknın. Bir otele hapsedilmiş diri diri yakılan insanların kanı için alkış tutan o kalabalık aslında pkknın, bölücülerin suçu. Neymiş kod isimleri? Cudi, med, piran.. Pis PKKlılar barışçıl halkımızın içine nifak salıyor.

Askerdeyken "iyi oldu madımağı yaktığımız" diyen çocuğu da pkk kandırmıştı zaten, Sivas'ın vatanperver ve dinibütün bi il olduğunu kanıtlamak için madımak örneğini veriyordu. O garibimi de pkk kandırmış. Vay alçaklar
Sosyal ağlarda paylaş

senin gibileri 2 gün sonra başbağlar da yapılan katliam için konu açmaya davet ediyorum bakalım ne kadar tepki verilecek,bırakın bu işleri ya bende sivasta yaşıyorum kardeşim,arkadaşım alevi,bir arkadaşım 5*10 aile kalmış ermenilerden birisi,hoşgörünün sınırsız olduğu bir şehri,böyle şekilde karalayanlar utansın,bende sivaslıyım,işim yokta gidip bir otelde kültür sanat festivaline katılan 37 tane herifimi yakıcam,hadi kulundan korkmıycam onu yaradandanmı korkmıycam valla hiçbirşey göründüğü gibi değil ben onu anlatmaya çalışıyorum neyse daha mesaj yazmıcam bu konuya kafanıza göre takılın,bazıları kinlerini kusmaya devam etsin,ama şunu unutmayın pir sultanı sahiplenen çevreler,onun türkülerini siyasi ideolojilerinde kullanmaya devam ededursunlar,benim gibiler pir sultanın köyünün yakınlarında yıldız dağı eteklerinde oturup ona bir fatiha okurken gözlerimden yaşlar süzülür belkide...
yani sözün kısası ne pir sultanlar biter bu memlekette ne hızır paşalar,

Hızır paşa bizi berdar etmeden
Açılın kapılar şaha gidelim
Siyaset günleri gelip yetmeden

Gönül çıkmak ister, şahın köşküne
Can boyanmak ister, Ali müşküne
Pirim Ali on ik'imam aşkına

Her nereye gitsem, yolum dumandır
Bizi böyle kılan, ahd-ü amandır
Zincir boynum sıktı hayli zamandır

Yaz selleri gibi akar çağlarım
Hançer aldım, ciğerciğim dağlarım
Garip kaldım, şu arada ağlarım

Ilgın ılgın eser seher yelleri
Yare selam eylen urum erleri
Bize peyik geldi, şah bülbülleri

PİR SULTAN'ım eydür mürvetli şah'ım
Yaram baş verdi, sızlar ciğergahım
Arşa direk direk olmuştur ahım

Pir Sultan Abdal
Sosyal ağlarda paylaş

pinkporing said:
senin gibileri 2 gün sonra başbağlar da yapılan katliam için konu açmaya davet ediyorum bakalım ne kadar tepki verilecek,bırakın bu işleri ya bende sivasta yaşıyorum kardeşim,arkadaşım alevi,bir arkadaşım 5*10 aile kalmış ermenilerden birisi,hoşgörünün sınırsız olduğu bir şehri,böyle şekilde karalayanlar utansın,bende sivaslıyım,işim yokta gidip bir otelde kültür sanat festivaline katılan 37 tane herifimi yakıcam,hadi kulundan korkmıycam onu yaradandanmı korkmıycam valla hiçbirşey göründüğü gibi değil ben onu anlatmaya çalışıyorum neyse daha mesaj yazmıcam bu konuya kafanıza göre takılın,bazıları kinlerini kusmaya devam etsin,ama şunu unutmayın pir sultanı sahiplenen çevreler,onun türkülerini siyasi ideolojilerinde kullanmaya devam ededursunlar,benim gibiler pir sultanın köyünün yakınlarında yıldız dağı eteklerinde oturup ona bir fatiha okurken gözlerimden yaşlar süzülür belkide...
yani sözün kısası ne pir sultanlar biter bu memlekette ne hızır paşalar,

zaten ergenekon ve pkk el ele verip adamların ailelerini tehdit ettiler o yüzdende adamlar kendilerini yaktılar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten otel ve tabi içindeki 37 can cayır cayır yanarken önünde çoluk-çocuk toplanıp televizyon kameralarına yansıyan "Allah'ın ateşi bu", "Bak ne güzel yanıyor" sözlerinin sahibi olan namussuzlar, şerefsizler, aşağılık insan müsvetteleri de pekakalılardı herhalde?!

Pekaka dünya üzerinde gelmiş geçmiş en yavşak, en aşağılık, en satılmış terörist örgüttür...Eyvallah....Eyvallah da Sivas'ta insanları diri diri yakanların kim olduğunu yaşı müsait olan herkes tv ekranlarından 2 Temmuz 1993'te hüngür hüngür ağlayarak izledik. O zaman ilk kez içimde bu memleketin geleceğine dair "acaba" uyanmıştı.

Taşlar bağlı,köpekler serbest olursa böyle oluyor demek ki...
Sosyal ağlarda paylaş

vay anasını lan, aziz nesin'i tartaklayıp itfaiyenin yanaşmasını engelleyen bi belediye başkanı mı ne vardı orda,
ona ne oldu,
neden yakma girişimine gidenler hep yobaz dincilerdi,
bunları soran yok,
ama "aha pkk yaptı, ergenekon yaptı" diyor şimdiki dinci yobazlar...

utanma, edep felan yok bu adamlarda.

mani said:

he babam he PKK yaptı. Buldunuz bi Ergenekon, PKK herşeyi yamayın. Bu memlekette zaten ne sağcı ne dinci adam öldürmüştür hepsi uslu çocuklardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu gerçek müslümanlık da neyse bi göremedik , gerçek müslümanlık bu işte , ya da en azından müslümanların yüzde 90 ı bu şekilde ise artık gerçek müslümanlık algısı bu şekildedir.

okuma yazma bilmeyen adama tapan topluluk anca bu kadar ileri gidebilir zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...