Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

80lerden en sevdiğiniz dizi ve çizgi filmler

Bone

Öne çıkan mesajlar

7 renkli çiçeği araya bir kız vardı adı neydi hatırlamıyorum ama nedense hep bulacakmı diye onu izlerdim, birde clementine vardı doğrumu yazdım bilmiyorum ama bir balonun içinde yolculuk ediyordu.

dizi olarak muhteşem yabancı, charles iş başında birde tabiki alf,
Sosyal ağlarda paylaş

Rastgele sırada yazıyorum:

Çizgi filmler:
Space Adventure Cobra (hastasıydım hala da bulsam baştan izlerim müthiş bir anime serisiydi bu, öyle böyle değil, hatırladığım kadarı bile günümüz animelerini ezer geçer)
Transformers (fazla söze gerek yok, bir meşhur film uzunluğunda bölümü de vardı optimus primeın ölümünü anlatan)
Thundercats (thunder! thunder! thundercaatsss!!!)
G.I.Joe (ne güzeldi bu yaaa, ilk nickimin de babasıdır)
Flintstones (rahmetli dedem de hastasıydı bunun beraber izlerdik, bi de bunların undead komşuları vardı o da bayağı iyiydi)
Tarzan (sohwtv öğleden sonra yayınlardı)
Jena (tarzanın dişisi, baldırıçıplak hatun, daha çocuk halimizle bi farklı gelirdi de çözemezdik ehah)
He-Man (e tabii meşhur)
She-ra (bu da kuzeni işte, benzer)
James Bond Junior (kısa dönem show tvde yayınlandı yine, o kırmızı arabası vardı müthiş, bi de ispiyoncu velete gıcıktım)
Lapalympics (ehah gerçek kötüler falan)
Saberrider (japon yarışçı, amerikan kowboy, bi de avrupai süvari işte ne iyiydi)
The Mask (yeşil bildiğimiz değil, arabalı futuristik olan, son teknoloji arabalar falan makine müh.e yönlendirdi belki de)
Tsubasa (elips toplar, dünyanın yuvarlaklığını kanıtlayan sahalar)
Ganbare Genki (küçük boksörün dramı)
Dragonball (çok başka bi kafaydı bu ya, çocuk yaşta izlememek lazım ahah)
Asterix (nadiren c.tesi günleri yayınlarlardı sinema filmi uzunluğunda, alleaahh)
Tin-Tin (bu da asterix gibi aynen)
Adams Family (dizi gibi çizgi filmi de vardı)
Beetlejuice (filmden sonra çıkmıştı bu da ilginçti)
Ghostbusters (who you gonna call? Slimey falan)
The Real Ghostbusters (uçan araba falan, acaip bişi)
Rocko's Modern Life (daha büyüdük ama çizgi filmden kopamadık işte)
Life with Louie (ahah ne iyiydi)
AaaH! Real Monsters (hastalıklı beyin ürünü)
Spider-Man (3d mekanlar 2d çizimler falan, elektronik müziği hala kulaklarımda)
Spider-Man&Amazing Friends (ateş yıldızı ve buz adam, hatırlayan?)
X-Men (klasik versiyonu)
Ninja Turtles (her çocuk bunu izlerdi elbet)
Bari Bari Densetsu (motosiklet yarışı animesi, 2 genç vardı aynı hastanede doğmuşlar karışmışlar hastane yangınında falan, çok sürükleyiciydi)
Voltron (voltron voltron voltroonn!!!!)
Darkwing Duck (Ben geceleri esen terörüm! Beeen ayakkabına yapışan sakızımm!!)
Tom&Jerry (hala denk geldikçe izlerim)
Dungeons&Dragons (lunaparkta korku tünelinden geçince fantastik dünyaya adım atan frp gurubu ve onları yönlendiren dungeon master, çok iyiydi yaa)
Küçük Başkan (bunun orjinal ismini hatırlayamadım, beyzbol eldivenine 3 kez vurarak dileklerini gerçekleştiriyodu)
Andy'nin nesi var? (ehah)
Denver (sevimli dinazor)
Alvin & Chipmunks (yaramaz sincaplar ve şarkıları)

Diziler:
Susam Sokağı (her çocuğun olmazsa olmazı, bunu izlemeden büyüyen çocukların iq ortalaması rahat 15-20 puan daha geridir)
Batman (Showtv, 12:30da. 70leredn kalma göbekli batman,
nını-nını-nını-nıınııı Baatmaaaaannnn)
Thunderbirds (küçük kuklalar ve onların fantastik araçlarıyla dünyayı sürekli kurtarma hikayeleri ne iyiydi yaaa)
Full House (veletlerle başa çıkmaya çalışan baba, kankası ve Jesse Dayı)
Dallas (ananem sayesinde izlerdim ceyar falan)
Yalan Rüzgarı (ananemle dedem bayılırdı buna, mecbur izlerdim sıkılsam da, kaç sene geçti, geçen "hala devam ediyomuş" diye bi laf ettim, zavallı ananecim gözleri parladı "hangi kanaldaa" diye)
Bizimkiler (buna yetişmiş bir nesilden olmak ne iyidir)
Mahallenin Muhtarları (güzel başlamıştı, sonra uzattıkça bozdular)
William Tell (Giyom Tell mi ne diye çevirmişlerdi türkçeye, atlar, crossbowlu at üstünde ok atan kılıç kullanan adamlar falan fantastik dünyalara meyilim o zamanlardan belliymiş)
Sinbad (gözümüzdeki "kadın" kavramına bakışı değiştirdi o dizi)
Captain Power (gelecekte insanlıkla makinalar arasındaki savaşta üstlerinde zırh oluşturan deneysel kıyafeti giyen bir grup savaşçı, o bi türlü ölmeyen uçan robottan nasıl tırsardım yaa haddi hesabı yok)
McGuyver (her bölüm bakalım neler yapacak derdim, bi türlü silah kullanmazdı kıl olurdum)
A-Team (adamların minibüsüne hastaydım, bütün bölüm keleşlerle sağı solu tararlardı tek adam ölmezdi, garajdan tank çıkardıkları sahne hala ezberimde)
Mission Impossible (o yanarak giden fitil falan, başlangıç müziğne bile hastaydım, sürekli görevler mörevler)
Altın Kızlar (komikti bu yaa bayağı eğlenceliydi o yaşımda izlediğim kadarıyla)
Adams Family (undead ailemizin komedisi ehah)
Hugo (tam dizi denemez ama izlenirdi mutlaka)
Police Academy (gerçi dizi değil ama 7 filmlik seri, ve o kadar sık yayınlanırdı ki Tv'lerde her seferinde de izlerdim)
The Adventures of Pete&Pete (her bölümü defalarca bıkmadan izlemiştim, yetmedi tüm bölümlerini indirdim geçen sene baştan izledim)
Clarissa (ergen kız ve şeytan kardeşi)
Louis&Clark (süpermeeennn)

kesin bişiler unuttum, ama eklerim sonradan... Neler neler vardı daha.

Ben yine küçülmek istiyorum yaaa, şimdi niye şöyle müthiş şeyler yapmıyorlar? Resmen denyo bir nesil yetişiyo şu müthiş şeylerden mahrum pokemonla falan büyüyolar. Ondan sonra pikaçu olcam diyip camdan atlayanı mı istersin, her çizgi filme diziye bunu evde denemeyin diye uyarmak gerekmesini mi...

Hadi 25+lar okuyun da biraz memory flush yaşayın, duygu seli aksın ehah.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...