Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mahalle baskısı erken başladı.

Masakari

Öne çıkan mesajlar

balon said:

Türkçe ezanı kaldıran Adnan Menderes'tir en basitinden.

Ha iyi o zaman kendi altinda calisan musluman din kardesleri uzerindeki etkisini ve gucunu kaybetmemek adina toprak reformunu engellemeye calismasini da soyle.

Hayir iste bu yuzden kiziyoruz. Neden tek yonlu bakiyorsunuz? Burda insanlar cikip ismet inonu'nun kuran yakmasi yanlistir diyebiliyor ama sen cikip Adnan Menderes'i savunuyorsun. Sonra dogmalara inananlara laf edince kiziyorsunuz. Az acin zihninizi yeter ya.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Din ve devlet işlerini ayırırken, devlet eliyle bi okul açmak ne kadar doğru ege, yani yazdıklarına bi cevap vermiyorum ama ülke laikliğini bi o açıdan sorgula, tezatı bi o açıdan yakala istersen.

Ya din ve devlet işleri ayrı olmalı, ancak dinin ülkenin rejimine, bütünlüğüne, yönetimine tehdit oluşturmaması için devletle bir bağı mutlaka olmalı. Devletin kontrolünde olmalı demiyorum, derdi güç ve para olan tarikatçilerin değil, adam gibi gerçek Müslümanların kontrolünde olmalı. Halkı hurafelerle kandırmaya çalışan hocalarla dolu olan Anadolu topraklarında İmam Hatip'lerin açılması gerekliydi, o hocalar onları ele geçirince de kapatılması gerekliydi bu kadar basit yani.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tehdit oluşturmaması için devletle bir bağı mutlaka olmalı

Bunun bi ölçüsü hiç bir zaman ayarlanamadı. Çünkü din de tehdit olarak görüldü bu ülkede. Görülmedi mi? Aşırılarını bahane ederek Kur'an'ı Kerimleri sen yaktırıyorsan, Türkçe ezanı başka bir kisve altında getiriyorsan, senin için çok basit olabilir konu ama sistematik bir şekilde bunu sen kullanıyorsun demektir. Halkın yarısından fazlası da bunun böyle olduğunu düşünüyordur, bırak sadece hükümetini AKP'sini. Bu konularla ilgili referandum yapsan, böyle bir hakkın olsan gelecek yanıt da gayet belli.

Bu yüzden bizim için o kadar basit değil =)
Sosyal ağlarda paylaş

Bitir de abi din tehdit değil mi? Ülkenin laik ve özgürlükçü rejimini baskıcı şeriat rejimiyle yıkmayı amaçlamıyorlar mı yıllardır? Kaç kere yaklaştılar da çok şükür engellendiler. Bu ülkede din tehdittir. Daha doğrusu din tehdit değildir, dincilik tehdittir. Dincilik tehdidine karşı alınmış önlemleri din düşmanlığı olarak görmek de halkın cehaletindendir bence. Neyse evet tartışmayalım, yakıştıramıyorsun eyvallah da ben benim insan haklarıma saygı duymayan ve bana faşizm uygulayan kimse ölürse üzülmem yani. Görüşelim bi de bi ara :D
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Bir de insanlığın sorgulanması falan komik şeyler. İnsanoğlu dünya üzerindeki en vahşi insan zaten. Bana zorbalık yapanın, bana faşizm uygulayanın ölmesini istemem tamamen insanca bir şey. İnsan olmak o yüzden utanılacak bir şey zaten, soyumuz tükense de dünya kurtulsa en güzeli olur aslında ama işte..

:S
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...