Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Danone Halka İlişkiler / Sıkıntılar, Öneriler.

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

yaklaşık 4 senedir yoğurt satın almıyorum. markalı sütleri de hiç almıyorum. nasıl becerdimse istanbulda 9 tane ineği olan bi adam buldum. 4 senedir sütümü ondan alıyorum. inek sağılırken seyrediyorum, içine su karıştırılması diye bişey sözkonusu olmuyor. ama inek çiş yapmaya başlayınca adam kovayı çekmekte gecikirse çiş karışabiliyor bi parça ama o kadar kusur kadı kızında da olur. yoğurdumu kendim yapıyorum. üstünde bi kaymak birikiyor nah 1 cm. peynir malesef hala satın almak durumundayım, ev şartlarında çok daha zahmetli. ama onu da düşünmüyor değilim:)
Sosyal ağlarda paylaş

Emaleth said:

kemik kuvvetlendirmek için danino ve büyümiz yiyebilirsiniz evet, zira bunlarda peynir altı suyu var, kalsiyumu zengin. büyümixte ayrıca b12 ve fosfor da var, beyin gelişimine katkı olur hem. iyi gelir :P tekrar söylüyorum bunlar çocuk/bebek için destek ürünler. ara öğün diye bişey var o dünyada, saat 4te, 11de, vs. spesifik olarak burası için tasarlanmış ürünler. yani siz her gün yoğurt peynir yeseniz size yeter bu saatten sonra. süt ürünleri yiyin/için/tüketin. her derda deva çok başarılı şeyler onlar. dairy ftw.

süt ürünleri mütehassısınız ema çiftlikten bildirdi.

kaan sana bu yüzden zorla yediriyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

Emaleth said:

activia sadece sıçırtmıyor gülüm, iş hayatı ve stres yüzünden tembelleşen ve irritabl bağırsak sendromuna (spastik kolon da denir) koşan sindirim sistemini doğru bakterilerle destekliyor, şişkinlik alıyor, takılmaları önlüyor, sindirim işlemini kolalaştırıyor vs. sütaş versiyonu yovita'dır onun da, kayısılısı güsel. ama yani bildiğin bakterisi (bifidus bilmem ne, aklımdan çıkmış şimdi, probiyotik bakteri baya) ve lifleri (prebiyotik) arttırılmış yoğurt ikisi de. çok acayip bişey diil. o bakımdan kültüründe yoğurt olmayan avrupa gibi yerlerde daha gerekli, yarattığı fark daha bariz ürünler bunlar. bizde zaten her gün yoğurt yeniyor, o bakımdan faydası marjinal kalıyor, o bakımdan da pazarlanmalarına o kadar para dökülmesine rağmen büyümedi pazar. bi moda oldu bi ara, millet sekizer sekizer aldı, sonra sıkılıp vazgeçti..

sicirtiyor ozetle
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

kabızlık var kabızlık var. ismi lazım değil bir arkadaş bir keresinde meteor kıçından geçmeyince parmaklarıyla tutup dışarı çektiğini anlatmıştı. ::o

ney

ney

ahuhuauhsuhada

randy nin rekoru kırmışmı.

hahaha o ne ya, fakedir abi.

abi kafada canlandırıyorum da .. hahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...