Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2011-2012 Transfer Sezonu (Avrupa/Dünya)

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Buraya gelen yabancı kaleciler İngilizce bilse bile Servet le Gökhan Zan'la anlaşabilirler mi ki sanki?...
Kaldı ki çoğu yabancı kalecinin de İngilizce bildiğini sanmıyorum, bana mantıklı gelmiyor İngilizce bilip bilmemek, hangi futbolcu, kaleci biliyor ki İngilizce?...
Rüştü İspanyolca mı biliyordu sanki:)...Hani tamam fail oldu da, o yüzden olmamıştır heralde...
Düşününce Messi, Villa gibi adamlar bile bilmiyor ingilizce...Kaleci için önemli tabii ki ama dediğim gibi ben birçok kalecinin de (yurtdışında oynayan) İngilizce bilmediğine eminim...
Sosyal ağlarda paylaş

Kalecinin ingilizce bilmesi diğer oyunculardan kat kat daha önemli, defansla sürekli iletişim halinde olmak zorundasın. Her kornerde, her yan topta, her frikikte, her kontrada defansa seslenmen gerekebiliyor çünkü.

Messi'nin ingilizce konuştuğu ropörtajını izlemiştim gibi hatırlıyorum ama emin olamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru da bizim ülkemize gelen yabancı kaleciler nasıl anlaşıyorlar diyorum ben de:)...Sonuçta İngilizce bile bilse yerli oyuncuların İngilizceden haberi yok...Birşekil oluyor demekki...Artı ben her gelen yabancının da İngilizce bildiğini sanmıyorum...Veya İspanya, İtalya'yı düşün...Yerli halkın İngilizce'yle alakası yok, hele futbolcuların hiç yok...Oraya gelen yabancı kaleciler ne yapacak:)...
(Belki de o yüzden pek yabancı kaleci yoktur, o da olabilir..)
Ben Barcelona'da İngilizce bilen adam sayısının 3-4'ten fazla olmadığına eminim...Almanlar'dan, Hollandalılar'dan, veya İskandinav'lardan ingilizce konuşmasını bekleyebilirsiniz, ama İspanya' da İtalya'da, Türkiye'de bu çok zor...
Sosyal ağlarda paylaş

ya kalecinin defansla konusacagı ingilizce iki kelimeden ibarettir zaten. beraber rakı sofrasına oturup, memleket meselesini tartısacak degiller ya. o iki kelime ingilizce'yi de gerizekalı olmayan adam ogrenir hemen.

sonuc olarak akınfeev'in ingilizce derdi yuzunden transfer olamayısı buyuk yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Doğru da bizim ülkemize gelen yabancı kaleciler nasıl anlaşıyorlar diyorum ben de:)...Sonuçta İngilizce bile bilse yerli oyuncuların İngilizceden haberi yok...Birşekil oluyor demekki...Artı ben her gelen yabancının da İngilizce bildiğini sanmıyorum...Veya İspanya, İtalya'yı düşün...Yerli halkın İngilizce'yle alakası yok, hele futbolcuların hiç yok...Oraya gelen yabancı kaleciler ne yapacak:)...
(Belki de o yüzden pek yabancı kaleci yoktur, o da olabilir..)
Ben Barcelona'da İngilizce bilen adam sayısının 3-4'ten fazla olmadığına eminim...Almanlar'dan, Hollandalılar'dan, veya İskandinav'lardan ingilizce konuşmasını bekleyebilirsiniz, ama İspanya' da İtalya'da, Türkiye'de bu çok zor...

abi tamam da barçalılar ingilizce bilse nolcak? kendi aralarında ispanyolca konuşuyordur onlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam işte ben de demişim ki, eğer Barça'ya yabancı bir kaleci giderse o ne yapacak...İngilizce bile bilse demişim..Rüştü belki de ondan fail olmuştur:)...
Hani Barça örnekti sadece....İspanya, İtalya'ya dışarıdan gelen kaleciler için İngilizce bilmek yeterli değil onu kastettim yani...Kısaca, İngilizce bilip bilmemesi bir kalecinin transfer olmaması ile bağlantısı olmamasına getirdim, çünkü dünyanın birçok liginde futbolcular zaten İngilizce bilmiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Mete Serdar Çoban --> Real Madrid.

GS altyapısından yetişip Inter altyapısına gitmiş, Inter'da Mourinho kendisini sevmiş Real'e aldırmış, 17 yaşında.

Neler neler kaçırıyoruz altyapıdan yaa...

Abi olamaz ya, ultra yeteneksiz yöneticilerimiz var resmen. Kaçarmı böyle topçu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...