Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
gerçekten şu ana özel mi yoksa zaten sürekli indirimde diil mi: https://stacksocial.com/search?cat=477&query=VPN

ivacy de 40 dolar lifetime ya. torguard'ım bitmek üzere 4-5 güne bitecek galiba, 40 dolar verip bi daha düşünmesem mi acaba (firma kapanana kadar :D)

Ivacy ne kadar daha kötü acaba torguard'dan. onun da fiyat iyi aslında da 6 ayda bir 15 15 gömüyoruz.

nordvpn de 69 dolares olmuş 2 yıllık, da 6 aylığı 17.5'a falan geliyo. https://thatoneprivacysite.net/vpn-comparison-chart/
burada nord'un neredeyse her şeyi yeşil. bi hızı sıçmış hmmm. torguard'da torrent'te 50mbit'e ulaşıyorum genelde. bilemedim şimdi.

bu arada cyberghost 1 connection veriyo sadece, kötü baya. aynı anda hem telefon hem pc yapamıon yani. ben mesela torguard'ı kardeşime babama verdim, onlar da takılıyo. baya iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

torguard'dan asiri memnunum yazmazsaniz seviniriz.

5 connection:
2 evde 2 tane farkli router 7x24x365 bagli
wi-fi'da olmayan 2 tane de telefon

downtime baya dusuk.

pingler daha iyi olabilir, bandwidth dustu son aylarda 100mbit cap'leyemiyorum. 55mbit gibi maksliyor frankfurt,de.

silersen firmayi sevinirim, kullanmaya devam edebilelim...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
şuraya bir up çekeyim.
Sonraki aya bitiyor cyberghost.
Şimdiye kadar memnunum ama türkiye yok ve linux'e destek kısıtlı, ama şu an 90dolar 2 sene 7 cihaz lisanslı kampanyası var.

Vpn'den beklentilerim, linux'e iyi desteği olsun (cyberghost mesela netflix izliyeceksen windows client kur diyor), ve türkiye olsun. bir de en az 3 cihaza kadar desteklesin.

black friday'de genelde bu firmaların hepsi çoşuyor o zaman alıcam bir tanesi de, cyberghost dışındaki alternatiflere açığım

en önde geleni expressVPN anladığım kadarı ile.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

HideIPVPN US IV diyorum, netfiliks diyorum, başka yerde paylaşmayın diyorum. Aynı IP’den çok kişi girince bakıyorlar diyenler var. Sürekli 1080p.

BU yazıyı okuyunca gidip aldım, ama çok yavaş. 2mbps ortalama.

Ayrıca routerdan vpn ile çalıştıramadım.

Akşam biraz daha deneyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
nordvpn turkiye neredeyse komple engelli.
Websitelerinde iki tane server list var, yeni acilan obfuscated server listesi ve genel amac server listesi. o listeyi teker teker favorileyip sirayla denemek gerekiyor.

nordvpn +restricted country falan dersen liste gelir buyuk ihtimalle. veya guncel listeyi ticket acip isteyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

KHaRoN said:

nordvpn turkiye neredeyse komple engelli.
Websitelerinde iki tane server list var, yeni acilan obfuscated server listesi ve genel amac server listesi. o listeyi teker teker favorileyip sirayla denemek gerekiyor.

nordvpn +restricted country falan dersen liste gelir buyuk ihtimalle. veya guncel listeyi ticket acip isteyebilirsin.

obfuscated'lar isimi gormuyor ki.
neyse, birader almis.

router'dan torguard acik zaten, pc'den de nordvpn acayim bari US netflix icin :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
ben digitalocean'dan aylık 5 dolara (kdv ile 6 yapıyor) alet alıp içine shadowsocks kurdum. tam olarak bir vpn değil ama aşırı hızlı bir şekilde aktif edip her türlü istediğim siteye girebiliyorum. işte evde kullanıyorum tertemiz.

sonuçta linux makine olduğu için içine her türlü başka şeyleri de kurmak mümkün (openvpn dahil). sadece vpn arayanlar için pahalı bir seçenek tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

beyler vpn önersenize ya? aslında torguard'dan çok memnundum ama arada sırada kopmaya başladı, son 3 aydır falan oluyor bu. sinirimi bozuyor.

önereceğiniz şirketin uzun vadeli alımlarda aylık 2.5 dolara falan gelen bi deal'ı olsa iyi olur.

torguard ben de madurum:

https://github.com/Azure/azure-quickstart-templates/tree/master/openvpn-access-server-ubuntu

surdan azure'a vpn deploy ettim west europe - NL.
azure 960TL verdi 1 senelik :D

edit: toplam 5dk surdu kurmasi
Sosyal ağlarda paylaş

750 saat / month linux VM google cloud'da free forever / azure'da 12 ay beles.
https://azure.microsoft.com/tr-tr/free/

amazon / google / microsoft
3 cloud icin de gecerli, linux VM'e vpn kurarsaniz sadece data'ya para* veriyorsunuz.

* ztn free trial var ucunde de

///
azure kurmasi en kolayi 4-5 yeri doldurunca direk deploy ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

sabonis said:

beyler vpn önersenize ya? aslında torguard'dan çok memnundum ama arada sırada kopmaya başladı, son 3 aydır falan oluyor bu. sinirimi bozuyor.

önereceğiniz şirketin uzun vadeli alımlarda aylık 2.5 dolara falan gelen bi deal'ı olsa iyi olur.

torguard ben de madurum:

https://github.com/Azure/azure-quickstart-templates/tree/master/openvpn-access-server-ubuntu

surdan azure'a vpn deploy ettim west europe - NL.
azure 960TL verdi 1 senelik :D

edit: toplam 5dk surdu kurmasi

dediklerinden ve koyduğun linkten bi bok anlamadım. 960 tl verdi 1 senelik ne demek?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...