Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Yok öyle çok özel VPN diye bir şey, paranın yettiği en iyisini alıyorsun ya da bir VPS bulup kendin kuruyorsun işte.

Shadowsocks'a geçtim ben en son masaüstünde, performans olarak en üstün o çıktı kullandıklarımdan. iPad ile de L2TP kullanıyorum. DigitalOcean'dan işte hepsi, memnunum.

Static ip var bu nedenle internette ama ana amaç sansür ve bölgesel engellemeler zaten. Anonmite isteyecek bir şey yapmıyorum, TunnelBear var ama yıllık çok istersem.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya anlayan beri gelsin.

Hidemyip VPN im var. Genel olarak memnunum. Ancak, arka planda mail app her zaman açık. VPN bağlantısı kurulur kurulmaz direk gmail, msn vs. "suspicious activity" algılıyor. Olm 2 dk da Fransa'dan California ya hangi ara gittin gibilerinden. Bunu çözmenin yolu yok mu? Panpa ben aynı kişiyim demek? İşyerinden kurulan bağlantılarda "valla proxy arkasındayım" gibi?

Eğer çözümü yoksa şu çözüm olabilir mi? VPN ayarlarını direk ADSL modeme gireyim? Bir kereliğine "gmail suspicious activity" versin, sms ile verify ediyim yoluma almanya'dan yaşarmışçasına devam ediyim?

/summon gerge

* Grameri ezmişim edit ondan.
Sosyal ağlarda paylaş

Orda yanlış anlaşılma olmuş. Benim VPN i kullanan kimse yok. Bazen ping sorunu yaşadığımda ben ülke değişimi yapıyorum, ııh lan burası iyi değil diye. Onu yapınca anında, gmail suspicious activity alıyorum mesela.

Ama google amcadan araştırdığım kadarı ile de pek bir çaresi yok gibi. VPN e bağlanırken mail kapatılacak işte vs..

* Bu arada Postbox var ama sevmiyorum onu, OS X mail an itibarı ile gayet iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

sen statik kullanıyorsun gmail belirlemiş yerlerini sonuçta aynıları. Yeni bi ip dene bak noluo. Bu adam paso değiştirince farklı şehirlerin ipsini alıyor ve "noluyor!" diyor gmail bunun hesabını hacklendi sanıyor.

O yüzden belli bir ülkenin serverinda kalıp ordaki değişik IP leri kullanman önemli
Sosyal ağlarda paylaş

IPvanish kullanan var mı? her türlü kullanım için (browsing, netflix, gaming, p2p) aç kapa yapmadan kullanmak istiyorum. competitive multiplayer dışında kullanım için US servarlarına modem üzerinden ayar yaptım. upload biraz düşük ama download neredeyse tam hız veriyor gibi. ping 120-150 arası gidip geliyor. netflix kaymak gibi akıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

pampalar daha iyisi için alternatif öneriniz varsa bakayım istediğim speclere sahip. ipvanish aylık 7.5 dolar hani ucuz değil ama pahalı da sayılmaz hızı, p2p olması, serverları falan sayarsan. ipvanish'le tek sıkıntım asus router üzerinden openvpn yaptığında bağlantı kesilince temizlemesi gereken bir şeyleri otomatik temizlemiyormuş ssh ile router'a girip vpn ı kapattıktan sonra temizlemeniz gerek diyor. yoksa tekrar bağlandığında router arayüzünde ip/router conflict veriyor. hani şu an conflictli kullanıyor bir sıkıntı olmadı ama ssh (ne olduğu bile bilmiyorum öyle google'dan baktım) ile router temizleme olayı baya pratik dışı. daimi kullanım olacağı için çok takmadım ama yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

ipvanish'e yazdım, price match veya yakın bir teklif istedim vermezlerse bu akşama refund basar bi de cyber denerim. genel olarak cyber premium ile ilgili nette yorum veya review bulamıyorum. ipvanish'le ilgili bir sürü şey var ama cyber konusunda reddit yazışmaları dışında bir şey yok. reddit full shit posting zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...