Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Mayıs 2011 'de 1 Milyon kişi Taksimde

tinu

Öne çıkan mesajlar

ön yargı değil,konuyu açan vatandaşın lafına bak. ' seçim öncesi akp yi protesto edelim'.Yahu CHP nın MHP nin yada herhangi bir partinin seçim mitinginemi davet ettiğini sanıyor.Orası emekçinin bayramını kutlama yeri.Siyasi partilerin oy devşirme yada o toplama yeri değil.Buna tepki gösterdim,kendim zaten giderim bir emekçinin oğlu olarak.Bir siyasi parti şak şakcısı olarak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

ön yargı değil,konuyu açan vatandaşın lafına bak. ' seçim öncesi akp yi protesto edelim'.Yahu CHP nın MHP nin yada herhangi bir partinin seçim mitinginemi davet ettiğini sanıyor.Orası emekçinin bayramını kutlama yeri.Siyasi partilerin oy devşirme yada o toplama yeri değil.Buna tepki gösterdim,kendim zaten giderim bir emekçinin oğlu olarak.Bir siyasi parti şak şakcısı olarak değil.

e tamam işte, ya emekçiler AKPden rahatsızsa ve protesto etmek istiyorlarsa bayramlarında?
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

Çok yanlış düşünüyorsun. Sadece emekçi değil aynı zamanda bir dayanışma bayramı. Dayanışma günü. Yapılan haksızlıklara karşı ses çıkarma günü. İşsizliği, işverenin baskısını, hükümetin bu baskıyı desteklemesine karşı çıkma günü. Anlayacağın hükümette hangi parti varsa, onun yaptığı bktan icraatları protesto etme günü.

Tabi bu anarşikler siyaset için gitmesin, ateş yakıp üstünden falan atlasınlar en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

1 mayıs işçi bayramıdır aynı zamanda sosyalizmin devrimin simgesir, bu bütün dünyada bu şekilde kutlanıyor, o yüzden solcular gitsin lafı,işin içine siyaset karıştırmayın lafı gibi biraz saçma olmuş..

kürtçülük olayı nerden çıktı anlamadım , 1 mayıs kürtlerin bayramıdır felan diyen mi var? varsa çok büyük saçmalamış.

toggie said:

su emekcilerin fanatikliginden de tiksiniyorum ya. teror orgutu yandasları faydalanıyor bu durumdan iste. anlayamıyor musunuz?

Türkiye de solun böyle geri kalmasının tek nedeni bu yaklaşım, çünkü 30 yıldır solcular=pkk lı şeklinde lanse edildiği için ben sosyalistim dediğinde vay dinsiz vay sen pkklımısın dendiği için , insanlara solcular vatan hainidir teröristir dendiği için , türkiyede sol parti kalmadı, umarım bu 1 mayıs bir başlangıç olur.

Ayrıca tiksinecek bir şey yok 1 mayıs tüm dünyada emekçilerin sosyalistlerin bayramıdır. Devlet gaz bombalarıyla coplarla provake etmediği sürece, o olay çıkartmak isteyen pkk yandaşları küçük olaylar dışında hiç bir şey yapamaz bunu geçen sene çok net gördük.

hayır ben de sosyalizme destek veririm de, taksim konusunda ısrar etmeyi anlamıyorum. taksim konumu itibariyle guvenligi saglanması COK ZOR bir yer. bu yuzden o kalabalıgın taksim'de olmaması gerekiyor. ama iste fanatiklik icine islemis adamların, tutturuyolar taksim diye. gecmiste yasanan olayların da etkisi var bunda tabi de. bir son verilmesi lazım artık. kimse 1 mayıs kutlanmasın demiyor, taksim'de kutlanmasın diyor.

solcu = pkk'lı olayı ile nasıl bagdastırdın durumu anlamadım. ona yorum yazamıyorum o yuzden. bu durumdan pkk yandasları faydalanıyor dedim. anlasılmayacak ne var bunda?
Sosyal ağlarda paylaş

ben sanki 1 mayıs kutlamalarından pkk faydalanıyor diye anladım yazdığından , 1 mayısın taksimde kutlanması tabiki geçmişte yaşanan olaydan dolayı isteniyor ayrıca şehrin en önemli meydanı olmasından dolayıda orda yapılması ayrı bir anlam katıyor

he sen pkk orda olay çıkartır diyorsan , çağlayan meydanında yapıldığı zamanda çıkartır farketmez maksat olay çıkartmaksa, senelerce taksimde çıkartmıyacaz diye direnen devlet yüzünden yaşandı bütün olaylar geçen sene çıkıldı taksime ne oldu? ufak tefek olaylardan başka bir şey olmadı bu senede yine çıkacaktır bir kaç noktada olay ama 2007 2008 deki gibi büyük olaylar olmayacaktır, taksimde kutlamalar çok güzel ve şenlik havasında geçeceğinden eminim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

o ayrı bir haktır abi.bunu siyasi mitinge çevirmek ayrı .ben bunu bu şekilde organize edilmesinin,ordaki insanlara haksızlık olduğunu düşünüyorum.bende akp ye oy vermeyeceğim ama orada bunun olmasını istemem.zararlı emekçi çıkıyor çünkü

1 mayısta taksimde toplanan halktır, toplanma amacı çok açıktır, özgürlüğümüzü hakkımızı savunmak, padişah düzeni kurmaya çalışanlara yem olmayacağımızı göstermektir, tabiki akp hükümeti protesto edilecektir ne bekliyorsun ?

zararlı emekçi çıkıyor diyorsun ne yapsın emekçi koyun gibi oturup sussun dimi emekçi orda sarkı söylesin eğlensin aman sakın padisaha dokunmasın yoksa zararlı cıkar! bumudur yani,

1 mayıs tüm dünyada her zaman siyasi bir miting olmuştur. Sosyalizmi devrimi özgürlükleri savunan insanların mitingidir. Sadece türkiye için değil tüm dünyada böyledir bu.

Akp ve diğer sağ partiler içinse sadece emek bayramıdır! bu da kendilerinin uydurduğu bir şey. onlar öyle sanıyor öyle olmasını sağlamaya çalışıyor işine gelmiyor çünkü ama yok öyle bir şey 1 mayıs sosyalizmin simgesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

o ayrı bir haktır abi.bunu siyasi mitinge çevirmek ayrı .ben bunu bu şekilde organize edilmesinin,ordaki insanlara haksızlık olduğunu düşünüyorum.bende akp ye oy vermeyeceğim ama orada bunun olmasını istemem.zararlı emekçi çıkıyor çünkü

siyasi bir mitingden çok akp karşıtı ya da hükümet karşıtı bir çok şey olcak muhtemelen. ama belirli bir partinin, birliğin mitingi olarak görmüyorum. 1 mayıs olduğundan sol tarafta kalacak tabi bu sesler. akp emeği, emekçiyi destekliyorsa onlar da gelsinler
Sosyal ağlarda paylaş

maçtan dönerken çektim,

grup yorum konseri için sahne otelin ön tarafına doğru kuruluyor sanırım kalabalık parkın içine doğru da aksın isteniyor.

sabah beylikdüzünde 7:30 da çıkıyorum yola çantamı hazırladım, sabah ekmek arası bir şeyler hazırlıyım 2 şişe su ve her ihtimale karşı limon ve havluda aldım :) he birde kiev den getirdiğim bayrağım var onuda alıyorum, saat 9 da şişli migros önünde toplanıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

ben çarşı ile gidiyorum 9 da şişli migros önünde toplanıyor tüm beşiktaşlılar. kalabalık olacağını tahmin ediyoruz grup olarak. onun haricinde yine beylikdüzünden halkevleri ve tkp otobüs kaldırıyor saat 9 , duyduğum kadarıyla bu saatler bir çok şehirden otobüsler de yola çıktı istanbula geliyorlar 1 milyon uzak bir hayal ama 500 bini geçeceğini düşünüyorum kalabalığın hem pazar günü oluşu hemde havanın güzel olması üstüne birde yorum konser, büyük olacak bu 1 mayıs,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...