Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

A Song of Ice and Fire

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
AtlaraFisildayan said:
olayın temelinde "karımı mikti yıkacam krallıgını" olmasında, hani işin biraz orjinalitesi bozulmuş oluyor benim gözümde.

GERGE said:

Olayın temelinde o yok ki? Tekrar izle istersen.

I rest my case.

Ben de biliyorum İngilizce.
Sosyal ağlarda paylaş

yok o derya'nın calm telaffuzunun boktanlığı calm down diyo yoksa...
ya kimse orda karımı mikti falan demiyor öyle bir geyik yok nerenle izledin merak ediyorum.

burda spoiler yassah deği lbak sana anlatıyorum

geçmiş

şuanki kralın ve ned'in kardeşi öldürülüyor rebellionda. kral da çok seviyomuş kadını onun hırsı var içinde halen. ha haklı mı değil. sen gidip isyan başlatırsan birileri de senin yüzünden ölür. belki o yüzden biraz da vicdan azabı var adamda. sinire nefrete vuruyor onu. ayrıca o aileden de ölesiye nefret ediyor zaten herif. sırf karımı miktiler değil yani.

kimse kimsenin karısını düdüklemiyor ayrıca. bir tek kralsın karısı ikiz kardeşine veriyor orda da kimsenin haberi yok zaten olaydan
Sosyal ağlarda paylaş

Cystein said:

yok o derya'nın calm telaffuzunun boktanlığı calm down diyo yoksa...
ya kimse orda karımı mikti falan demiyor öyle bir geyik yok nerenle izledin merak ediyorum.

burda spoiler yassah deği lbak sana anlatıyorum

geçmiş

şuanki kralın ve ned'in kardeşi öldürülüyor rebellionda. kral da çok seviyomuş kadını onun hırsı var içinde halen. ha haklı mı değil. sen gidip isyan başlatırsan birileri de senin yüzünden ölür. belki o yüzden biraz da vicdan azabı var adamda. sinire nefrete vuruyor onu. ayrıca o aileden de ölesiye nefret ediyor zaten herif. sırf karımı miktiler değil yani.

kimse kimsenin karısını düdüklemiyor ayrıca. bir tek kralsın karısı ikiz kardeşine veriyor orda da kimsenin haberi yok zaten olaydan

rebellion kral milleti kestikten sonra başlamıyor mu?

Sosyal ağlarda paylaş

Kisa bir sure once George R R Martin ile yapilan bir roportaj:

[video]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=IAyG1BiArd4?feature=oembed" width="459">

Ikinci kisim:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=a4IrK7MkBYY

Roportaji yapan Joe Abercrombie de son donemde cikan en iyi fantastik kurgu yazarlarindan.
Sosyal ağlarda paylaş

Finali epicti 4. bölümün.

HODOR!

Hodor yaşlı geldi daha genç hayal etmiştim hep. Birde o sonda odasını Tyrion'a satan Brom'du sanırım.

Birde şimdi 4. kitabı okuyorumda hepsini okuyanlara bi soru.

Kitapları okumayana ağır spoiler - 3. kitap

Winterfell yıkıldığı zaman Bran ve Rickon ayrılmışlardı, hatta Rickon'u hizmetçi kadın mı ne almıştı yanına. Sonra ona ne olduğuna dair bir şey var mıydı? Yada 4. kitapta çıkıcak mı? Diziyi seyrederken aklıma geldide hiç hatırlayamadım Rickon'a bişiy olup olmadığını.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
AtlaraFisildayan said:

bu dohtraki kraliçesi kardeşini öldürecek/öldürtecek yada khal öldürecek sankim. kitapta da böyle mi oluyor? adam çok kıl+tıfıl birde ejder kanı dedikçe ağzına vurasım geliyor.

ilk kitabın sonu

Khal öldürecek Dany'yi tehdit etti diye.

Sosyal ağlarda paylaş

1. kitap spo sayılır

dizinin arkasından okudugum için boşluklar çok güzel doluyor

misal ned ile littlefingerin ilk karşılaşmalarında brandon muabbeti geçmişti.bişi oldugunu anladık ama tam neydi bilemedik.arkasından kitabı okuyunca littlefingerin 15 yaşındayken brandonı catelin için duelloya davet ettiği catelinin brandon bunu öldürmesin diye yalvardıgı ve brandonunda bi yara izi bırakma şartıyla kabul ettiğini ögrendik dfs.o yara izinin hijayesi oymuş

sonra branın kopeğinin ismini 'yaz' koyuşu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...