Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Libya'ya NATO Müdahalesi

roket adam

Öne çıkan mesajlar

ayrıca ben liberal görüşlü bir insanım, ekonomide de karma ekonomiyi savunuyorum ama bizdeki ne açık pazar ne de serbest piyasa, bizdeki resmen tam teslimiyet ekonomisi.

Haydi ekonomiyi geçtim, sömürgeyiz dememdeki sebep dış işlerinde bağımsız bir ülke olmamamız ve Amerika'nın sözünden çıkamamamız.

Keşke saddam veya kaddafi gibi bir "denyo" olsa da, tam bağımsız olsak.
Sosyal ağlarda paylaş

İroni:(eski yunanca eironeía) Söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler.Mizahdan farkı olarak ,ironi daha eleştirel yaklaşır .İroni mimik, jest ve tonlama ile söylemek istenenin altını, dolaylı çizer. Sokrates'in diyalog yöntemi iki aşamadan oluşur:birincisi İRONİDİR;sokrates,muhatabının kesin doğru olduğunu düşündüğü bilgileriyle ilgili çeşitli sorular sorarak bu bilgilerin gerçekte tartışmaya açık olduğunu kanıtlar.İkinci aşama MAİOTİKTİR;sokrates bu aşamada yine ustaca sorduğu sorularla muhatabının zihninde doğuştan var olduğunu düşündüğü gizli bilgileri ortaya çıkarır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...