Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Archeage

narsor

Öne çıkan mesajlar

Mosquito said:

bingildak said:

hepimiz bir 35'i geçelim de öncelikli olarak, sea monsterlar tarafından telef edilemelim.

level kasarken demir, odun ve fabricleri satmayı veya çarçur etmeyin. hepimiz 300'er odun, demir, fabric koyarsak ortaya eznan'ı direkt yaparız.

300 ingot mu yoksa ore mu bu? bide pack değil dimi bunnar?

bu arada o barbaros hayrettin arması fln süper olur valla denizde yaşıyan abi ztn bu oyunda, acayip zevkli deniz savaşları youtubedan gördüğüm kadarıyla

300 ore, 100 ingot, 1 pack işte

5 er tane pack gerekiyor, herkes 1'er pack contribute etse yaparız gemiyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese Selamlar,

2-3 gündür oyundayım, yaptıklarımı kısaca paylaşayım isterim;

2 arkadaş oynuyoruz şu anda, level 16 olduk ama geze oynaya oynadığımızdan yavaş gidiyor levellamak, çok sindire sindire oynamakta istemiyoruz zira gerçek release'e birşeyler kalsın istiyoruz.

Dün dağ tepe gezinirken bir adama rast geldik, adam dağda çalıların arkasına silme "cotton" ekmişti. Dedik dalalım ama benim içim her zamanki gibi acıdı adama, adam "please" vs. dedi. Biz de 1'er gold istedik, adam verdi gittik :) Oyun çıktıktan sonra denk gelirsem acımam hayatta, alpha diye yüklenmedik elemana.

Ben sürekli dağ tepe gezer durumdayım, başlangıç zonunda güzel bir spot buldum "iron ore" var 6-7 spotta bibirine çok yakın, 4-5 dakikada bir pop oluyorlar, baya onlardan topladım, sonra ağaç, bitki ne gelirsem ya kesiyorum ya da olmamışsa habire "uproot". "Uproottan" gelen fidanları bankaya atıyorum şimdilik.

Ticaret questlerinden ilk ikisini yaptım, eşeği aldım, (biliyorum yapılmaması lazım ama çok kuytu bir köşede gece eşeği koşuya bıraktım, sabah level 20 olmuştu :) ) Havuç ektim, havuçla koşuşturacam şimdi eşeği daha hızlı ama param bitti, trade questleri için istediği şeyleri alacak param kalmadı, bir şekilde para kasmam gerekiyor, "potato bundle" ektim biraz kurtçuk topladım ama onları satasım yok, balıkçılık denerim sora diyorum, bilemiyorum balıkçılığın çok getirisi var mı?

Onun dışında ekstra herhangi birşey henüz yapma şansımız olmadı, geze dolaşa questleri yapmaya devam ederiz diye düşünüyorum. Benim oyun içi nickim "Duhuli" herhangi birşey gerekirse ve elimden gelirse yardım ederim. Çingene gibi herşeyi topluyorum.

Dağda vs. açık arazide ekili birşeylere denk gelirsem (başka oyuncuya ait) direkt kesiyorum hiç acımadan, şu an 24 "infamy" puanım var :)
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Herkese Selamlar,

Ticaret questlerinden ilk ikisini yaptım, eşeği aldım, (biliyorum yapılmaması lazım ama çok kuytu bir köşede gece eşeği koşuya bıraktım, sabah level 20 olmuştu :) ) Havuç ektim, havuçla koşuşturacam şimdi eşeği daha hızlı ama param bitti, trade questleri için istediği şeyleri alacak param kalmadı, bir şekilde para kasmam gerekiyor, "potato bundle" ektim biraz kurtçuk topladım ama onları satasım yok, balıkçılık denerim sora diyorum, bilemiyorum balıkçılığın çok getirisi var mı?

para için en kolayı önce 10-20 tane barley dikip, barley 50-100 tane stokluosun sonra, public farm+kendi farmına chick koyuosun 2 saatte tavuk oluo bunnar zaten tavuk olunca 1er barley yedirip, kesiosun etleri vendora satınca 10 tavuktan 50-70s arası gelio. en basit para kasmayı bu şekilde yapıorum, hem public farmda boş kalmıo böylece

bide ördek etide iyi para edio ah'da ama ördek beslemek zahmetli iş bean ile beslemek lzm namussuzları
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni maceralar peşinde koşuyorum.
Bir cok başarısızlıktan sonraki hedefim traktör.

Traktörle ekinlerimi daha hızlı sulayıp biciyorum.
Ama asıl kullanışlı oldugu yer . meyve ve sebzelerimi daha hızlı ve daha cok miktarda pazar alanına ulastırması.
Tabiiki kazıdıgınız madenleri . Koyunlardan , kecilerden kırptıgınız yunleri ve ineklerden sagdıgınız sütleride bu na ekleyebilirsiniz .

Bir traktor 4 adet yuk alabiliyor.
Traktörün benzinini tarlanızda makinalasma ile elde ettiginiz urunleri traktor icin benzine cevirebiliyorsunuz.

Traktorle daha hızlı bir şekilde ticaret yapıyorsunuz.
Ticaret ne nakadar uzaga malınızı gotururseniz o kadar misli kazanıyorsunuz duydugum en iyi rakam x5 misli idi
Ya gold alıyorsunuz yada gilda ticaret karşılıgı .
Birde ticaret adası var korsan adasından cok daha tehlikeli oyundaki en tehlikeli bolge orada tüm fiyatlar x2 yani oraya mal goturmek basarılı olunabilirse x2
Gildayla oyundaki cok ozel planlara blueprint alıyorsunuz.

Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ne kadar zor bunun yapımı?

Bunun yapımı baya bir zor agaçları ozel bir iklimde dikiyorsun

Genelde yagışlı yerlerde agacları kesmeyip yıldırım carpmasını bekliyorsun .
Tam yıldırım carptıgı andada kesmen gerekiyor.
Elektirikli odun elde ediyorsun .
Elektirikli odunda yalnızca bu traktorun yapı malzemelerinden biri .
Planı ise 9 gilda .
Sosyal ağlarda paylaş

Oğlum yakacam hepinizi ballandıra ballandıra anlatmayın şunu. Bıngıldaka oyuna başlayacam mi didim "yek ye@@" dedi. Emdim paraları saçtım başka şeyler aldım şimdi ay başına kadar alamıyorum ya, her geçen gün bileniyorum size. Şunu 2 3 aydan az oynarsak bu duraktan bir daha hype train kalkmaz evinizi yakarım fjfksdk.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Oğlum yakacam hepinizi ballandıra ballandıra anlatmayın şunu. .

Şimdi bıngıldakla oyunda konusuyorduk balıkcı teknelerinden bahsediyorduk .
Limana yaklaşıyorsunuz teknenizde kancalardan sallanan büyük balıklar.
Birini alıyorsunuz geminizi iskeleye demirleyip , merdivenlerden limana çıkıyorsunuz .
Hemen sol tarafda bir balıkçı var . Onundede genc bir delikanlı .
Sizin gibi degerli avcıların getirdikleri balıkları kayıt altına alıyor.
Orada büyük bir terazi var o terazinin kancasına balıgı takıp kac kg geliyor ona bakıyorsunuz .
SOnra balıgınıza bir deger biciliyor . İSter altın ister gilda alıyorsunuz . Gİlda altından cok daha degerli bir para birimi.
Eger altın alırsanız 22 saat gecikme ile %5 faizle ödüyorlar.
Ama o elinizde sallanan balıkla o limana gelip limanda yürümenin havası yokmu .
Tüm kafalar o sıra size dönüyor.

balık yakalama skillerine dikkat edin 7 skill var
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...