Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi TV yayınını seçmeli?

xaty

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

Üniversite boyunca yurtta kaldığımdan televizyon konusundan baya uzaklaştım. Sadece tatillerde eve gittikçe falan izliyordum uzun zamandır. Şimdi eve çıktım, bu hafta bir televizyon alıyorum. Ama yayın olarak ne seçeceğime karar veremedim, çok fazla alternatif yok sanırım ama yine de 4-5 tane var ve hangisi nedir/ne değildir hiç bir fikrim yok.

Şimdi beklentilerimi yazıp önerilerinizi isticem;

- Yayın kaliteli olmalı (HD kanallar çok iyi olur ama trt'nin, kanald'nin falan hd olmasına gerek yok)

- İstediğim bazı kanallar var; History, Discovery, National Geographic (3 kanalı var sanırım, en az 2'si), eurosport, ntv, cnbc-e, e2, yabancı müzik kanalı bir kaç tane (mtv ve national geographic'in kanalı özellikle).

- Fiyatı aylık 30tl'yi geçmesin

- Mümkünse yayın detaylarını (o sıradaki programı, sonraki programı vs. öğrenebiliyim)

Buna göre hangi yayından yana hakkımı kullanmalıyım?
Farklı paketleri olan bir şey önerirseniz paket ismi de isterim
Sosyal ağlarda paylaş

Teledünya çekici duruyor baya ama apartmanda yok sanırım kablotv altyapısı, yöneticiyi ikna etmek zor olabilir (yeni taşındım, tanımıyorum hiç). Bir de ekstra masrafı falan oluyor mu apartmana kablotv bağlatmanın? Yoksa ben abone olmak istesem bağlarlar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Sawer said:

apartmanda kablo tv olmadığına emin misin artık nerdeyse her apartmanda var.

Apartman 1 aylık falan, daha bazı daireler boş. Yöneticiye sordum internet-tv işlerini naptınız diye; ttnet kullanıyorlarmış, çatıda 3 tane uydu var, kullanabilirsiniz dedi.

Bu uydu işi nasıl oluyor? Bir aralar baya dandik kanalları çekiyordu anca. Ligtv falan çok aramam ama kablotv kalitesinde bi yayın elde edebilirmiyim çatıdaki o 3 uyduya bi reciever alarak?
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası ben digiturk tavsiye ediyorum. müzik, dizi ve film kanallarından çok memnundum. discovery yok, aydın doğan aldığından beri, ama onun dışında bir ton belgesel kanalı var.

kıbrıs'ta çok memnundum, kullandığımız receiver'ın menüleri felan da gayet iyiydi.

ankara'da uydu ve teledünya (kablotv) kullandık. teledünya'da hem discovery hem national geographic olması güzel.
ama çok dandik ya.

yüzlerce kanal var ama işe yarar kanal çok az. bir kanala bakıyorsun 10'larda, diğer kanal 150'lerde. kanallarda bir organizasyon da bulunmuyor.
digiturk'te her şey yerli yerindeydi, kafa da rahattı.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk Telekom'un IPTV'si geliyor. Hani Telekom'un tarihi boyunca yaptığı en iyi iş diyebilirim.

Yaklaşık 1.5 yıldır tester olarak kullanıyorduk bizde, artık satışa da çıkarıldı. HD kanallardan tut, Ginx tarzı oyun kanallarına, sinema kanallarına kadar birçok kanal mevcut,

Ucuzda birşeydi lakin ADSL2 modemi ve kendi bağlantı modemini falan alman gerek, ilk ay pahalı olabilir.

Ben bir tek menülerini sevmiyorum, çok ağır kalıyor. Lakin birçok multimedya seçeneği var. THY sayfalarından, yemeksepetine, yemek tarifi sitelerinden, nöbetçi eczaneleri göstermesi vs. kadar birçok özellik var.

Lakin yine babamdan bildiğim kadarıyla şuan sadece santrale 1.5KM yakınlıkta, 55 desibel değeri alabilen bölgelere çekilebiliyor ki sorunsuz çalışsın. Ayrıca internet hızınızın en az 8mbit olması gerekiyor.

Ha diyeceksiniz takılır vs. IPTV çalışırken kendi kanalını bölüyor, bağlantının bir bölümünü oraya alıyor. Doğal olarak internetin kesilmediği sürece yayına hiçbirşey olmuyor ve tek bir takılma olmadan izleyebiliyorsunuz.

Valla çok güzel birşey aslında, menüsüne sinir olmasam sürekli onu kullanırdım :) Alacaklar varsa biraz araştırabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

yildirimokur said:

Uydu taktır, yaban Tv izlersin.

eheh dedem izliyodu bunu

banada her koye gittigimde yabani ac diyip duruyodu
bende dedem national geo kanalini yaban zannediyo diye dusunup
paso national i acip izletiyodum :D

National var mı ki Uydu da ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...