Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çocuk tecavüzüne 'hadım' önerisi

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

said:
AK Parti'nin hazırladığı yasa teklifiyle, Türk Ceza Kanununun, çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar hakkındaki ve Cinsel Dokunulmazlığa Karşı İşlenen Suçlarla ilgili maddelerde değişiklik öngörülüyor.Yasa teklifine göre, tecavüz suçu birden fazla ise zanlı ilaçla hadım edilebilecek.

Öneriye göre:

Teklife göre, tecavüz suçu birden fazla ise zanlı ilaçla hadım edilebilecek

Mağdurun defalarca Adli Tıp'ta muayene olması önlenecek

Zorla evlilik suç kapsamına alınıyor

Kadına da tecavüz suçlaması getiriliyor
Cinsel suç işleyenlere daha önce verilen hapis cezaları iki katına çıkarılıyor.

akepe böyle bi tasarı sunmuş. ben eksisini artısını daha tam çıkartamadım ilk kulağa gelince beter olsunlar diyor insan ama bireyin bedenini kullanarak ceza uygulamak doğru olmayabilir aynı zamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

İran'daki taşlama vakaları gibi bir duygu uyandırdı. Önce "yuh nasıl yapılır" diyorsun, sonra "taşlanan adam 2 çocugu yapa yapa öldürmüş" diyorlar, "beter olsun" diyorsun.

Yanlış tabi, hatalı yargılamada geri dönüş imkanı yok. Hapiste giden senelerde gelmez ama aynı şey değil. Suçunu çektikten sonra diye bir kavram ortadan kalkıyor, amaç ıslah olmaktan cıkıyor. Gerçi bu sonuncusu bizde amaçlanan şey midir ayrı

edit. her de/da ayrı yazılmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

sucun o adam tarafindan yapildigi kesinse bence boyle yapilabilir de bu adami sokaga salmayacaklari herhalde yaptiktan sonra?

sapik her zaman sapik bu sefer gider sopa falan sokar cocuklara

Sokağa salmayıp ömür boyu içerde tutarsan hadım etmenin ne anlamı kaldı ki..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...